Ужасна кашлица и кръв

  • 12 648
  • 9
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Много ме е хванало шубето и утре най-вероятно ще търча на лекар, но искам да питам и тук за мнение.
Преди седмица и малко ме тръшна грип (предполагам, че беше грип). Няколко дена с висока температура, световъртеж, не можех да стана от леглото, и ужасна кашлица. Всичко мина за 3-4 дена, остана ми само кашлицата.
Вчера и днес ми се налага да излизам с детето, но него го е страх да ходи в снега и иска да го нося.  Всеки път след като съм го носила дори и 20 метра, започвам да кашлям ужасно много, чак въздух не мога да си поема. Толкова гадна кащлица, че започва да ми се повдига, все едно всеки момент ще повърна. (сори за описателността). Преди час, както си стоях пак започнах да кашлям така, този път обаче без да съм се измаряла преди това. Отидох в банята, тъй като този път наистина мислех, че ще повърна. Забелязах обаче, че в слюнката ми все едно има кръв. Първо видях в мивката една много мъничка жилка, но помислих, че не виждам добре и сигурно е нещо друго, но след това забелязах, че част от слюнката ми е розова.   Rolling Eyes
На какво може да се дължи? Дали има за какво да се притеснявам, или може да е от много кашляне и напъване да се изкашлям  Rolling Eyes Знам, че няма как така по нета да ми се постави диагноза, но ще съм благодарна ако някой ми каже на какво евентуално може да се дължи.
Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Напълно възможно е да е от напъването при кашлянето. Просто трябва да отидеш да те прегледа лекар щом кашлицата те притеснява.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Може наистина да е от кашлицата. Аз от кашляне имах чувството, че гърлото ми е раздрано.
Все пак, за твое успокоение, отиди да те преслушат и евентуално да ти направят един рентген на бял дроб.

# 3
  • Мнения: 1 207
И на мен ми се е случвало и то докато бях бременна да видя жилки от кръв(не бях с такава лоша кашлица като твоята,но имах малко ) и направо отидох в тубдеспансера при лекарите там и такъв рев ревах,че не можах да обясня за какво съм там.Прегледаха ме хората(бях в отл. здраве) и ми казаха,че просто някой капилярчета са се пукнали от напъните.
Малее как го обясних ooooh!

# 4
  • Русе
  • Мнения: 1 155
И аз така си мисля, но много се притесних.  Rolling Eyes Викам си, ей сега ще се гътна за едното чудо.
Между другото,  подобна кашлица съм имала само веднъж и то именно, докато бях бременна. Тогава обаче си и повръщах, но не от бременността, а от секрета(храчките), понеже не можех да ги изплювам. Предполагам, че и сега затова ми се повдига. Много е гъст секретът и не мога да отхрачвам, а ги гълтам.  Crazy Пих хапчета мукосолван, но не помогнаха. Сега мисля да нападна на детето солволана.  Blush
А инхалации със сода дали ще помогнат? Постоянно ми се кашля. Едно леко дразнене в гърлото, но почти постоянно.  Tired И все хъкам и покашлям.
Днес като получих поредния пристъп бях пред асансьора в болницата. Хората ме гледаха като прокажена  Crazy А на мен ми текат сълзите и ми иде да се самоудоша, че да млъкна и да спра да кашлям.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Ох, все едно описваш моята кашлица, която ме мъчи до преди няколко дни. Не гълтай секрета, защото и аз така правех, а после стана още по-жилав и слезе надолу и отхрачването стана още по трудно. Има едни прахчета АСС 100, които са ефикасни. Те втечняват секрета и ще можеш да отхрачваш по-лесно, а има сиропи и за подтискане на кашлицата - например Димекс. Аз го взимах, когато вече ставаше нетърпимо положението... Sick
Ама най-добре е да отидеш на лекар и той да ти предпише какво да взимаш.

# 6
тази кръв едва ли е от бронхите или дробовете. Дали не е от венците?! за да отхрачваш кръв трябва да се мисли в посока твърде сериозни  болести.

# 7
  • Мнения: 5 001
Инхалациите помагат най-много да знаете!Лайка - като заври се добавя 1 ч.л. сода бикарбонат и се диша от изпаренията.Секретите се втечняват отхрачват се по-лесни,от затоплянето се успокояват позивите за кашляне.Важното е да не се излиза след инхалация поне 2 часа.Освен това е полезно за отпушване на порите и почистване на кожата... Wink

# 8
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Направи си инхалация, но ако питаш мен, за да ти е мирна главата нека ти направят една снимка на белите дробове. Не се самолекувай, този грип е някакъв нов щам и е много гаден. Аз така лятото  все чаках да си мине само и сега съм с лека фиброза.

# 9
  • Мнения: 263
Случвало ми се е също при силна кашлица да видя веднъж кървави жилки. Просто от напъните, някои капилярчета, които са нежни се спукват. И аз тогава доста се стреснах.
Ако кашлицата продължава все така, отиди на доктор веднага. Аз се лекувам при кашлица с храчки винаги с мед на гърдите и гърба и от това съм намерила 100% ефект. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт