Високо ниво на левкоцити при новородено

  • 20 040
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 220
 Мами, една приятелка днес роди момченце, но сега са го включили на система с АБ, заради високо ниво на левкоцитите. Някой да знае нещо по този въпрос?
 Дано всичко е наред с бебо!  Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Моята дъщеря при раждането беше една седмица на антибиотик поради левкоцитоза. В края на бременността имах нелекувани бактерии - Ешерихия коли и това причини левкозитозата, както и други усложнения.
Не са ли й казали каква може да е причината при бебето?
Няма страшно, ще се оправи детето, само дето ще го блъскат с антибиотик  Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 12 545
Високото ниво на левкоцити е сигнал за инфекция в организма. В зависимост от това колко са лекарите преценяват дали да пуснат АБ или не. Принципно когато става въпрос за новородени неонатолозите се презастраховат и пускат АБ и когато левкоцитите са малко над нормата, както при моя син. Но ако левкоцитите са много завишени, АБ е не само препоръчителен, но и задължителен, за да се овладее инфекцията.

# 3
  • Мнения: 1 220
Да, казали са и че може би е от нелекувана нейна инфекция или стрес при раждането.
Благодаря ви момичета!!!   bouquet

# 4
  • Мнения: 1 234
Незнам доколко ще помогна, но искам да споделя нашия горчив опит. След раждането, планово секцио назначиха лечение с АБ, точно поради същите причини. Три дни след това включиха и втори. Аз не бях на себе си, и ходих наляво и надясно да питам какво става, да не говорим, че никой не ми беше обяснил, просто видях спринцовка до бебето...а децата не са при майките, само ги дават за кърмене. Та в последствие се оказа, че на новородените по принцип са им по-високи левкоцитите, и зависело, кой точно разчита резултатите...направихме нови...разгледахме старите изследвания...оказаха се в норма всички...остана ни тровенето с двата АБ... А за некадърната неонатоложка нямам думи  Sick, всички си я знаеха, но още беше на работа... Дано наистина не е сериозен проблема, просто споделих нашия случай!

# 5
  • Мнения: 1 220
Мартинче, , съгласна съм с теб , гршки се случват , но нали знаеш че решенията се взимат от лекарите. А лекарите още не са казали дали ще направят контролно изследване и колко време според тях ще продължат АБ. 

Общи условия

Активация на акаунт