За социалните майчински!

  • 664
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Здравейте.Тези дни говорих с моя позната която има две деца.Не е работила никога до сега.Когато е родила първото си дете минималната работна заплата е била 130 лв. и тя е взимала от социалните 100 лв.майчински.Сега когато мин. заплата е 220 тя отново взима 100лв.Учудването ми идва от това -как може,при положение че всичко поскъпва,да взема същите пари който е взимала и преди 4 години.Питам се -не би ли следвало да има увеличение и за нея и другите като нея?
Подчертавам че тя няма претенции,просто това ме заинтригува и реших да споделя.
Моля споделете и вашето мнение по въпроса.

# 1
  • Мнения: 961
Мисля, че въпросът ти е за друга тема - "Майчиното счетоводство". Там има много компетентни мами, които могат да ти дадат адекватен отговор.

Успех на твоята позната. Така, както описваш ситуацията, наистина не ми звучи логично да взима 100 лв.

# 2
  • Мнения: 417
Това е социална помощ за не работещи майки.Няма нищо общо с минимални заплати и тем подобни.И аз не бях работила и взимах по сто лева.Сега пак съм бременна,но работя и ще взимам повече.Мисля,че няма да е честно спрямо работещите майки тези, които не работят да взимат същите пари като тях.Пък и помисли за малцинствата,какво ще стане тогава!?Ако иска да взима повече да поработи малко(казвам го с добри чувства).

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Това е социална помощ за не работещи майки.Няма нищо общо с минимални заплати и тем подобни.И аз не бях работила и взимах по сто лева.Сега пак съм бременна,но работя и ще взимам повече.Мисля,че няма да е честно спрямо работещите майки тези, които не работят да взимат същите пари като тях.Пък и помисли за малцинствата,какво ще стане тогава!?Ако иска да взима повече да поработи малко(казвам го с добри чувства).

абсолютно си права  Peace

Общи условия

Активация на акаунт