Дайте мнение за количка - Chicco Trio Autofix

  • 9 962
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Ето я количката - http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 0/products_id/151
Ще се радвам да получа коментари от майки с опит в количкоизбирането и количкоползването Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 1 833
Тази количка е с абсолютно същите функции като на Giordani 3 PER 6, само че с тази разлика, че на Giordani струва 700 лв. Аз лично съм много доволна от нея и доколкото съм чела във форума има добри отзиви и от други мами. Но ти ще си прецениш сама.

# 2
  • Мнения: 96
Home raider, мерси за отговора Hug
Тази също съм я гледала. Доколкото мога да се ориентирам, недостатъците й пред Чикото са това, че дръжката не може да е цяла и че не може в седнало положение да има избор за положението на детето - с гръб или лице към мен. Но не знам това доколко е ключово, а цената наистина е по-добра newsm78

А можеш ли да ми кажеш и какво мислиш за тази? http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/3413 Днес попаднах на нея и страшно ми хареса. С коша за кола излиза на същата цена като Чикото.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 833
Малко големички ми се виждат гумите на тази количка Mobi - Ink и може да видиш трудност при вкарването й в багажник на кола. Иначе изглежда хубава.

# 4
Аз ползвах Trio-то на Chicco и с 2 ръце гласувам за тази количка. Маневрена, лека, лесно се сгъва и заема много малко място в багажник. Включва всякакви екстри - чанта, дъждобран, зимно чувалче. Но доколкото ми е известно този модел вече не се произвежда. Новата се казва Trio for me и има много повече екстри - това, за което ти говориш - смяна на посоката, две или 1 дръжка и т.н. Според мен тази количка е идеално съотношение цена-качество-екстри. Няма да сбъркаш ако я купиш.

# 5
  • София, Дианабад
  • Мнения: 202
Аз съм с посоченото трио на Чико и количката е много добра.
Летният вариант няма особени предимства пред модела на Джордани, освен че, за Джордани трябва да се купува допълнително чадърче и зимния чувал е по-къс. На чикото гюрука слиза много ниско.  Зимният кош е доста добре изолиран - със стереопор - ползвахме го 5 месеца. Идеално за зимно бебе.
Най-удобното нещо, според моя опит е ауто фикса на кошницата за кола, т.е .допълнителната основа. Изключително удобство за по-подвижни хора. Кошницата ползвахме почти до 1 година на детето, повечето май са по-малки - до 9 кг.
Летният модел на Джорданито има едно много основно предимство, обаче, - по-лека е от Триото.
Това е от моя опит и споделения на приятелка с джордани.  Laughing
Ако те интересува още нещо - питай Laughing
Да, новия модел трио ми харесва още повече и има хубави цветове. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 96
Много много благодаря за отговорите Hug Нямате идея как се радвам, защото за първи път публикувам тема и не знаех дали изобщо някой ще ми пише Rolling Eyes

Ами като съм ви хванала майки, ползвали това Чико, да ви питам още малко Blush Понеже нашето бебе засега е с термин 7ми април, тоест ще е пролетно бебе Simple Smile, някои хора ни съветват да се лишим от зимния кош (т.е. коша за новородено) и да вземем същия модел, но Дуо. Разликата в цените е огромна. Триото е 1050 лв, а Дуото - 550 лв.

Доколкото съм запозната, в това да нямаш кош за новородено има 2 проблема:
1 - ако е студено, кошът предпазва - това не знам през април доколко ще ме вълнува newsm78
2 - позата на бебето, когато лежи в седналия кош, нагласен на нулева позиция, не била много подходяща за новородени.

Какво ще ме посъветвате?

