Обръщане от гръб по корем до 5-тия месец?

  • 2 802
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 412
Една позната (тя ходеше и в болницата по ДЦП) беше ходила при Литвиненко и той и беше казал, че не е важно дали ще направи лакътна опора на 3 или 4 месеца, може да се замисли ако детето към 5-тия месец не се обръща от гръб по корем. (Нали знаете, че обратното ако се обръща от корем по гръб до 5-тия, говори за повишен мусулен тонус на врата и не е добре).
Та нейното дете започна да се  обръща на 4,5 месеца от гръб по корем и тя въпреки, че беше 3-та степен (дадена от д-р Чавдаров) спря да ходи в болницата. Мислите ли, че това обръщане е важна стъпка за показване на развитие в правилна посока?

# 1
  • Мнения: 4 414
Ния се обърна от гръб по корем на 4 коригирани, но въпреки това имахме проблем...извиваше много силно главата назад и все още имаше странни движения с едната ръчичка...в интерес на истината, след като се обърна, много бързо напредна...все едно това и е било като някакъв крайъгълен камък Thinking ...все пак мисля, че има и други показатели, които трябва да се следят, не само това обръщане...но аз съм параноична, де.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 926
За какви 5 месеца става въпрос, навършени ли? И освен това коригирани или календарни? Питам защото Петьо след два дни става на 5 календарни месеца или 3 коригирани, а въобще няма изгледи за каквото и да било обръщане

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ами за жалост не мисля, че е критерий!
следя малчо и нещата са комплексни и това, че нещо върви напред не значи, че другите са се коригирали

# 4
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Цитат на: tigonew
Та нейното дете започна да се  обръща на 4,5 месеца от гръб по корем и тя въпреки, че беше 3-та степен (дадена от д-р Чавдаров) спря да ходи в болницата. Мислите ли, че това обръщане е важна стъпка за показване на развитие в правилна посока?


Ами стъпка е, дали е важна не зная, но е хубаво да продължи рехабилитацията ида се следи отблизо

# 5
  • София
  • Мнения: 4 412
Мира, става въпрос за коригирани месеци, вие още сте на 3. Дъщеря ми се обърна на 4 мес. и 2 дни коригирани, то става много бързо - няколко дни имаше подготовка и след това се случи. На 3 месеца е още рано. Аз си гледам детето само по коригирана възраст до 1 год. и в БГ се гледа коригираната. Промених една дума в първия постинг, за да не се плаши някоя майка. А по книги обръщането е от 4 до 6 месец.

# 6
  • Мнения: 1 710
Надя е права. В болницата следят не само тези движения, а рефлекси и реакции. Затова вероятно детето е било с трета степен.

Общи условия

Активация на акаунт