До кога вечерята е мляко?

  • 1 322
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 715
До каква възраст давахте за вечеря мляко (кърма или кисело мляко и АМ)? Ние все още се кърмим за ве4еря,но 4ета  доста разли4ни мнения и  newsm78.някои дават супа  вместо мляко на 11 месеца други на годинка пюрета и ве4е се обърках.Кажете и вие ва6ето мнение.

# 1
  • Мнения: 279
Здравей! Sunglasses
Аз от 11м. започнах да разнообразявам,давах кисело мляко с бисквити или супичка/безмесна/ с половин препечена филиика,после ако Мони поискваше давах и да суче и така накрая ми остана нощното кърмене.След годинката започнах да и давам посни манджички за вечеря и все още е така,но мляко гледам задължително да има независимо  в коя част на деня ще го яде.Мисля така да продължа с млякото поне до навършване на 2 години.
 Peace

# 2
  • Мнения: 103
И двете ми деца за вечеря са пиели мляко - без шишето не заспиват. Дъщеря ми пиеше до към три години, за синчето ще видим доколко ще иска.

# 3
  • Мнения: 715
да и аз мисля да продължа да я кърмя, но 4ета 4е само кърмата не им стигала ве4ер и затова се будили.Моята се буди доста 4есто но не защото е гладна и аз незнам защо.Цоцка докато заспи  към 8-9 4аса и после в 2-3 и пак докато заспи и в  6 някъде и пак .Май е голяма да цоцка  през но6та но не мога да я откажа

# 4
  • София
  • Мнения: 6 669
И на мен ми е интересно, и Анна още е на кърма, така заспива. А за буденето - буди се 1-2 пъти нощем за сучене.

# 5
  • Мнения: 1 121
И моят юнак се буди през нощта, за да суче. Последното ни пюре е в 18.00 ч. и след това му давам само кърма на поисквне, но явно има нужда от по-сериозна храна. Та се чудех на колко месеца мога да му дам нещо друго вечер? И защо засега трябва да е само мляко? Някой ако може да ми отговори, ще му бъда много благодарна  bouquet

# 6
  • Мнения: 279
И моят юнак се буди през нощта, за да суче. Последното ни пюре е в 18.00 ч. и след това му давам само кърма на поисквне, но явно има нужда от по-сериозна храна. Та се чудех на колко месеца мога да му дам нещо друго вечер? И защо засега трябва да е само мляко? Някой ако може да ми отговори, ще му бъда много благодарна  bouquet

Rylie,щом даваш пюрета значи си захранила,можеш да даваш безмесни яденета за вечеря или има пюрета за лека нощ,не е казано че за сега трябва да е мляко.Аз правех така,когато се навечеря давах после малко кърма ако Мони е още гладна.Иначе нищо не ти пречи да си кърмиш по всяко време.
 Peace

# 7
  • Мнения: 2 829
Аз съм решила да оставя избора на сина ми. Вечер сяда на масата заедно с нас и яде ако и колкото иска. Не бих му давала да яде насила, нито пък да го лъжа и гоня с лъжицата.
Та от 9-10 месечен вечер яде твърда храна ако иска и по колкото иска. След това-задължително кърма за приспиване, и през нощта ако се събуди. А той се буди всяка нощ по няколко пъти. От нова година за първи път се случва да проспи нощта понякога.
За себе си съм решила, че това е правилният начин, лесно и удобно ми е, нямам намерение да го променям.
Ти сама ще намериш най-добрия вариант за твоето дете. Общоприети норми няма. Само препоръки, които често се отричат взаимно.

# 8
  • Мнения: 57
дъщеря ми е на 1 годинка и вечер и давам манджа, но се приспиваме като я кърмя, така че си изпива доста мляко

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Аз съм решила да оставя избора на сина ми. Вечер сяда на масата заедно с нас и яде ако и колкото иска. Не бих му давала да яде насила, нито пък да го лъжа и гоня с лъжицата.
Та от 9-10 месечен вечер яде твърда храна ако иска и по колкото иска. След това-задължително кърма за приспиване, и през нощта ако се събуди.

И при нас е горе-долу така
Но вечер започна да се приспива без кърмене, т,е, насуква се, после лягаме и заспиваме
Но ние сме по-големи доста , де  Wink

# 10
  • Мнения: 1 089
Аз давам млечна каша вечер, но пак се приспиваме с кърмене (не суче обаче много), но пак се буди нощем. Не винаги е гладен, но винаги му давам , за да го приспя. Почти няма нощ да не се събуди поне веднъж.

# 11
  • Мнения: 97
Колкото и храна да се дава за вечеря, децата които се будят пак го правят.Това за нахранването вечер хууубаво, щото, видите ли, се буди от глад през ноща са градски легенди.И толкова си противоречат с тезата за задължителната нощна почивка на стомаха, че не знам до сега как някой от препоръчващите не го е забелязал.Още повече, че се гледа вида и количеството храна приета за даден период(например цял ден), а не само за едно хранене.Най-лесно е да се обясни буденето през ноща с глад, но не винаги това е причината.Повечето деца се будят до 2-3 годишна възраст независимо колко и какво ядат.Факт!Но все някога го израстват.Споделям мнението на yanast.У нас нещата стоят по същият начин(с изключение на проспиването на нощта Wink ).Аз  обаче, това отдавна не го възприемам като проблем.

# 12
  • Мнения: 857
Айя вечеря кърма като предишното и хранене е в 5и30ч. Мислех си ,че може да се буди от глад и 2-3 дена освен кърма за вечеря и давах течна каша на нестле с бисквити, е пак се будеше затова продължавам само да я кърмя.
Но настина ми е интересно как да разбера кога ще има нужда от друго освен мляко?

# 13
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Ивинявам се,че изравям тема от преди два месеца и половина,но не виждам смисъл да отварям нова тема,а и мисля,че тази ще бъде интересна на много майчета.

Та моят въпрос е следният:
Тъй като може би от месец и нещо давам на сина ми каша за вечеря,просто няма кога по друго време на деня да я сместя/може би сутрин,да/, та питането ми е смятате ли,че кашата е подходяща храна за вечеря?Някъде наскоро четох,че натоварвала стомахчето и много се зачудих.Повечето майки дават пюре или супа.Кашата я давам към 19,30часа,а към 21-21,30ч. го кърмя и през нощта по н-пъти.Така,че при нас буденето не е от глад,но... това е друга тема.
Е това е въпросът ми-какво вечерят вашите кърмачета?

# 14
  • София
  • Мнения: 6 669
Ами моето яде от нашата храна, обикновено гледам да е подходяща и за нея. Но и каша съм давала вечер, ако не е искала да я яде следобяд и е стояла само на кърма, гледам пак да я пробутам.

Общи условия

Активация на акаунт