# 7
  • София, Дианабад
  • Мнения: 202
Верчо, на мен ми е приятно да бъда полезна, защото знам колко хубаво е когато получиш информация от човек с опит.  Laughing

По въпросите.
Пролетно бебе преди да навърши 10 - 15 дни няма да правите дълги разходки, което означава, че няма да е студено.
Летният вариант има напълно легнало полжени и още 4 позиции - изключително удобни. Според мен, ако му се постила нещо в началото, а то при всички полжения се прави, бебчо няма да усеща релефа на тапицерията. Иначе не е най-добре изолираната количка за студ, но това при теб не е необходимо. По-скоро ще трябва да се проветрява  Grinning
Борис беше зимно бебе и зимния кош на мен ми беше необходим. Но като се сетя той колко ревеше, когато му беше топло в него си мисля, че може би при теб няма да е необходим. Въпреки че има едно прозорче, което се отваря и можеш просто по-леко да обличаш бебето. Но за разликата в цената не си струва.
Иди в някой магазин  - 9 плюс знам че имат всички нови модели, разгледай подробно количката, поискай да ти покажат легналото положение. Според мен няма проблем за малко бебе. А да ти призная в зимния кош, на Борис главата му беше малко по-ниско от тялото - уж идеално легнало положение, ама не и леко повдигах основата.  Grinning
Успех!

# 8
  • Мнения: 493
И на мен ми  казваха да не взимам зимен кош,защото раждах в началото на юли,но аз си взех пълния комплект и не съжалявам.Михаела е на 6 месеца и 10 дни и още я извеждам със зимния кош,дори в него я храня,защото се наддига и става с облегалка.Лятната още не съм я ползвала,скоро и на нея ще и дойде времето.Количката обаче хич не е лека,особено със зимния кош.Аз я качвам по стълби защото асансьора не е долу,а е на междуетажна площадка и после пък я свалям.Хич не е лека,но не съжалявам.Готина е и много ми харесва цвета.Мойта е черна със жълто.
Дуото е 550,а триото 1050,но ако вземеш дуото трябва да слагаш бебето в коша за кола и той в количката,което е много кофти,защото бебето неможеш да го разхождаш повече от 2 часа.Тя няма напълно легнало положение.А ако вземеш само лятната на триото тя е към 550,но няма стол за кола.

# 9
  • Мнения: 3 457
Така триото на чико :
-При него дръжката не става цяла ,при летния вариянт детето гледа само напред ,В коша за новородено гледа към майката и така гледа и в столчето за кола.Дръжката става цяла само при един нов модел на чико.
 Няма кой знае каква разлика с Джорданито,освен сенника и чувалчето.Виж евентуално коя е по широка Peace
Дуо-то ,е съвсем различен модел-различава се по единичните задни колела,цялата дръжка и при дръжката има поставка за чаша.При него бебето гледа само напред в летен вариянт и ,а в коша за кола гледа към майката,но коша за кола не може да се ползва самостоятелно с рамата на количката.

От Триото има модел ,само количка ,но е към 600лв по спомени.Можеш да си вземеш количката и столче ще ти излезе около 800 и нещо. Peace
А за момента на мен фаворит ми е Косато МОБИ от тези ,които си изредила Peace

# 10
  • Мнения: 96
Мерси момичета Hug
Много модели, много чудо - по-стар, по-нов, съвсем се обърквам. Когато пуснах темата си мислех, че има само един модел, който се казва Трио, но явно съм в дълбока заблуда Laughing

Моделът, който гледах в 9+, е най-вероятно въпросният нов модел. Дръжката му има две положения - цяла и две отделни хватки. Зимният кош гледа към майката, както и кошът за кола. А летният кош се върти в двете посоки - с лице към майката или с гръб. Това, мисля, ме устройва напълно. Ето линк към този модел - май този път не бъркам Laughing
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=40_41_109&products_id=3860

А за Cosatto Mobi - страшно ми харесва моделът, но ме притеснява, че е триколка (което не бях забелязала Blush). Ние живеем в нов квартал и всичко е в строежи, кал и без асфалт. Притеснявам се колко е стабилна и дали няма да се обръща по-лесно newsm78

# 11
  • Банкя
  • Мнения: 823
Тази количка е с абсолютно същите функции като на Giordani 3 PER 6, само че с тази разлика, че на Giordani струва 700 лв. Аз лично съм много доволна от нея и доколкото съм чела във форума има добри отзиви и от други мами. Но ти ще си прецениш сама.
newsm10  Много съм доволна от Giordani-то.

