В Стара Загора спешно се търси кръв от групите А- АВ+ О-

  • 1 769
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Кръвта е подарък

Всяка секунда, всеки ден, някой някъде в света се нуждае от кръвопреливане, за да оцелее.  Всеки един доброволец, който дарява кръв без парично обезщетение, спасява нечий живот в нужда. Но все още нуждата от доброволно кръводаряване трябва да бъде популяризирана, защото има хора, за които нищо не се знае, а те редно се нуждаят от кръвопреливане, за да продължат живота си. Това са деца, тинейджери и млади хора , страдащи от заболяването Таласемия майор. Те се нуждаят на всеки 3 или 4 седмици от  безопасна кръв и редовни, доброволни дарители.
Ние, Българска Анти- Таласемична Организация като пациентска организация, която обединява пациенти и родители, страдащи от Таласемия майор, се обръщаме към всички онези много „специални“ хора, които даряват кръв и осигуряват безопасни кръвни съставки за нашите пациенти, които се нуждаят от кръвопреливане: Не преставайте да вършите добро, не преставайте да дарявате, не преставайте да подарявате живот!
Към всеки един, който все още не е дарявал кръв, ние апелираме: Станете кръвоДАРИТЕЛИ! Много хора в тоя град, които може би никога няма да срещнеш се нуждаят от твоето ДАРителство, за да могат да живеят!
В тази връзка ние желаем да организираме акция за доброволно и безвъзмездно кръводаряване във всички градове в полза на пациентите с Таласемия майор.
Имаме нужда от Вашата подкрепа, помощ и участие!
В Стара Загора спешно се търси кръв от групите А- АВ+ О-
Умоляваме хората от региона да помогнат!!!
За повече информация на тел.0896186193 Мария Данева -Стара Загора

# 1
  • Мнения: 2 563
Кръвта е подарък

Всяка секунда, всеки ден, някой някъде в света се нуждае от кръвопреливане, за да оцелее.  Всеки един доброволец, който дарява кръв без парично обезщетение, спасява нечий живот в нужда. Но все още нуждата от доброволно кръводаряване трябва да бъде популяризирана, защото има хора, за които нищо не се знае, а те редно се нуждаят от кръвопреливане, за да продължат живота си. Това са деца, тинейджери и млади хора , страдащи от заболяването Таласемия майор. Те се нуждаят на всеки 3 или 4 седмици от  безопасна кръв и редовни, доброволни дарители.
Ние, Българска Анти- Таласемична Организация като пациентска организация, която обединява пациенти и родители, страдащи от Таласемия майор, се обръщаме към всички онези много „специални“ хора, които даряват кръв и осигуряват безопасни кръвни съставки за нашите пациенти, които се нуждаят от кръвопреливане: Не преставайте да вършите добро, не преставайте да дарявате, не преставайте да подарявате живот!
Към всеки един, който все още не е дарявал кръв, ние апелираме: Станете кръвоДАРИТЕЛИ! Много хора в тоя град, които може би никога няма да срещнеш се нуждаят от твоето ДАРителство, за да могат да живеят!
В тази връзка ние желаем да организираме акция за доброволно и безвъзмездно кръводаряване във всички градове в полза на пациентите с Таласемия майор.
Имаме нужда от Вашата подкрепа, помощ и участие!
В Стара Загора спешно се търси кръв от групите А- АВ+ О-
Умоляваме хората от региона да помогнат!!!
За повече информация на тел.0896186193 Мария Данева -Стара Загора


Много ми е криво. Аз съм 0-, но съм далече. Успех!

# 2
  • Мнения: 4 916
Кръводарител съм, но не съм в Стара Загора, съжалявам.

# 3
  • Мнения: 25 441
И двамата със съпруга ми даряваме кръв при нужда, но за съжаление и двамата сме с А+.  Tired
Съжалявам и че трябва да го кажа, но даряваме само за конкретен човек, при конкретна нужда, не и в доброволни кампании.
Имаме си причина за това.  Peace

# 4
  • Мнения: 8
Това е похвално,ние точно такива хора търсиме.Децата с това заболяване имат нужда от редовни и едни и същи кръводарители.Горе долу по 3-4ма на дете,за да се редуват.А и маиките да са спокойни,че на всяко ходене със сигурност ще има кръв,за да не се получава така.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 505
И аз бих дала за конкретен човек. Опитах се да се обадя на телефона, който е даден, но няма връзка.

# 6
  • Мнения: 8
Отговаря си...сега звъннах

# 7
  • Мнения: 8
Грешката е моя тел е 0896 786 193

# 8
  • Мнения: 25 441
Децата с това заболяване имат нужда от редовни и едни и същи кръводарители.Горе долу по 3-4ма на дете,за да се редуват.

За каква честота става въпрос, все пак? А и не разбрах, от А+ има ли нужда или не?

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
И аз бих дала за конкретен човек.
Това важи и за мен. Кръвната ми група е О /-/

# 10
  • Мнения: 753
Бих го направила, била съм в ситуация в която аз съм имала нужда от преливане на кръв, за съжаление съм А2+

# 11
  • Мнения: 212
За какво и за кого е тази кръв. Ако може тук да се напише причината да се търси кръв точно в Стара Загора. Това че тук се търси кръв значи ли че кръвтта в града е свършила. Обикновено кръв се търси при масови катастрофи и изобщо когато е необходима спешно много кръв и кръвната банка в града не може да я осигури. Какво е станало в Стара Загора тия дни че така спешно се търси кръв - катастрофа, бедствие.... множество загинали....newsm78

# 12
  • Мнения: 4 916
Ох, и на мен вече не ми е ясно за какво става въпрос. Получих ЛС от авторката, че всъщност "Не става дума само за Стара Загора,но там е най-спешна нуждата." Сега се чудя за какво беше цялата работа.

# 13
  • Мнения: 4 651
До колкото знам болните деца от Таласемия майор имат нужда от доброволно доживотно кръвопреливане и то на често.
Т.е. във всеки град има такива деца, но явно в Стара Загора в момента най-много.

Също така аз разбрах, че е добре едно дете да получава кръв от едни и същи дарители - 3,4 за да се редуват, а не всеки път различна кръв.

До тук с превода. Сега личното ми мнение.

Кръводарявам. Когато се чувствам здрава - отивам. Ако съм здрава и някой има нужда - отивам. Но не бих се ангажирала да кръводарявам регулярно за конкретен човек, дори болно дете.
Причината: ще се чувствам длъжна да кръводарявам на 3 месеца примерно, па дори и да съм болна например и да се влача по пода. Просто имам навика да се ангажирам прекалено с хорски проблеми и да ми е неудобно после да се откажа, ако имам някакъв проблем.

Според мен решението на проблемите с липсата на дарителска кръв не е единици да даряват "до дупка" през 3 месеца, а здравите и млади хора да го правят повечето, макар и веднъж в годината.

# 14
  • Мнения: 5 622
Какво е станало в Стара Загора тия дни че така спешно се търси кръв - катастрофа, бедствие.... множество загинали....newsm78

Последните, Боби, най-малко биха се нуждали от кръв, повярвай ми...

Аз съм А- , но не съм подходяща за кръводаряване така или иначе  Tired

Общи условия

Активация на акаунт