Салата от сварени яйца.

  • 10 587
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 941
Или какво да направим яйцата, които сме изпотрошили, но неизяли на Великден Mr. Green

Сварени яйца - нарязани на четвъртинки
Дивисил - една връзка за около 6 яйца или по клонче за яйце, но е хубаво с повече.
Чесън - според вашия вкус
Олио - // -
Оцет - // -
Сол - // -

Та, яйцата - сварени и нарязани на четвъртинки се нареждат в чиния и отгоре се заливат със следната зеления - счуканият чесън със солта, дивисила /и той на ситно се нарязва и се слага при чесъна и всичко това се мачка и счуква/, накрая се добавят олиото и оцета. А може всичкото това да се сложи в блендер и да се пасира. Става малка фантазия.  Simple Smile
   

# 1
  • Мнения: 14 471
благодаря за рецептата  bouquet
аз съм правила яйчена салата като нарязвам яйцата на кубчета (няма значение, че се поразпадат) и овкусявам с пресен лук, сол, оцет и олио.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Яйчена салата едниствено съм правила с млечно-майонезен сос и черен пипер.

# 3
  • Мнения: 500
Аз правя яйчената салата с майонеза,настърган лук и сирене.Може да се украси с маслинки.А след Великден я правя със зелен лук,салатки....абе въобще зеленко! Crazy

# 4
  • Мнения: 3 622
Обичам всякакви салати с яйца  Peace

# 5
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Хайде и от мен един вариант - пропорциите на вкус и на око - нямам точни мерки.
Яйцата стъргани или ситно нарязани.
Кашкавал - стърган.
Кисели краставички - ситно нарязани.
Майонеза
Сол
Черен пипер.
Всичко се обърква - само да кажа че кашкавала въпреки че беше едро стърган някак си не се усещаше - поразмекна се от майонезата и стана много приятно на вкус.
С въпросната салата пълних и червени домати - много добре се получи.

# 6
  • Мнения: 1 583
Аз поливам яйцата с млечно-майонезев сос,съотношението е 3 към 1

# 7
  • Мнения: 5 001
Аз поливам яйцата с млечно-майонезев сос,съотношението е 3 към 1
А аз съм яла само салата от настъргани яйца и лук,майонеза,сол и черен пипер.Много е вкусна,но ще пробвам и някои варианти от тук......  bouquet

# 8
  • Мнения: 7 474
Добра идея Hug


Моята любима с яйца е- настъргани яйца + настърган кашкавал (или сирене) + чесън и майонеза Crazy Crazy Crazy

# 9
  • Мнения: 1 520
Ммм, звучи вкусно.
Ще пробваме.

Аз я правя по този начин.

Яйчена салата едниствено съм правила с млечно-майонезен сос и черен пипер.

Като яйцата ги нарязвам в робота и то след разбъркването си става нещо като яйчен хайвер.

Много вкусно.

# 10
  • Мнения: 995
Моята любима яйчена салата е от 3 настъргани яйца, 3 настъргани, стерилизирани краставички  и 2-3 с.л. майонеза "Краси". Правила съм и с друга майонеза но вкусът е различен. Може да се сложи и чер пипер. Чудна е за ракийка Peace

# 11
  • Мнения: 10 982
Според вас какво има в соса на яйчената салата, която се продава в Билла?  newsm78
На вкус усещам горчица или нещо подобно.

# 12
  • Мнения: 252
нарязани на дребно сварени яйце, пресен лук, сирене, майонеза - съответно сол по вкус. Обожавам я тази салата

# 13
  • София
  • Мнения: 1 941
Много хубави варианти сте описали. Сега си забелязах заглавието, от сварени яйца - сякаш могат да бъдат други. Crazy

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Според вас какво има в соса на яйчената салата, която се продава в Билла?  newsm78
На вкус усещам горчица или нещо подобно.
Майонеза+горчица. Нарязани яйца и шунка. Мисля че това е. Но винаги като си купиш можеш да прочетеш на етикета съдържанието Wink

Общи условия

Активация на акаунт