Хроничен тонзилит ли е?

  • 4 749
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
На дъщеря ми се появяват дълбоко в джобовете на сливиците едни сивожълтеникави топченца, които при натиск излизат. Махам ги и след около месец пак се появяват. Иначе изглежда здрава. Това ме безпокои...Преди 3 години постъпихме в болница и тогава ги забелязах. Попитах лекуващият лекар, а той каза че е хроничен тонзилит. Прозвуча доста спокойно и аз дори не се и притесних. Обаче след това няколко пъти се наложи да правим гърлен секрет и се оказа, че има стафилококи. Пие антибиотик след което пак се появяват топченцата и пак гърлен и пак стафилококи.Споменавам че е здраво дете,не боледува така често както като по - малка. Единственият ни проблем за сега е, че и откриха атопичен дерматит. За това и започнахме да правим този гърлен секрет, тъй като дерматолога имаше съмнение за стафилококова инфекция на кожата. Моля ,споделете ако сте имали подобно нещо...Не ми се иска да пие антибиотици при положение, че няма други оплаквания. А в същото време си мисля ,че може да е много сериозно ако не се лекува...
Що нещо изчетох в нета, но все пак искам да чуя и ваши мнения.

# 1
  • Мнения: 2 082
аз имам такива неща-събира се храна в джоба на сливицата и или пада сама или го махам топчето.не правя нищо по въпроса,не боледувам...

# 2
  • Мнения: 263
Тези сивожълтеникави топчета в сливиците, които при натиск излизат съм ги имала също, когато бях малка, а сега много рядко. Забелязала съм, че става така след време, когато са боледували сливиците. Обяснявам си го, че след това тази гной се втвърдява и излиза през дупчиците на сливиците, просто се самоизчистват. Дори съм усещала нещо като бучене, но без болки.  Според мен вярно ти е казал доктора, че е хроничен тонзилит, ако детето ти е боледувало преди това, то иначе няма откъде да дойде -  поне при мен е така. Не са ми правени специални изследвания, но не ми е навредило това с нищо. По - важно е да се ликуват инфекциите в гърлото.

# 3
  • Мнения: 103
Благодаря ви! Това което ми написахте ме успокои Hug

Общи условия

Активация на акаунт