варицела?

  • 802
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Знае ли някой как мога да разбера дали съм боледувала от Варицела?Лекарят ми твърди че няма такова изследване , но аз четох че има.И ако съм права какво представлява то.Бременна съм в 6 ти месец а синът ми има контакт с болен от варицела.Притеснявам се да не се разболее а аз не знам дали съм я карала.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Ами не съм чувала за такова изследване, доколкото и аз знам няма, не можеш ли да попиташ някой твой близък евентуално дали помни, друго незнам какво да ти кажа, аз до преди дни си мислех, че съм я карала или поне така ми казаха, но уви сега съм с варицела, а лекарката пък ми каза, че сега има страшно много хора с варицела.

# 2
  • Мнения: 385
И аз скоро четох някъде подобно нещо, че може да се провери дали си боледувал, само че не помня дали беше точно варицела или някой от другите видове шарка newsm78. Ако се сетя къде го пишеше това ще ти пиша.

# 3
  • Мнения: 1 174
Потърси си амбулаторната карта,аз така разбрах,че съм я карала,там всичко си пише.Като бях бременна също имах контакт,споделих с гинеколога ми,бях притеснена(още не си бях намерила картона),пуснаха ми кръвни изследвания,които ако си боледувала преди се разбира Peace
И не се притеснявай варицелата не е опасна за бременни,особено след 3-ти месец. Hug

# 4
  • Мнения: 67
Мерси за бързите отговори,но моя картон го няма .Това беше 1 вото което направих.А какви са тези кръвни изследвания?

# 5
  • Мнения: 592
Аз правих такова изследване през 2-та ми бременност в Цибалаб.Изследвах се за херперс Зостер ,оказа се,че нямам антитела което означаваше ,че не съм карала варицела.
За голяма моя гадост след около 2 месеца се разболях(бях в началото на 8 месец).Значи няма нищо страшно за плода ,ако си след 20 седмица и ако не раждаш болна,даже бебето получавало имунитет(за това ще видим)
Така,че мой съвет не си прави никакво изследване,няма смисъл.И мисли позитивно.
Поздрави и успех

# 6
  • Мнения: 1 174
Мерси за бързите отговори,но моя картон го няма .Това беше 1 вото което направих.А какви са тези кръвни изследвания?
Ако има наличие на антитела значи си карала PeaceУспех и бъди спокойна,това е важно за теб сега Wink

# 7
  • Мнения: 357
Питай в Торакс - София - на мен ми направиха изследване за антитела, но на рубеола и се оказа, че съм я карала  newsm78 - може и за варицела да има  Peace

# 8
  • Мнения: 814
Потърси си амбулаторната карта,аз така разбрах,че съм я карала,там всичко си пише.Като бях бременна също имах контакт,споделих с гинеколога ми,бях притеснена(още не си бях намерила картона),пуснаха ми кръвни изследвания,които ако си боледувала преди се разбира Peace
И не се притеснявай варицелата не е опасна за бременни,особено след 3-ти месец. Hug
Така е - и на мен ми се случи такъв контакт. Нямаше проблем.

# 9
  • София
  • Мнения: 17 591
Не съм медик и не ми е известно, но по пътя на логиката не виждам теоретична причина да е невъзможно. Също както и за всички останали болести, за които се изгражда траен имунитет, би следвало да може да се изолира..... ааа.... обаче може да е твърде скъпо и да не се практикува по тази причина.

Общи условия

Активация на акаунт