противозачатъчни Диане 35

  • 21 084
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 428
Откриха ми поликистозен яйчник и ми предписаха лечение с Диане 35.Чувала съм,че имат много лоши странични ефекти.Моля ако някой ги е пил,да сподели мнението си.Налага се да ги пия поне 6 месеца,а на листовката пише,че повлияват за развитието дори и на ракови заболявания.

# 1
  • Мнения: 3 376
Аз съм пила Диане 9 месеца. Не съм усетила някакви странични ефекти. Може би обаче ме докара почти до депресия (не съм сигурна дали е от Диането), но по препоръка на лекарите го спрях.

# 2
  • Мнения: 6 315
Това са хапчетата, с които лекуват поликистоза...

Аз пих 3 месеца Диане.......Лично за себе си мога да кажа само, че ми разбиха цикъла тотално - след като ги спрях започна да ми идва когато си пожелае. Други странични ефекти нямаше.

Но при мен не съм сигурна, че е съществувал проблем (гинеколожката, при която ходех се оказа не особено добра). Дано някой ти помогне с повече информация.

# 3
  • Мнения: 955
При мен нямаше странични ефекти, дори не надебелях. По принцип са слабички и безвредни, даже ги водят тийнейджърски.

# 4
  • Мнения: 3 376
Цитат на: Ивета Вучева
По принцип са слабички и безвредни, даже ги водят тийнейджърски.


Аз до колкото знам е точно обратното - едни от най-силните противозачатъчни са. Друг е въпросът, че от тях не би трябвало да се напълнява. Би трябвало да регулират окосмяването и мастната секреция.

# 5
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
При мен имаше страничен ефект - дебелеех си. Лекаря ми каза, че не е от тях, но аз бях убедена, че е.
След раждането пия други ротивизачатъчни - лекарката (сега е дръга) ми каза, че наистина Диането предизвикват пълнеене и освен това са стар препарат - сега има по-модерни.
Ето обаче, че при други момичета не е имало такъв ефект  Thinking

# 6
  • Мнения: 463
Аз не се 4увствах много добре от тях,оба4е ги пих само 2 месеца,не напълнях,оба4е гърдите ми много порастнаха.

# 7
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Имам поликистоза и на 2-та яйчника и, когато реших да пия противозачатъчни, ми изписаха тези. Напълнях, но май не е от тях...  казаха ми, че може да се напълнее малко от задържане на течности (при мен не беше малко, но пак казвам - мисля си, че не беше от хапчетата). Другото, което забелязах, беше липсата на желание за секс... Мисля, че друго нямаше  Thinking

# 8
  • Мнения: 2 327
Преди години и аз имах същия проблем - поликистоза, окосмяване и такива работи и ми изписаха Диане 35.
Единственото което получих като страничен ефект е депресия и в началото не ми понесоха добре на стомаха. Но след първия месец нещата се пооправиха.
Наистина са от по-силно хормоналните лекарства и са си точно лекарство всъщност. Но не са толкова страшни и на мен ми помогнаха. Изчистиха ми се кистите, при това много бързо. Не помня за какъв период ги пих - но може би и аз 6 месеца бях с тях, после ми изписаха по леки и така...
Не се стресирай толкова. Ако на теб ти повлияят много зле, лекарят ще ти ги смени. Но всичко е индивидуално...

# 9
  • Мнения: 1 959
Aз пих Диане 35 около 2год.никакви странични ефекти ефекти не забелязох даже отслабнах и спрях да се окосмявам(спестяваш от кола маска Grinning )и цикала ми беше като по часовник.Моя приятелка също ги пиеше и казе че е много доволна но това си е до самоия човек.Аз за себе си казвам че сам много доволна от тях.

# 10
  • Мнения: 6 243
пила съм ги, всъщност това са първите противозачатъчни, които почнах да пия - през далечната 1989 год. Нямам спомен за оплаквания, но за толкова време не измислиха ли нещо по-добро. Все пак това са бая години, а тоя сектор е много динамичен Thinking

# 11
  • Мнения: 304
Аз ги пих около 3 години. Нямах проблеми с тях. Но започна да ме боли черния дроб, но може би вината е в мен, че не бях правила почивка дълго време. Иначе други странични ефекти не съм забелязвала.

# 12
  • Мнения: 114
Диане 35 съм ги пила около година, първоначално ми бяха изписани от български лекар /дали не взимат процент тия доктори се чудя, все тях изписват, а са доста скъпички/ за регулиране на цикъла /след спирането им, той пак си стана нерегулиран/. когато впоследствие отидох на лекар в Германия, той ми каза, че тук почти не се изписват, тъй като има сериозни съмнения, че предизвикват рак /не помня на какво/ и ми изписа други, по-слаби и доста по-евтини /които след 2 години прием ми предизвикаха обостряне на дерматита/.
не знам кой е крив и кой е прав, странични ефекти /освен намаляване на сексуалното желание/ не съм забелязала да имат...

# 13
аз ги пих около три години, нямаше отрицателни ефекти, даже кожата ми се подобри. След като ги спрях, забременях на втория месец, а след раждането цикълът ми пак си е точен. Сега обаче съм решила да пробвам едни нови, за които имаше тема тук, но трябва да се поразровя да я намеря, че не помня ясмин ли бяха или жанин.

# 14
  • Мнения: 3 611
От 15 годишна все съм с поликистоzни яйчници. Периодично все пиех някакви хормонални таблетки zа иzчистване.
Преди да zабременея пих 5 месеца Диане 35, спрях ги и на следващия месец вече бях бременна. Не съм zабеляzала странични ефекти.

Общи условия

Активация на акаунт