повръщане...???????????

  • 1 263
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 165
Моля за помощ всички,който са минали по този път...Дъщеря ми е на 20 дни и преди повръщахме след ядене,но от вчера направо съм се видяла в чудо.Още преди да я надигна да се оригне и започва да повръща,оригва се и след малко започва направо да бълва.Имам чувството,че всичко,което изяжда излиза през устата.Трябва да ви кажа,че сме само на кърма,вода давам когато и плакна устата след хранене.
 Praynig PraynigВече съм доста притеснена и моля за помощ и съвет всички... 

# 1
  • Мнения: 668
да не би да хапваш нещо от което тя повръща така щом сте на кърма?дано ти пишат майки имали такъв проблем

# 2
  • Мнения: 4 111
Задължително да я види педиатъра! Ако вече я е видял и е казал - няма нищо, на частен я заведи.

# 3
  • Мнения: 545
Какво количество повръща,повече от една шепа ли е?На фонтан ли излиза?Какво каза педито?

# 4
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ние бяхме абсолютно същите.Много внимавай със спането, че моята дъщеря от това се задуши една вечер.При повръщане храна отива в носоглътката и запушва канала....и положнието става МНОГО сериозно.
Това което мога да те посъветвам е да повдигнеш дюшека на кошарата под ъгъл 30 градуса, и да слагаш дечко да спи ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на една страна.
В началото на бебо му е малко неудобно и се плъзга надолу, но ще свикне.
През деня също я слагайте под ъгъл, дори и да е по гръб....ако нямаш шезлонз виж някой твои близки или познати които могат да ти услужат.
По отношение да детето мога да те посъветвам да отидеш на лекар..Симтомите които описваш са си чист рефлукс.
Не е страшно, и не е сериозно когато нещата навреме се вземат по контрол.
Рефлукса при нас бе причина да започна да давам АМ-Фризовом, което е  точно за такова хабитуално повръщане,лошият ефект беше че така до края на 3 м вече нямах никаква кърма  Cry
Питай в кърмаческият форум дали има кърмещи майки на деца с рефлукс, защото в това отношение аз опит нямам.
При всяко кранене с кърма, при всяко пиене на водичка детето ми повръщаше, и то не само след ядене, ами и 2 часа след ядене.
Голям зор беше , сменях по 5 пъти дрехите й.Всичко ставаше във вода..Хубавото е че след 4-5 месец минава от самосебе си.
Плодови сокчета недей дава преди 5-6 месец, защото допълнително им дразнят стомахчето, а захранване...не по рано от 4 м Peace

# 5
  • Мнения: 165
Момичета благодаря ви за бързите отговори "Страхотни сте"
Току що говорих с педито,каза ми докато се храним да я оригвам по на често,матрака съм го надигнала и задължително я слагам да спи на една страна.Ще пробвам на следващо хранене и ще ви кажа какво е положението...

# 6
  • Мнения: 24 467
Ние също бяхме с рефлукс, педиатърът трябва да постави обаче диагнозата окончателно, за да е сигурно, че е това.
В началото, докато бебо поемаше на често по малки количества храна, повръщането се търпеше. От втория месец се усили и през третия ми идеше да вия.
 Angel^wings  е минала, виждам по същия път. И ние бяхме повдигнали матрачето от към главата и поставяхме бебето да спи на една страна, само дето в края на първия месец то си лягаше вече само на гръб. Също преминахме на Фризовом, когато положението стана нетърпимо и това до някаква степен ни облекчи. По препоръка на педиатри нашето хранене беше от по половин час всяко, като храната се поемаше на миниатюрни порции, по 20-30 мл. мляко на прием, след което задължително следваше изправяне и оригване и чак след това още 20-30 мл., това също помогна поне при повръщане да не се излива струйно цялото количество от по 90- 120 мл. храна. Нищо друго освен мляко не сме пили до навършване на ІV месеца, вода не искаше без друго. Захранването с твърда храна, също по препоръка на педиатри, направихме на четири месеца- каша, след това пюре. Никога не е повръщал такава храна, повръщаше единствено и само млякото. Личната ни педиатърка ни каза, че това е чест проблем, който започва да отшумява на VІ месеца средно, но при някои деца трае през цялата първа годинка, като постепенно количеството повърната храна намалява, намалява и честотата. Със захранването проблемът също се решава в определена степен.