Вярно, че дръжките са отделни, но цяла дръжка е удобство само ако буташ с една ръка. По пътищата в квартала, който описваш, едва ли ще успяваш само с една Wink
Кошът не може да се обръща, но имай предвид, че когато бебето израсте зимния кош, то вече е пораснало и е станало любознателно. За него е интересно да гледа околния свят.

При положение, че цената е на половина, мисля че човек може да се откаже ot малко повечето екстри на Chicco. За разликата можеш да му купиш много други полезни неща. Но ако парите не са проблем за теб - вземи Chicco-то Sunglasses

# 12
  • София
  • Мнения: 2 734
Моделите Трио на Чико са 2:това е старият http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/1659
А това е Чико trio for me,нов модел от 2007г.http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/2763
Ти си харесала новият модел,който има възможност за отделна и цяла дръжка.Имам приятелки със стария модел,които са много доволни,в новия ме притесняват само тези малки единични колела,които незнам доколко са стабилни за нашите улици.
Според мен за пролетно бебе не ти трябва зимен кош,зимните кошове са много оплътнени и изолирани и когато стане по-топло спарват.Моята дъщеря е родена февруари,до към май и беше добре в зимния кош,но когато започна да става горещо настана голям рев и едва направила 4 мес. вече я пренесох в летния вариант.
Джорданито също е супер вариант,много важно е,че лятната количка е по-лека,защото ще ползваш основно нея и то с по-голямо и тежко бебе.

# 13
  • Мнения: 3 926
Верчо, щом живеете в нов, кален квартал, откажи се от Чико-то. Или поне от тези модели, които си посочила. Трябва ти количка с губави гуми, за да можеш да стигнеш нормално до асфалт. Можеш да погледнеш тези
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 0/products_id/851
http://www.kasidabg.com/maxi-cosi-products_id-4473.html
http://family-bg.com/prX_1256.htm
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/3059

Това са някои от моделите с големи гуми. ПРепоръчвам ти ги, защото знам какво е да караш през кал. Количките, които ти си харесала са много хубави, но са за градски терен, което в български условия е много... условно понятие. Двойните колела се затъкват с кал. Дори и при тези хубави марки осите, които свързват двойното колело с рамата на количката се изкривяват. Така че имаш време - мисли си Hug

# 14
  • Мнения: 129
  Имам стария модел. Удобна е и за мен сериозен плюс е, че сгъването е тип чадър, така че количката заема по-малко място в багажника, както и вкъщи. Аутофиксът също е доста полезно нещо - спестява част от иначе доста досадното овързване с колани.

  Да представя и малко по-различна гледна точка...
  Оказа се, че откакто стана на около два месеца - колкото да започне да изразява мнение - Любен категорично отказа да стои в количката. Бях чувала за такива случаи, но все си мислех, че се случва на другите, а моето бебе ще го науча да си "знае мястото"  Wink Да, но едно е да слушаш други бебета да плачат, а друго - твоето. Шегувахме се, че разполагаме с изключително луксозна товарна количка  Laughing - бебето го носех в слинг, а количката използвах за покупките. Та така прекарахме три - четири месеца без насилие и отскоро отново се вози - предполагам, играе роля и фактът, че вече седи по-изправен и се оглежда наоколо. И точно в този момент наваля сняг и количката пак събира прах...  ooooh!
  В заключение - моят съвет е да не се изхвърляте и да се окаже, че сте направили лоша инвестиция.

Между другото, много запазени, дори почти нови колички могат да се намерят втора употреба - за справка:
 продавалника - http://www.prodavalnik.com/ppc/showcat.php?cat=3&stype=1& … cat=3&ppuser=
както и в оказионите - в www.snimka.bg пишеш "оказион" в търсачката.

  Лека бременност и раждане от мен, както и усмихнато бебче!

Общи условия

Активация на акаунт