Опасни ли са гъбичките при раждане?

  • 1 217
  • 6
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Остават ми 20 дни до термина, а микробиологията показа - гъбички  ooooh!
Изписаха ми Gino-pevaril, но се съмнявам, че ще има време да подействат до раждането.
И сега какво? Рискувам бебето ми да се роди с гъбички ли??

Много гадно се чувствам  Cry

# 1
  • София
  • Мнения: 44 095
Според мен има време да подействат и да се изчистят гъбичките. Wink

# 2
  • Мнения: 1 008
И аз мисля,че ще подейства. Лошото е,че вече не продават Гинопеварил3, мисля,че беше по-ефикасен.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Ох, дано подейства  Praynig
Ако знаех, че имам гъби щях по-рано да започна да ги лекувам.
Но пък аз и сега нямам никакви оплаквания  #Crazy
То гъбите са екстра при доста бременни, но сега на финала искам да съм чиста  Praynig
Ползвам интимен гел Лактацид.
Дали да не го спра?
уфф ..

# 4
  • Мнения: 101
Аз нямах гъбички но моята гинеколожко каза да слагам глобули(не се сещам обаче кака се казвха)точно една седмица преди термина.Но нямаше нужда в последствие родих секцио.Така имаш време Laughing

# 5
  • Мнения: 9 973
2 дни преди да родя ми изписаха клотримазол,но не можах да ползвам всички-само 2.
родих си с гъбичките-така се случи
с детето проблеми и инфекции не е имало
при мен беше доста напред материала(щях да родя в тоалетната по време на клизма)........... Mr. Green

# 6
  • Мнения: 4 915
Спри с интимния гел. По време на бременност и без това влагалищната флора е податлива на инфекции, нарушено е равновесието, добре е да не се ползват никакви мазила.

Принципно има риск бебето да се зарази с гъбички. Трябва лекарите, които акушират, да знаят, че си/била носител, и бебето да се изследва след раждането. Всъщност, бебето може да развие млечница на устата, която се лекува лесно.

Ето кратък цитат:


Бременност и влагалищни гъбички

По мнението на много автори вагиналните култури за кандида са положителни в 1/3 от всички бременни жени. Това представлява приблизително 2 пъти по-висока честота в сравнение с небременни жени.

Особено важен белег е изразено по-честата поява на вагинална кандидоза през последните седмици на бременността. Добре се знае, че при развиваща се гъбична инфекция плодът може да бъде заразен, което става основно в хода на раждането. Този риск трябва да бъде избегнат или сведен до минимум. Ето защо се акцентира върху еднократното лечение на вагиналната кандидоза преди раждане.
Особено важно е да се проследяват за вагинални колпити бременни жени 3-4 седмици преди очакваната за раждане дата и да се назначи подходящо антимикотично лечение, ако се прецени, че това е необходимо.

http://www.worldnn.com/serv/Document?Action=show&DocID=1420148380

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 17:33 от Free Soul

Общи условия

Активация на акаунт