Българския лактогонен чай?!

  • 16 166
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
Мами, и преди съм писала тук, защото имам малко кърма и пробвах какво ли не за да я увелича. Искам съвет за българския лактогонен чай, защото като изключа някои неприятни странични ефекти той ми помага доста, но за следващите 1 или 2 кърмения!  Sad Въпросът ми е дали мога вместо една доза (500мл.), която се препоръчва на ден, да пия 2 или 3 дози?! Мога да заменя напълно приема на вода с чай, но не съм сигурна... Да не постигна обратния ефект?!

# 1
  • София
  • Мнения: 12 221
  Определено аз пиех по поне литър първите месеци от българския лактогонен чай.
  Но някъде към втори, трети спрях да пия напълно каквито и да са лактогонни неща. Достатъчен прием на течности и храни и кърмене на поискване са напълно достатъчни. Скоро ще ти се установи лактацията и определено няма да чувсваш пълни гърдите си каквото и да правиш. Това в никакъв случай не означава, че нямаш кърма, а просто че организма ти произвежда точно колкото му трябва на бебечо и лактацията е установена. Все пак природата го е измислила и за съжаление не можем година и повече ако кърмим да сме вечно с напращели гърди  Wink Казвам го за съжаление, защото моя бюст е доста малък и определено ми харесваше как беше първите месеци.

# 2
  • Мнения: 139
Аз продължавам тъпо и упорито да пия българския лактогонен чай по-скоро по навик, макар че синът ми скоро ще навърши 9 месеца. На 3 месеца започнах да го дохранвам по малко с АМ, защото смятах, че нямам достатъчно кърма и сгреших! Е, той пи АМ около 3 месеца и сега пак сме си само на кърма и вече други храни...  Не се подвеждай по меките гърди, старай се да си спокойна и се наливай с течности. Мисля, че чайчето има и донякъде плацебо ефект, но и така да е! Важното е кърма да има! Hug

# 3
  • Мнения: 1 546
А този чай има ли си някакво име, защото в Търново май никъде не са чували за него Thinking Thinking

# 4
  • София
  • Мнения: 2 658
не, само лактогонен чай. На мен много бързо ми действа. Като го изпия към обяд и до вечерта имам много кърма. Пробва ли да пиеш бирена мая? На мен ми действаше много. Даже не успях да изпия цяла опаковка, защото получих свръхлактация.

# 5
  • Мнения: 11 003
Такъв чай пих първите 3 месеца след раждането. През лятото спрях да го пия, понеже не обичам чай в жегите. Не съм се ограничавала в количеството, на ден ми се събираше повече от 1 литър. И да не помогне, няма да ти навреди. Свърхлактация никога не ми е причинявал.

# 6
  • Мнения: 133
не, само лактогонен чай. На мен много бързо ми действа. Като го изпия към обяд и до вечерта имам много кърма. Пробва ли да пиеш бирена мая? На мен ми действаше много. Даже не успях да изпия цяла опаковка, защото получих свръхлактация.
Моля те, кажи повече за биренета мая - от аптека или от хранителни стоки да си я купя и каква горе-долу е схемата на прием?!

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 511
А този чай има ли си някакво име, защото в Търново май никъде не са чували за него Thinking Thinking

Чували са PeaceВ отчетната съм ти отговорила!

# 8
  • София
  • Мнения: 2 658
ами това е хранителна добавка и я има във всяка аптека. Витамини от групата Б, а тази, която съм си купила е дообогатена с витамини А,С,Е. Много е полезна за кожата и косата и аз започнах да я пия заради косопада, който получих след раждането, но и стимулира кърмата. Също така добре се отразяват овесените ядки-яж по една порция на ден, пий повече течности и дано да успееш. Моята опаковка е 60 таблетки за 2,50лв. Пиши как се справяш.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 658
забравих да пиша, че се взима 3 по 2 таблетки, но ако си купиш по-голям грамаж дозата е по-малка, при всички случаи на опаковката е упоменато Peace

# 10
  • Мнения: 133
Петя, много благодаря!!! Още утре ще си купия бирена мая.
За жалост и овесените ядки и течностите не ми помагат особенно - единствено сън и българския лактогонен чай (този на хипп също не ми помага)
Още веднъж благодаря  Hug   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт