Синът ми не ме иска

  • 8 904
  • 58
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 113
Сигурно много объркано ще го напиша  Cry
Разведена съм. Имам син на 13 години. Баща му си има друга жена и дете от нея. Преди 2 дни намирам от хисторито на чата му с тази жена на баща му , при поискана снимка от сина ми на нея и на детенцето - Тя- "Да не би да каже нещо...../аз(споменато името ми) /? Сина ми - Не ме е*е за .... (името ми, не майка). Като го прочетох, направо онемях . Извиках сина ми и му го показах, той ми отговори, че написал така, за да му изпратят снимката, иначе нямало да му я пратят ! Нищо повече не му казах, само да отива да си ляга . Написах в този чат, че .....(името ми) е майката на това дете и да се съобразяват какво пишат. На следващия ден, тази жена му е писала пак дали е имал проблеми вечерта, той отговорил -не.
Разказах историята.Сега как постъпих след това : Прибрах се от работа, не му говорех, взех му една вещ, която е много скъпа за него, а той ми дава и телефона си, който е купен от мен и ми казва, че от следващия ден няма да е в къщи, ще ходи при баща си  Cry. Нищо не казах, сега ми звъни и ми казва, че ще отива там, попитах го защо, каза, че аз съм го била изгонила  ooooh!

Ох, Боже, къде сбърках, къде  Sad
Какво да правя сега, как да постъпя Cry
Знам, че новото семейство на баща му, не говорят добре за мен,щом тази жена цинично споменава името ми,а не каза например -Ами майка ти да не каже нещо....

И изобщо баща му има ли право така да го вземе, без да ми се обади на мен?

Извинявам се, ако съм ви натоварила

# 1
  • Мнения: 2 336
не знам какво да кажа. Не знам какви са ви отношенията вкъщи.
Но според мен го няма елементарното уважение към майката.
А с подобни хора, които толерират такова отношение едва ли ще му е добре.
Според мен пусни го да отида там. Ако реши да се върне обаче ще трябва да се съобразява. Предполагам колко е трудно.
Успех, мила!   bouquet

# 2
  • Мнения: 888
Уфф..стискам ти палци много,много силно.Дано да се опомни детето и да не се поддава на тинейджърски лекомислия  Hug Hug

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 113
Не знам какви са ви отношенията вкъщи.


Ами какви са ни отношенията - бях в чужбина за месец и ми извади душата още след седмица, от както бях там,да ме пита кога ще му пратя пари за телефон, после като се върнах други скъпи неща му се купиха  Cry . То май ме уважава само, докато му купувам - това забелязвам последните месеци. А много странно,от баща му все още чакаме подаръците за два минали рожденни дни и 1 Коледа,а и за тази Коледа подаръка още го няма,а мен ми надува главата, докато му купя каквото иска  Sad. И аз съм виновна, знам, но все гледам да е добре той....а сега, как ми се отплаща  Cry

# 4
  • Мнения: 25 449
Ами пусни го. Кажи му, че го обичаш, че това е неговият дом и че винаги, когато реши, може да се върне в него.
После поговори културно с бившия си мъж, да определите границите, в които да се движи младежът. Наблегни на дисциплината.
И после изчакай... младежът да се осъзнае и сам да се върне. Вкъщи.

ПП Надявам се, че детето не е съвсем меркантилно и че бившият ти съпруг не е човек с неограничени финансови възможности. Тогава битката ще е много, много трудна.

# 5
  • Мнения: 2 584
 Hug бъди силна, първо е в такава възраст ooooh! че не знаеш какво да правиш, да наказваш ли, да говориш ли, абе тинейджъри #Crazy
и второ ако чака само скъпи подаръци от теб а иначе не го е грижа е лошо, остави го малко при баща му щом иска, колко време мислиш че ще го търпи другата и ще си лишава детето, не му се моли да се връща и най вече не се опитвай да го подкупваш със скъпи подаръци, знам че ти звуча жестоко но съдя от собсвения си опит ( нямала съм такива проблеми) сина ми ще направи 16г. и знам колко е трудно да се намери общ език и най-вече опит за разбиране ( остарявам явно след като не я разбирам тази младеж hahaha) но мога да кажа че е научен да уважава другите и да познава и цени парите, ходи лятно време да бере липа, да раздава листовки за да си изкара пари, вярно че и аз все гледам за него дори ми съвестно че лишавам малката, не от кой знае какво примерно за него есента събрах пари да си вземе по хубави дрехи, а за нея все нещо евтинко или дадено от някой, но знае че никога не ги деля и има и за двамата, дори се радвам че като изляза до магазина и купя на малката шоколадово яйце и веднага ми казва и за бате, той по същия начин реагира, излиза с приятели взел си пуканки или нещо друго но винаги и носи
просто го остави за малко, жалко е че няма никакво уважение към теб и труда ти да го отгледаш сама и да не го лишаваш от нищо

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 113
После поговори културно с бившия си мъж, да определите границите, в които да се движи младежът. Наблегни на дисциплината.
 

