кухненски робот и месене на тесто

  • 6 360
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 984
От скоро имам кухненси робот и има приставка за месене на тесто. Някой ползвал ли е и как по точно.
Благодаря  Hug

# 1
  • Мнения: 498
И аз имам, но го ползвах главно за цедене на портокали, грейпфрути и лимони, и рязане на зеле и моркови и картофки за чипс. На  Нова година реших, че ще правя картофено пюре, но явно бях сложила повече като количество и май го прогорях, поне имаше пушек и миришеше на изгоряло. Тъ съвета ми е да внимаваш и много точно да си мериш вътре, поне докато не свикнеш. А в книжката си е описано и си има и рецепти, поне в моята има.

Сега трябва и на сервиз да го нося  Thinking

# 2
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз си го ползвам, слагам си продуктите за тестото и го пускам, само гледай да не сложиш повече количество от колкото ти е обема на робата. Моят е Филипс и обема му е 1 кг, което е горе долу 1/2 кг брашно, яйца, мляко, мазнина. Ако прекалиш с количеството на продуктите ще трябва да доомесваш на ръка.

# 3
  • Мнения: 984
Jutoo а оставяш ли тестото да втасва вътре?

# 4
  • Мнения: 56
Майка ми меси на няколко пъти тесто в моя робот и беше очарована колко бързо, лесно и хубаво ставало. За рецептата й- ще я питам утре и ще Ви пиша. Тя лично не е оставяла тестото да втасва в купата на робота, но то, като се омеси става на компактна маса и лесно се изважда- имам предвид меко към средно твърдото тесто.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 679
Jutoo а оставяш ли тестото да втасва вътре?
Не, не съм оставяла, но ако е по-малко като количество не пречи да го оставиш, че ако се надуе много после не можеш да го омесиш в робота пак.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 671
Уф, аз на моя отдавна му затрих книжката... покажете как изглежда тази приставка за месене, молля! Аз тесто с мая не съм месила, но за блатове за сладкиши и торти, както и теста за сладки използвам ножа.

# 7
  • Мнения: 498
Rumya , моят е тефал има ножове за месене и един диск. Но трябва да ги снимам.

# 8
  • Мнения: 3 830
И моят има един диск, които е на вълнички направен. newsm78 Не знам дали е за тесто, обаче. Ух, хич не съм запозната с този робот. Embarassed

Марка Мулинекс е и на него си правя фрешчета, стъргам си, каквото се сетя. За момента само тези функции съм пробвала. Embarassed

# 9
  • Мнения: 460
Ии аз ще чакам,защото от скоро имам такова чудо и на вс.отгоре ам не мега да меся!!така че ще се възползвам от рецептата и ще замеся едничко и мъжи ще се очарова!! Peace

# 10
  • Мнения: 3 830
Ето го моя робот:



Ако някой има подобен, моля да каже коя приставка за какво е Laughing Praynig

# 11
  • Мнения: 1 679
Аз също не съм го ползвала за месене - ама има време, подарихме си го за Коледа  Grinning

# 12
  • Мнения: 780
Ето го моя робот:



Ако някой има подобен, моля да каже коя приставка за какво е Laughing Praynig
Моят е същият , само има и шейкър кана . На него само режа лук , зеле и стържа моркови , но не съм месила . Това къдравото е емуглиращ диск , но не съм го ползвала / не знам за какво се ползва и какво се прави с него  Embarassed /

# 13
  • София
  • Мнения: 2 671
Моят е Сименс и има приставка, подобна на тази на вълничките на Estellia и magi_77. Нея я използвам за разбиване на течна сметана, на белтъци на сняг, а сестра ми ме светна, че там много добре се получава и картофеното пюре - само че предварително минавам картофите на ръчен пасатор и после с топлото мляко и маслото разбивам с тази приставка. Става леко и пухкаво, ммммм  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 2 658
моят е на Филипс и съм страшно доволна. Ножът за тесто е същия като универсалния, който кълца, само че е пласмасов и не е с режещи краища. Супер бързо става всичко с него, но ако ползваш мая или тестото е по-гъсто е по-добре да доизмесиш на ръка. Относно приставкиет мога да кажа коя за какво е само на тази фирма.

Общи условия

Активация на акаунт