Ще споделите ли мнения за ски училищата в градините?

  • 5 586
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 248
Здравейте и Честита нова година на всички.
Вчера в градината на Ива ми казаха, че ще имат ски училище на Витоша, за 5 дни, около 200 лв. Щяла да е в ски район Офелиите. Аз преди години съм карала ски, но не съм се качвала от близа 8-9 години. Интересува ме какви са условията в тези ски училища, учат ли ги наистина, дали тези пари са малко или не, въобще да споделите впечатления, ако децата ви са ходили предишни години. Ние сега сме на 4г.,  мисля че не й е рано за ски, но не съм съвсем сигурна....
Дали се обръща достатъчно внимание на децата, казаха че един учител ще отговаря за 6 деца начинаещи...Малко се двоумя newsm78, затова, моля, давайте си мненията...

# 1
  • София
  • Мнения: 8 931
Мони от две години е редовно на ски училищата, чакаме и тази година да го пратим. Малко са понадули цените, досега плащахме по около 120 лв.
Иначе си заслужава, децата са много доволни от преживяването. Имат ски учители, които ги учат, като се върне в къщи ме засипва с информация и указания как се прави рало, как се спира (аз също не карам ски). Имам приятелка, която не пуска дъщеря си на градина, но се записваше с групите и ходеше с колата си. Каза, че организацията е много добра и се грижат добре за децата, не ги оставят сами. Мисля, че няма да сгрешиш ако пратиш детето. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 460
Здравейте!
На мен също ми е интересно да прочета мненията ви за ски училищата в градините. В нашата градина също организират ски училище и тази година мисля да запиша сина си, той е 2-ра група. Миналата година го качихме няколко пъти на ски - на ски училище на Боровец, хареса му, но се изморяваше и не искаше да слуша много какво му се обяснява, казваше че се е научил вече. Ще видим тази година как ще бъде?

# 3
  • Мнения: 8 999
И двете ми деца ходиха в трета и четвърта група. Бяха супер щастливи и доволни. Госпожите от градината ги придружаваха и се занимаваха с тях по време на обяда и почивката, помагаха им, грижеха се за багажа им. Сега пак искат да ходят /синът ми е в 4та група/ и ще прежаля 200 лв. /въпреки, че това са само парите за ски училището, отделно се плаща за влек и лифт още около 60 лв./.

# 4
  • Мнения: 91
От нашата градина също организират ски-училище през следващата седмица. Моята дъщеря е на 3 и половина години. Не знам дали ще й хареса, защото, когато й обяснявам, тя много се ентусиазира, но ще видим, когато мине. Ски училището ни е 150лв, но ще ги водят само до обяд, защото много ще се уморят, ако са цял ден. Така че - на обяд - в градината - ядене и сън.
Аз, обаче, бих искала съвет за облеклото от мамите, които вече са имали опит с това начинание. Благодаря предварително!

# 5
  • Мнения: 3 506
И аз записах сина ми, признавам си, малко със свито сърце, защото той е доста предпазлив с новите неща и сигурно ще го е страх... Но ако успеят да го предразположат, сигурна съм, че много ще му хареса. Надявам се да се грижат добре за тях.

В нашата градина е 160 лв. цената, отделно ще се плаща транспорт. Той е начинаещ, тъй че предполагам няма да се качва на влекове и прочее. Сигурно ще се изморява в един момент, но и хич нищо да не прави от упражненията, пак ме радва фактът, че ще е на чист въздух една седмица, вместо да "учи" на столче в детската градина...

За обличането - със сигурност зимна грейка, 2 блузи (памучна + дебела), яке, шапка, шал, ръкавици. Чудя се за чорапогащник под грейката + потник под блузите. Но пък ако е навлечен и се изпотява, май също не е добре.

Ще следя темата с интерес.

# 6
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Много зависи от ски-училището. Саши ходи на Витоша, когато беше 2-ра и 3-та група в ДГ с "Мачирски". Беше много доволен и научи доста неща, доколкото може да се научи за 10-на дни. Миналата година ски училището беше на Мальовица и аз отидох с децата от ДГ. Изобщо не съм доволна от това, което видях като ски обучение. Не обръщаха почти никакво внимание на децата. Оставяха ги да се справят сами, кой колкото може.

Относно облеклото: стандартно - яке, грейка, шапка, ръкавици и евентуално чорапи, панталони за преобличане. Но от ДГ, предполагам, ще ти кажат по-конкретно.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Айяла, що си мисля, че говориш за нашето 76 ОДЗ?
Или бъркам?

# 8
  • София
  • Мнения: 8 931
За облеклото грейка (отдолу по-желание с чорапогащник), тениска и блуза с дълъг ръкав. Не трябва да са много навлечени, защото се изпотяват, обикновено децата си събличат якетата. Задължително хубави ръкавици.

# 9
  • Мнения: 967
Миналата година бях придружаващ родител за един ден на Витоша с децата и 6 начинаещи с един ски учител си е ОК. Гледах че и съвсем малките на 3г., че се чувстват добре - много сладки бяха, как само плъзваха в различни посоки  Joy като буболечки.


