Херния на диафрагмата

  • 6 571
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте искам да питам за информация за този вид херния защото преди малко приеха племеницата ми която е на 7месеца за операция но ннищо не ни обясниха. Моля ако някой знае каде има информация да ми прати линк. Благодаря предварително,   

# 1
  • София
  • Мнения: 3 162
...но нищо не ни обясниха.    
Помислете още веднаж - мисля че и аз и д-р Пенушлиев подробно говорихме с майката и с Вас. Обаче Вие нито зададохте въпрос, нито показахте че не сте доволна от обясненията.  А да се обръщате към форума за разяснение за такава специфична и сложна патология е просто смешно.
Когато дойдете на себе си, елате и пак ще поговорим. Разбирам Ви много добре (въпреки че сте лелята), но не мога да приема такива обвинения!

# 2
  • София
  • Мнения: 4 052
Срам ме  Embarassed е да попитам, но какво представлява диафрагмата и къде точно се намира?

# 3
  • София
  • Мнения: 3 162
Диафрагмата е широк и плосък мускул, който минава по средата на тялото и разделя белите дробове от коремните органи. Отдясно го подпира черния дроб, а отляво - далака. През неговия център минават хранопровода, аортата и голямата вена. Самата диафрагма подпира белите дробове и регулира тяхните дихателни движения.
Понякога при ембриона част от диафрагмата остава отворена, през нея навлизат много черва и притискат белия дроб. Когато бебето се роди, то трудно диша и може да изпадне в шок. Тогава се започва апаратно обдишване и след това се прави операция - червата се връщат в корема, а дефектът се зашива. От състоянието на недоразвитие бял дроб зависи оцеляването на бебето.
В някои случаи дефектът се оформя по-късно и белият дроб е узрял достатъчно, а червата по-бавно навлизат в гръдната кухина. Това може да се открие по-късно след раждането, което е благоприятен фактор.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 052
Диафрагмата е широк и плосък мускул, който минава по средата на тялото и разделя белите дробове от коремните органи. Отдясно го подпира черния дроб, а отляво - далака. През неговия център минават хранопровода, аортата и голямата вена. Самата диафрагма подпира белите дробове и регулира тяхните дихателни движения.
Понякога при ембриона част от диафрагмата остава отворена, през нея навлизат много черва и притискат белия дроб. Когато бебето се роди, то трудно диша и може да изпадне в шок. Тогава се започва апаратно обдишване и след това се прави операция - червата се връщат в корема, а дефектът се зашива. От състоянието на недоразвитие бял дроб зависи оцеляването на бебето.
В някои случаи дефектът се оформя по-късно и белият дроб е узрял достатъчно, а червата по-бавно навлизат в гръдната кухина. Това може да се открие по-късно след раждането, което е благоприятен фактор.
Много благодаря за изчерпателния отговор.  bouquet

# 5
Здравейте доцент Бранков! Пише Ви Валя Стоянова лелята на Вики.Присъствах, когато приехте детето, но не съм автор на написаното на 09.01.2008г. Съвпадение, за което самата аз нямам обяснение и разбрах случайно. Благодара на Вас и на доктор Пенушлиев, за това че бяхте внимателни и любезни и ни обяснихте подробно и изчерпателно за заболяването и операцията. Не зададох въпроси, защото ви разбрах прекрасно. Благодаря, че спасихте живота на любимата ми племенница! Пожелавам Ви здраве и много успехи!

Общи условия

Активация на акаунт