Ами аз културно с него, по точно той с мен не може да говори.И как да говоря за дисциплината му, като той не ми вярва , когато му кажа ,как се е държал синът му, а вярва на него и го настройва против мен  Sad. И той баща му липсва през по голямата част от седмицата, та дал родителските си права на госпожата, с която живее сега, защото тя го контролира по скайп :научи ли си, яде ли,....... кара ли ти се .....много загрижена, ей  ooooh!

Знае ли някой да ми каже, дали може така да го вземе баща му, без да ми се обади да ми иска разрешение?

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 493
По закон няма право!

# 8
  • Мнения: 3 146
Съчувствам ти, но мисля, че онези хора неадекватно реагират спрямо сина ти... Те носят голяма вина, а и са причина, която не виждам как можеш да тостраниш. Бъди себе си! Няма начин синът ти да не се усети, че ти все пак, се грижиш за него...  Hug

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 113
Много ви благодаря за съветите !

Ама много ми е болно  Cry

Глухарче, може ли да ме посъветваш какво мога да направя в случая ?

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 493
За съжаление правните ми познания са ограничени,дано някой юрист се включи за да ти каже точно какво и как да направиш.Но друг е въпраса синът ти как ще реагира ако го задържиш на сила.Подкрепям съвета на другите мами да го пуснеш да види как ще е в другото семейство.Там няма да е центъра на внимание и най-вероятно бързичко ще се завърне.Много е тежко положението ти и много боли когато детето ти те нарани.Дано всичко се развие благоприятно за теб,стискам палци Hug

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 08:01 от Глухарче

# 11
  • Мнения: 3 622
Пусни го и му кажи че ако реши винаги може да се върне при теб. Ще поживее с тях и може би ще разбере, че при теб се чувства по добре  Peace

# 12
  • Мнения: 758
Незнам, но мен ми се струва малко нередно майката така да рови в личните разговори на сина си, пък било и той 13 годишен. Може това да го е ядосало и правокирало към действие. Все пак трябва да има уважение към личното пространство и на децата. Когато бях дете, определено страдах от такова отношение...

# 13
  • Мнения: 2 755
...И аз съм виновна, знам, но все гледам да е добре той....а сега, как ми се отплаща  Cry
Гледаш все да е добре материално. Оставам с впечатление, че ти си една работеща майка, която обича детето си, но няма време за него. Може и да бъркам, но :

...И той баща му липсва през по голямата част от седмицата, та дал родителските си права на госпожата, с която живее сега, защото тя го контролира по скайп :научи ли си, яде ли,....... кара ли ти се .....много загрижена, ей  ooooh!
И какво се получава? Бащата и майката затънали до гуша в служебни дела, а единственият възрастен човек, който разговаря с него, макар и по скайпа е жената на баща му. Ами може би тя компенсира твоята липса. Реално по колко часа на ден общувате? Познаваш ли приятелите му, знаеш ли какво го интересува, знаеш ли как е минал денят му, има ли проблеми в училище, знаеш ли за какво мечтае (не става дума за разните покупки)......
Научи се да разговаряш с детето си, ако не искаш да се отчужди още повече.

П.П.Не те укорявам. Опитвам се да ти дам, доколкото мога някаква насока. Знам, че е ужасно трудно да бъдеш добър родител в днешно време. Аз също работя и макар, че детето ми е още малко, все имам чувството, че му отделям малко време.

# 14
  • Мнения: 2 700
Съгласна съм и аз, че трябва да пуснеш детето да отиде при баща си и мащехата си, първо защото "Насила хубост не става" (ако го спреш естествената му реакция би била още по-голямо наостряне срещу теб) и второ, защото единственият начин синът ти да спре да идеализира другото семейство и някакъв хипотетичен живот там, е да се увери с очите си, че те НЕ са НЕГОВОТО семейство. На първо време не бих се занимавала с адвокати, защото ако синът ти не е имал време да опознае "другия" живот, това би го озлобило.

Аз бих му казала, не веднага и не в момент на афект, защото тогава хората просто не чуват какво им се говори, колко го обичам и колко ми липсва, как осъзнавам МОИТЕ грешки и бих искала да ми прости, как винаги е добре дошъл и т.н.

От прочетеното ми се струва, че ти изкупваш чувството си за вина от физическата ти липсата си с материални облаги. По мои наблюдения, подходът е грешен и отнема време, докато детето свикне с другата страна на медала. Когато синът ти се върне при теб, мисля, че трябва да поработиш върху това. Wink


Незнам, но мен ми се струва малко нередно майката така да рови в личните разговори на сина си...

Сори за офф-а, roverandom, дали така ще разсъждаваш когато детето ти е на 10 и кусур години, а не на 10 месеца Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт