Пак за пишоците, но...

  • 5 808
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 257
Интересува ме мнението на майките, които НЕ ПИПАТ пишлетата на дечицата си. Моето момченце е на 15 месеца и до сега нищо не сме правили с пишока (по лекарска препоръка). Идеята е изобщо да не се прави нищо, защото природата си знаела работата. По принцип приемам тази идея, въпреки че май във България повечето лекри препоръчваг ранното оголване. Все пак искам да знам има ли  други майки, които се водят по тази практика?.. И какво мислят.
  Ние до сега не сме имали проблеми с пишлето и се надявам да нямяме! Flutter

# 1
  • Мнения: 1 320
Цитат на: Pingwina

  Ние до сега не сме имали проблеми с пишлето и се надявам да нямяме! Flutter

И как разбрахте , че нямате след като не го пипате? Thinking Просто от любопитство , защото аз не попадам в тази категория Wink  на непипащите.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 289
И аз искренно се надявам.Не съм от тези майки аз го забелвам от първия ден вкъщи пак по препоръка на педито,но просто съм чувала че дори ако се спре за известно време забелването,после задължително се налага намесата на лекар.Дано при вас всичко бъде нормално,но се чудя няма ли да му се насъбере мръсотия,все пак малко и ли много аз като го къпя го забелвам и изплаквам колкото мога разбира се,абе знам ли ще кажеш по натам...

# 3
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
На големия ми син забелихме пишата когато беше на 6 месеца. Забели я лекарката защото аз съм много страхлива и се оказа че не съм свършила работата като хората. На моя приятелка детето беше на около година и половина и беше много по-стресирано а освен това и трудно даде на лекарката да го пипа. А  пък имам познат който си я забелвал сам на 18 години и разказа че преживяването е ад и като болка и като усещане и не го пожелава на никой.

# 4
  • Мнения: 181
Аз в на4алото я оголвах, оба4е ме беше страх и отидох да питам педиатърката как то4но се прави това. Тя ми каза да не му пипам пишата изобЩо, заЩото "природата си знае работата" (това явно е обЩия лаф на някои педиатри Laughing ).  Каза ми съЩо 4е ако се насили оголването можело да се скъса не знам си каква кожи4ка. Така 4е ве4е не пипам ниЩо_ само пооголвам по малко за да я из4истя вътре и толкова.

В БГ едва ли не знам 4е те задължават да правиш тази процедура, но тук пове4ето педиатри са против оголването на пишата.

# 5
  • Мнения: 3 153
Аз също съм на мнение, че природата си знае работата и не пипам пишлето на бебчо, освен да го почиствам леко вътре! Според мен дали ще му я цепнат веднъж, когато е на годинка или ще му се случва многократно да се цепва до кръв при забелването от родителите не е еднакво! Абе пак ще кажа-ние в БГ за много работи си я караме по учебниците по педиатрия от 1982 г. Да ама не, медицината се развива и се случва не'къв ъпгрейд.............нищо, че ние не знаем;)

# 6
  • Мнения: 351
Пингвина, и ние сме от не-забелващите, но нашето детенце е доста по - малко от вашето, така, 4е много опит в това отношение не мога да споделя. Но ви стискам палци да нямате проблеми и за нататъка !

# 7
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
ами на сина ми му я забелиха на шест месеца, но некачествено и до днес- на 3 години и 3 м си му е полу забелена и даже пак позарастна. Ама аз не пипам. Баща му го мие и забелва отвреме навреме, но не искам да го мъча за сега.

# 8
  • Мнения: 7 837
Ние започнахме с мъжа ми уж да забелваме, но без особен резултат и спряхме. Засега не смятам да продължаваме.

# 9
  • Мнения: 637
Аз. Имам две момчета, в пубертетна възраст. Нищо не съм пипала, няма и да пипам.  Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: Petinka
или ще му се случва многократно да се цепва до кръв при забелването от родителите


Не е точно така.Ако се подръпва перпуциума лекичко при всяко къпане, докато кожата е омекнала и отпусната от водата, т.нар. забелване/уф, много гадна дума Sick / става съвсем постепенно и безболезнено, без разкъсвания и кървища.
Но и другият вариант с лекарската намеса също според мене  е цивилизован и поносим/на месеци, годинка или годинка и нещо/.
Обаче не приемам за правилно деца по на 15 години със затворени перпуциуми - по една единствена причина - нехигиенично е.Просто няма как да се почисти добре смегмата през толкова мъничък отвор.

# 11
  • Някъде в Матрицата
  • Мнения: 1 239
Значи на мен лично моите мъжленца не ми дават да им пипам пишленцата, затова когато се съберат по мъжки в банята, с тати си "мерят" пишките и заголват. Laughing

# 12
  • Мнения: 3 153
Цитат на: belinda
Цитат на: Petinka
или ще му се случва многократно да се цепва до кръв при забелването от родителите


Не е точно така.Ако се подръпва перпуциума лекичко при всяко къпане, докато кожата е омекнала и отпусната от водата, т.нар. забелване/уф, много гадна дума Sick / става съвсем постепенно и безболезнено, без разкъсвания и кървища.
Но и другият вариант с лекарската намеса също според мене  е цивилизован и поносим/на месеци, годинка или годинка и нещо/.
Обаче не приемам за правилно деца по на 15 години със затворени перпуциуми - по една единствена причина - нехигиенично е.Просто няма как да се почисти добре смегмата през толкова мъничък отвор.

А, точно за това иде реч-предпочитам с ЦИВИЛИЗОВАНА лекарска намеса да се случат нещата, след като навърши годинка, вместо родителите знаят-не знаят да пипат! И аз не приемам иначе, никой да не "обработи" мястото до пълнолетие!

# 13
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
Аз съм от мамите дето рано забелиха пишката. Такъв кошмар е цялата процедура и не гарантира, че няма да имате проблеми в бъдеще. Точно днес коментирах с една приятелка в България, че водила нейното на уролог по този повод. Нещо не била добре заголена пишката, а детенце е на 4 години вече. Мъж ми също е имал проблеми, въпреки ранното заголване.
Има една друга теория според, която на определена възраст пишката сама се заголвала и ако започне заголването по-рано сме разрушавали някаква ципа и вероятността за срастване на кожичката била по-голяма. Поради тази причина на Острова не практикуват заголване.
След борбите ми за заголване с моето момче, съм решила, че ако и този път е момче ще оставя на природата.
Заголил или незаголил рано според мен вероятността да имаш усложнение е еднаква. Поне спестяваш кошмара по насилственото заголване както на себе си така и на бебето.

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Meli
Аз. Имам две момчета, в пубертетна възраст. Нищо не съм пипала, няма и да пипам.  Simple Smile


Чудесен отговор на медик...  Bulb
А децата-полумъже какво казват/правят в случая?  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт