Proteus mirabilis в урината 10^4

  • 4 733
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 499
Здравейте

Вашето  бебе да е имало такава бактерия в урината  и как се излекувахте ?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравей!
Точно тази гад сме нямали, но всички бактерии се лекуват с антибиотик след направена антибиограма. За 10*4 по принцип детската нефроложка при която водя сина си не изписва антибиотик. Освен това се доверявам на резултат само след 3 поредни стерилни урини - повечето лаборатории са под всякаква критика. Много е важно как точно си взела урината, това влияе на резултата също. Колко е голямо детето?

# 2
  • Мнения: 1 008
Записвам се да следя темата. Малката е на почти 7 месеца и преди празниците и направиха задължителните изследвания за кръв и урина (шестия месец). Вчера говорих с докторката и тя ми каза,че с кръвта всичко е наред,но в урината има бактерии. Каза да не се притеснявам, защото ако било инфекция детето нямало да има апетит,ще вдига температура и пр. Ще повторим урината, взимам я с лепенка и отгоре памперса.

# 3
  • Мнения: 31
Здравейте. Откриха бактерия в урината на дъщеря ми, когато беше на 6 месеца. Обясни ми, че е често срещано при момичетата, понеже уретрата е по - къса. беше друг вид - псевдо моникс - 10^5 и пихме зинат. Лекарката ми обясни, че някои видове бактерии не са опасни под 10^5 и не трябва да се бърза с лечение. трябва да се направи задължително контрола след време да се проследи дали не се увеличават. Моят съвет е да повториш веднага изследването, но в друга лаборатория а преди това да направиш още по - добър тоалет на съкровището си, защото бактериите може и да са отвън. Успех

Забравих също да кажа, че ни направиха изследване на урината понеже и бяха завишени левкоцитите, което говори за някаква инфекция в организма. Ако вашата кръвна картина е наред не се притеснявай.

Последна редакция: вт, 06 сеп 2011, 06:00 от Boten Mary

Общи условия

Активация на акаунт