Условия за прием в детските заведения в София IV

  • 20 052
  • 446
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 181
1) системата започва да работи на 4-ти февруари , системата ще може да се разглежда през януари, но ще се отвори за регистрация на 4-ти февруари в 09:00 часа

2) подавате си заявление за колкото градини искате и ги подреждате в желания ред

3) с предимство са :

-   деца на родители с увреждания
-   деца, които имат брат/сестра в същото заведение
-   близнаци и деца от семейства , в които има 3 деца на възраст под 10 г (тоест многодетни семейства с малка разлика във възрастта)
Предимствата се ползват в този ред.

4) деца, които преминават от яслена в градинска група на ОДЗ няма да подават заявление през онлайн системата, а декларация в градината

5)Има първо класиране, след него ще има второ класиране и след него ще има така нареченото свободно класиране, тоест, ако има все пак някое останало място, отивате в градината и си говорите вече на място.

6) старата система отпада - молбите се подават само по електронен път.Ако нямате начин да си осигурите достъп до интернет можете да идете в градината, но това не ви дава никакво предимство, защото там също ще ви вкарат молбата по интернет в системата

7) молби от предходната година не важат, това беше казано още в началото на 2007г.

системата ще се намира на сайта на Столична община.
Линкът е http://kg.sofia.bg

9)Регистрацията ще се извършвас ЕГН-то на детето и парола, тоест ако имате 2 деца правите 2 профила с 2 ЕГН-та

10) Предимството , ако брат или сестра посещават същото детско заведение важи към момента на постъпване на детето , а не към момента на подаване на документите

11)При първо класиране системата изпраща мейл на родителя , за да го уведоми , че детето е прието или остава за второ класиране . Изобщо има статус , който може да се следи
Записването става само лично , с копие от акта за раждане и тогава системата отчета статус -записан

12)няма никакво райониране

13) ако за дадена група има обявени 0 свободни места пак можете да канидадтствате и да чакате да се освободи някое

14)можете да подреждате по желание неограничен брой заведения


При проблеми или въпроси можете да ползвате и:
admin@kg.sofia.bg
Ул Оборище 44 тел.943 31 83 и формата за запитване в сайта

# 1
  • Мнения: 4 181
Момичета, отново много ви моля въпроси и коментари само по темата за приема.
Има много други важни въпроси свързани с градините като например този за летните отпуски и за работното време.
Уверявам ви, че сме ги повдигали вече и ще говорим пак по въпроса, но след като тръгне системата.
Не е тази тема мястото за това.
Благодаря ви за активността и пак ви призовавам питайте и в сайта  Peace

# 2
  • Мнения: 7 821
Присъединявам се към апела на Клеопатра, НЕ ПЪЛНЕТЕ ТЕМАТА С ИЗЛИШНИ КОМЕНТАРИ!
Моля, ЧЕТЕТЕ преди да питате!
Ще трия и всички "ЗАПИС", използвайте функцията "ИЗВЕСТИ" и ще получавате по мейла си новите отговори.

# 3
  • Мнения: 32
Здравейте! Обръщам се към вас, защото изпратих и запитване но още нямам отговор. Обаждах се и на телефона в сайта вчера няколко пъти но никой не вдига. Моля ви да ме ориентирате къде да се обърна. В Младост 1 до бл.39 се прави ремонт на бившето ЧСОУ"Антоан дьо Сент Екзюпери". Говори се, че ще бъде детска градина, но я няма още в списъка на детските градини. Въпроса ми е откога ще функционира и как мога да подавам документите за нея. Казват че до пролета ще е готова. Благодаря предварително  bouquet

# 4
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844

11)При първо класиране системата изпраща мейл на родителя , за да го уведоми , че детето е прието или остава за второ класиране . Изобщо има статус , който може да се следи
Записването става само лично , с копие от акта за раждане и тогава системата отчета статус -записан


Това означава, че ако при регистрацията родителя посочи е-мейл, ще го известят при приемането на детето, а ако не е посочен мейл - трябва да следи статуса за всяко от заведенията, за които е подал молба и при положение, че на някое статуса стане "Записан" да отиде на място в градината, така ли?
Или съм в грешка?

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 11:55 от Бабъл

# 5
  • Мнения: 473
може ли някой да ми обясни стъпка по стъпка къде се натиска за да се подаде молбата в съответното детско заведение - след регистрацията и вход към системата. мерси

# 6
Можеби ще ми се скарате,че се връщам в стара тема,но смятам,че всички ни интересува от това което разбрах от изказването на министъра на образованието все пак ще може ли да не попълваме и нашите данни в молбата или не.

# 7
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Въпросите зададени към сайта се обработват! Скоро ще се направи секция с често задавани въпроси.
Ще се коригират местата в сайта.
Може да се кандидатства за съответната градина, дори и да има 0 свободни места за съответната възраст. Възможно е да се откаже някое дете и свободните места трябва да се обявяват на сайта.

ronieta, след като се регистрираш и влезеш в профила си, ще преглеждаш детските градини, там ще има бутон Кандидатстване, за всяка една отделно. Виж и това:
http://kg.sofia.bg/kg/home.nsf/0/AF76DCE865794D22C22573C5004E0B3A?OpenDocument

Бабъл, статуса е Чакащ, Приет (или класиран), Записан. Знаеш кога е класирането, ако не получиш мейл проверяваш в профила си как върви. Ще отчете статус записан, чак след като отидеш с копие на акта за раждане в градината и го запишеш детето там, където е класирано.

# 8
При електронното подаване на документи е достатъчно да се попълнят трите имена на детето и ЕГН-то.

Вие как го разбирате? ooooh!

# 9
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Извинявам се, исках да напиша "Приет(Регистриран)", по погрешка съм написала "Записан" ooooh!

Томасе, благодаря Hug

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
При електронното подаване на документи е достатъчно да се попълнят трите имена на детето и ЕГН-то.

Вие как го разбирате? ooooh!
Точно така го разбираме. Laughing Това е абсолютно стандартна форма за регистрация. Това със звездичка е задължтелно, а това без-по желание. Имената на детето, ЕГН и паролата-попълваме само тях, за да не губим време....

# 11
  • Мнения: 473
Благодаря, видях стр. още преди да попитам, но не ми стана ясно, защото като кликна на съответната детска градина никъде не излиза кандидатствай. Мерси.

# 12
  • София
  • Мнения: 545
Благодаря, видях стр. още преди да попитам, но не ми стана ясно, защото като кликна на съответната детска градина никъде не излиза кандидатствай. Мерси.

Ще може да се регистрираш и кандидатстваш СЛЕД 9 часа на 4 февруари

# 13
  • София
  • Мнения: 2 686
Моля, кажете има ли някаква, дори и малка вероятност, районирането да играе роля? Изчетох всичко, виждам, че и на сайта пише, че не, но ето, статията в Стандарт направо пак ме хвърли в шах. По ред причини цялото семейство се водим на друг адрес, от адреса, на който живеем. Ако има вероятност това да е причина да не можем да се запишем в ясла, да тичам да сменявам адресните регистрации... Мерси предварително!

# 14
  • Мнения: 177
В градината, в която ще кандидатствам, ми казаха, че ще е ясно кой е вътре и кой не още в края на февруари, защото миналата година нямало подадени молби след началото на март! Това значи ли, че директорите ще имат достъп до такава информация - колко молби има за тяхното заведение! Аз лично не видях такова нещо в системата.
 

Общи условия

Активация на акаунт