Какво да правя

  • 1 374
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 900
От вчера започнах да захранвям и със зеленчуково пюре. Дадох му морков 2л. на обедното хранене. Няколко дена преди това имахме проблем с акането. Трудно се изхождаше. Сега проблема се влоши. Педито ми каза да дам дуфалак за да се изходи по лесно. Тази сутрин му дадох и сега чакам ефект.
По принцип ние се захранихме с плодово пюре и го хапваме между храненето. Давам му слива, круша, за да помогнат уж за запека.
Междувременно се чудя дали да спра с моркова?

# 1
  • Мнения: 1 516
Морковът е затягащ. Може да е от това. Спри го, ако се притесняваш. Вместо него дай друг зеленчук - например картофче...  Дуфалакът няма да навреди.

# 2
  • Мнения: 2 714
Да спри моркова,може да включиш тиквата тя разхлабва и е много полезна.
С дуфалака трябва да има ефект

# 3
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Да спри моркова,може да включиш тиквата тя разхлабва и е много полезна.

и аз така знам  Peace

# 4
  • Мнения: 208
Моркова действа запичащо,дай пюре със спанак!

# 5
  • Мнения: 403
Моркова запича.Пробвай с тиква Hug

# 6
  • Мнения: 491
Моркова запича.Пробвай с тиква Hug
Дуфалака и на нас ни помогна,но съм давала 1-2 пъти

# 7
  • София
  • Мнения: 2 658
моркова много запича, поне моята дъщеря. Тиквата е много подходяща за захранване Peace

# 8
  • Мнения: 331
Домашно ли е пюрето? Някои от готовите запичат, независимо от вида на плода или зеленчука - поне при нас така действат пюретата на Хип. Ако е домашно, пробвай да даваш повече течности. Според мен не е много добре така да сменяш новите храни - поне в началото между 2 нови храни трябва да има поне няколко дни разлика, по-добре седмица, най-добре две Simple Smile Ако е купено, смени марката. И на нас така ни разправяха, че ябълката запичала, а аз не съм забелязала подобно нещо, дори ми се струва, че действа регулиращо на стомаха. С лекарствата не бих бързала, освен ако детето не е акало повече от няколко дни... 

# 9
  • Мнения: 1 900
Пюрета са на Хип. Захранваме се от 4,5 и досега ни понасяха добре. За сега спирам моркова.
  bouquet
За дуфалака, педито ми каза да му дам.  Peace
И преди се е случвало да ака през 3-4 дни но не и да е твърдо. В момента се опитва да се изходи но нищо не се получава. Горкия целия почервенява и започва да плаче. Дано да подейства скоро този дуфалак. Направих му и масажче, но няма резултат. Sad

# 10
  • Мнения: 5 393
Не прекалявай с Дуфалак-а.Организма привиква, можеш да му докараш лениви черва с излишна намеса.(клизми и др.подобни) По-добре смени храната,тиквата наистина е подходяща. Давай повече от плодовите пюрета, които са ви понасяли до сега.Не бързай със захранването, и без това е малко още бебето.
Българските педиатри много обичат ранното захранване и инвазивните методи по отношение на изхождането. Вървят светлинни години назад от всички останали свои колеги по света за съжаление ooooh!

# 11
  • Мнения: 1 586
Не давай морков,той запича.Продължавай да даваш слива,круша, може също и тиква.Ние също имахме такива проблеми,давала съм Дуфалак но той се дава няколко поредни дни и тогава има резултат. Flutter

# 12
  • Мнения: 1 516
Пюрета са на Хип. Захранваме се от 4,5 и досега ни понасяха добре. За сега спирам моркова.
  bouquet
За дуфалака, педито ми каза да му дам.  Peace

Хип имат една много хубава брошурка - мисля ,че се казва Списък на покупките - в нея пише срещу всеки продукт какво действие има върху стомахчето. Ще ти е полезна, ако смяташ да купуваш техните пюрета...

# 13
  • Мнения: 1 900
Не прекалявай с Дуфалак-а.Организма привиква, можеш да му докараш лениви черва с излишна намеса.(клизми и др.подобни)
Давам Дуфалак за първи път и то защото бебо видимо се мъчи и не може да се изходи.   bouquet

# 14
  • Мнения: 1 900
Цитат

Хип имат една много хубава брошурка - мисля ,че се казва Списък на покупките - в нея пише срещу всеки продукт какво действие има върху стомахчето. Ще ти е полезна, ако смяташ да купуваш техните пюрета...
На всяко пюре пише какво влияние има върху стомаха. Видях, че пише че е запичащо, но понеже давах тиква с ябълка(което е разхлабващо) не очаквах да му подейства толкова зле ooooh! Tired

Общи условия

Активация на акаунт