За облеклото препоръчвам допълнителни ръкавици и чорапи.

# 10
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Айяла, що си мисля, че говориш за нашето 76 ОДЗ?
Или бъркам?

Точно за него говоря  Wink.
Как позна? Да не си била и ти на Мальовица?  Grinning

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 13:49 от Айяла

# 11
  • Мнения: 216
Да си кажа и аз мнението. Синът ми кара от 4 годишен ходил е в Марина, Мачирски и Мотен от детската градина и индивидуално. Всички са добри и се стараят. Обикновенно от детската градина ходи по някоя лелка и госпожа, които помагат при изпишкването и при обличането. Моето мнение е, че 5 дни са страшно малко за да се научи каквото и да било, но в крайна сметка то е като карането на колело - каквото и да научат не се забравя. За начинаещи хлапета Мачирски май е най- добре, защото базите са им и на Офелиите и на Ветровала, а там принципно е на завет и малко по-топло. Иначе само добри думи мога да кажа за всички ски учители научиха детето да кара и най- важното да обича ските

# 12
  • Мнения: 2 992
Зачетох темата Ви, нищо, че не сме в детската градина, а вече сме голяма кака и на нас ни предстои ски училище следващата седмица. За 5 дни 250 лева.
А по отношение на възрастта , беше на 4 год., когато я пуснах на ски училище. И то не от детската градина, тогава не си спомням някоя градина да организираше "бяло училище". Взимаха ги от ст. Васил Левски и пак там ми я връщаха. Беше най-мъничката в автобусите. Всички учители много я обичаха и тя се влюби в ските. Един ден беше адски студено. В София беше -14 градуса, аз се изплаших и изнудих мъжа ми да се качим на Витоша и да я прибарам. Горе не помня колко беше температурата, но духаше яко. Докато я чакахме да се спусне, един дядо чу разговора ни и разбра , че искам да прибирам детето заради студа. Няма да го забравя, как се обърна към мен и ми посочи едно фарфалаче с думите "Момиче, внучето ми е още с памперс и аз не се притеснявам за него. Тук детето може само да се кали, никаква болест не може да го пипне. То не седи на едно място като тебе". Послушах го и не съжалих. На детето му нямаше нищо, освен червените бузки. Единствен проблем, който помня от ски е, че на племеника ми от каране цял ден на силно слънце му изгоряха очите, не само кожата. Мой съвет намазвайте им сутрин бузките със слънцезащитен крем. А и, на който му понасят очила да си ги слага. Мойта много не търпи очила, но за сега с нея такъв проблем не съм имала

# 13
  • София
  • Мнения: 39 718
В градината на Дияна ски-училищата се организират от марина Спорт. Дияна е ходила на две и е адски доволна, и в интерес на истината е научила нещо Simple Smile Че ги учат - учат ги Simple Smile Миналата година Дияна не успя да отиде. Поради липса на сняг имаше само едно ски-училище, но Дияна беше прекарала отит и лекарката даде препоръка "по-добре не".
Тази година ако организират ще я запиша с удоволствие.
Обикновено я пращам по космонавт. Но в раницата (по изискване от градината) има допълнителна грейка панталон и яке за преобличане, чифт чорапи или чорапогащник, ръкавици, шал, шапка. Т.е. допълнителен чифт дрехи ако малкото ски чудо стане доволно мокро Simple Smile
Задължително и слагам слънцезащитен крем и очила. Ако искаш можеш да купиш и каска. Дияна ходеше с каска за колело.

# 14
  • Мнения: 13
Здравейте,
моите деца са още малки (синът ми е на 3 години) за ски-училище.
Принципно, съм ЗА ски-училище за децата. Аз и съпругът сме скиори. Аз от по-късно, но съпругът ми от дете. И за мен е много важно децата да спортуват като цяло, и в частност смятам че е много полезно да карат ски. Колкото по-рано, толкова по-добре.
Но бих искала да споделя какво видях миналия уикенд.
Качихме се в района на Витоша - в местността ОФЕЛИИТЕ. Времето беше чудесно и имаше много ученици на ски-училище "Мачирски". Останах с много добри впечатления от учителите, въпреки че ние бяхме без тях - първи стъпки на синът ми на ски. Simple Smile
След като се измори, решихме да влезнем в хижата за по чай. Вътре имаше 10-тина възрастни мъже, които по-късно разбрахме че са ШОФЬОРИТЕ на автобусите на децата #Crazy.
Въпросните мъже стоят цял ден в хижата на топло (разбираемо), и........ пиеха ВОДКА. От 10-тимата шофьори, видях само 2-ма които не пиеха ВОДКА. Първо си помислих че това е вода, но след като единия от тях стана да си поръча втора чаша и се обърна към другите с думите "Вие искате ли ОЩЕ водка". Направо онемях.
 Shocked Незнам какво да кажа! Изводите оставам на вас.
Все пак ще запиша догодина сина си на ски-училище, но мисля че ще проверя как стои въпроса с транспорта и шофьорите. Въпреки че още не се сещам как точно мога да бъда сигурна, че няма да има подобни случаи. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт