Оплешивявам...

  • 3 942
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 376
Не знам какво се случва с мен.След жестокия косопад/6 месеца след като родих/ косата ми е значително по рядка от преди.Днес забелязах,че "главата ми блести" както се изразява една позната,направо като плешиви петна имам.

Какво да правя,давайте рецепти за сгъстяване-бабешки,билкови,всякакви...
Ползвам хубава козметика за коса-шампоани,балсами,маски,ампули...Косопада спря,ама как да я сгъстя тази коса  Confused

# 1
  • Мнения: 4 496
Ще я сгъстиш като подхранваш тази, която израства и ще израстне, за да не пада лесно.
Просто продължавай с досегашните грижи.
А за косопад след раждането- вярвай ми, знам какво е.

Ако обаче  наистина са петна- това е болест някаква, трябва да се лекува. Една позната мажеше самите петна с разрязана скилидка чесън. Имаше резултат. Но нейните бяха от стрес май.

# 2
  • Мнения: 3 830
Ще я сгъстиш като подхранваш тази, която израства и ще израстне, за да не пада лесно.
Просто продължавай с досегашните грижи.
А за косопад след раждането- вярвай ми, знам какво е.

Ако обаче  наистина са петна- това е болест някаква, трябва да се лекува. Една позната мажеше самите петна с разрязана скилидка чесън. Имаше резултат. Но нейните бяха от стрес май.

 Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 4 736
Ще я сгъстиш като подхранваш тази, която израства и ще израстне, за да не пада лесно.
Просто продължавай с досегашните грижи.
А за косопад след раждането- вярвай ми, знам какво е.

Ако обаче  наистина са петна- това е болест някаква, трябва да се лекува. Една позната мажеше самите петна с разрязана скилидка чесън. Имаше резултат. Но нейните бяха от стрес май.
И аз съм чувала за това с чесъна. Най-добре е да отидеш все пак при специалист, ако е толкова сериозно, колкото  го описваш.

# 4
  • Мнения: 1 802
EASpirit една консултация със специалист няма да ти е излишна!  Peace
Дано няма нищо притеснително, но за твое успокоение по добре иди! Успех!  Peace

# 5
  • Мнения: 525
Пробвай с Мерц

# 6
  • Мнения: 473
Аз по време на бременността започнах да оплешивявам и откакто започнах да пия магнезий и желязо косата ми стана като четина. Не знам дали е от това, но никога преди косата не ми е била толкова гъста и здрава като сега. Пробвай с добавките на Фито, много добре действат при косопад.

# 7
  • София
  • Мнения: 35 819
Пантогар - поне 6 месеца.
Косата ще ти се оправи най-вече от медикаменти, които приемаш вътрешно
За външно третиране:


ТУК

До 1-2 месеца ще има ефект.

Лечението на косопада става много бавно.
Незная дали знаеш но косъмът който сега пада е умрял преди 3 седмици. Много е сложно

# 8
  • София
  • Мнения: 231
Моят съвет е задължително консултация със специалист! Щом става като на петна - не трябва да се подценява и отлага с експерименти, а да се открие причината и да се действа  Peace
Иначе за продукти - подкрепям за ампулите против косопад за жени на Phyto... Peace
Успех, дано не е сериозно и всичко да се оправи  Hug 

# 9
  • Мнения: 3 376
Благодаря ви за бързите отговори и съветите  Peace

Не е точно на петна,но ми се вижда скалпа,толкова е рядка..Ще ви послушам за повечето неща,а ако се влошат нещата наистина ще се обърна към специалист Peace

denis_d  Пантогар шампоан ли е?

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
От опит и едногодишна борба с косопада мога да ти препорьчам ПРИОРИН. Има цяла тема за тях - това са таблетки. При мен ПАНТОГАРА не даде никакьв резултат и затова намерих начин да ми доставят ПРИОРИН от Австрия / продава се само там и в Германия/ На пьрвия месец спря да ми капе косата и започнаха да ми поникват малки косьмчета - изключително сьм доволна!

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз открих, че от маската, която си правя,  главата  ми е  в малки наскоро покарали косъмчета цялата......има едни малки шишенца от всякакви масла по здравословните рафтове на супермаркетите ... смесвам масло от тиквени семки, масло от орехи и зехтин ...като тиквеното е най- много ... намазвам се , покривам главата с някакъв плик и стоя така 40 минути, през което време гледам филм, форумствам или чета книга  Laughing ...после се намазвам с хума , която значително отнема омазняването и най- накрая се измивам със сапун ... аз ползвам глицеринов, предполагам, че ти се миеш с шампоан ... вероятно е все едно


Веднъж седмично я правя тази маска ..... за месеца съм я правила 12 пъти ... звучи малко сложно , но не е... тези масла се продават вече във всеки по- голям супермаркет ... след като се намажеш я масажираш известно време ... Това е от мен и моя опит ...

Успех в борбата, макар че предполагам, че твоето оплешивяване ще си се оправи от само себе си и  е на хормонална основа

# 12
  • Мнения: 3 376
Страхотни сте  Hug


secretgarden определено ще пробвам. Peace
А хумата течна ли е?Или ако е от тази на прах като маска за коса ли си я правиш?

# 13
  • Мнения: 990
Подкрепям  Peace Ще ти се отрази добре освен на косата ,но и на кожата и ноктите  Peace

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Страхотни сте  Hug


secretgarden определено ще пробвам. Peace
А хумата течна ли е?Или ако е от тази на прах като маска за коса ли си я правиш?

Хумата си я купувам на буци от Кирковския пазар , но съм виждала хума по аптеките и козметичните магазини, в малки пликчета

Общи условия

Активация на акаунт