# 7
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Judy, ами то  с Фризовом-а и биба с малка дупка май при всички положения храненето е по 30 мин. Joy Голям зор беше като трябаше да и давам по 180мл. baby_neutral

# 8
  • Мнения: 636
Дъщеря ми също има рефлукс. Диагнозата се поставя от гастроентереолог! За повдигането на матрачето са ти казали другите момичета. На нас ни бяха изписали и прахчета. Не бих те посъветвала да даваш АМ ако детето наддава горе-долу нормално. Така само ще ти намалее кърмата. Не давай никаква вода, за сокове изобщо няма да коментирам. Аз бих те посъветвала да изчакаш и със захранването поне до 5-6 месец. Когато детето започне да приема по-твърда храна, ще повръща значително по-рядко. Този проблем отшумява с времето...обикновено след 6-8-я месец, но при някои деца продължава и след годинката.

# 9
  • Мнения: 367
И моето бебе връща всеки път след хранене, но не голямо количество. въпреки оригването и спането на една страна, повдигнатото матраче, той пак си връща. Много рядко повръща и на фонтан. Забелязала съм че когато е много гладен яде лакомо и тогава повръща задължително, може би поема повече мляко. За това аз гледам да му давам да яде преди още да е много огладнял.

# 10
  • Мнения: 24 467
Judy, ами то  с Фризовом-а и биба с малка дупка май при всички положения храненето е по 30 мин. Joy Голям зор беше като трябаше да и давам по 180мл. baby_neutral
Аз го почнах в третия месец, тогава нещата достигнаха пределната си точка. При нас повръщането спря окончателно в VІ месец. Преди това обаче намаляваше постепенно. След захранването остана само при пиенето на сутрешното мляко, обяснявахме си го с това, че тогава точно бебето се хранеше по- лакомо и опъваше като за световно.
Ние предпочетохме да не ходим на гастроентеоролог, тъй като лекарката ме предупреди за неприятна манипулация, а и диагнозата не е медикаментозно лечима при търпимо положение и няма смисъл. Ако е много зле- обясниха ми че се ходи и понякога се налага и лека оперативна намеса.

Последна редакция: чт, 10 яну 2008, 13:00 от Judy

# 11
  • Мнения: 636

Ние предпочетохме да не ходим на гастроентеоролог, тъй като лекарката ме предупреди за неприятна манипулация, а и диагнозата не е медикаментозно лечима при търпимо положение и няма смисъл. Ако е много зле- обясниха ми че се ходи и понякога се налага и лека оперативна намеса.
При нас нямаше никаква неприятна манипулация.
Колкото до медикаментите...аз също предпочетох да не давам тези прахчета, защото положението не беше непоносимо, а и аз гледам да стоя надалеч от всякакви лекарства, но има майки, които са ги давали и споделят, че е имало ефект. Всичко зависи от състоянието на детето.

# 12
  • Мнения: 24 467
Red Fox, на нас ни казаха, че при много лоша ситуация се налагало гастроскопия, като за бебета това се правело в едно лечебно заведение със специална апаратура, но пращали на такова изследване само при наистина тежък случай. А за операцията ни казаха, че не била тежка, е, все пак си е операция, на клапичката и това се допускало също само при извънредни ситуации. Молих се само да не сме в тези извънредни ситуации. Много неприятен проблем, наистина. Спомням си как цяла година с ужас съм ставала нощем да наглеждам да не се е задавил или повърнал... Когато спеше не можех да отида в друга стая или да свърша домакинска работа за дълго, постоянно се притеснявах, защото ми се е случвало именно при лягане за нощен сън и вече заспал при случайна проверка да установя как се е задавил и се опитва да се изкашля.
Както и да е, минало, дано на dodii детенцето да не е в тази или по- тежка ситуация.

# 13
  • Мнения: 9 973
Задължително да я види педиатъра! Ако вече я е видял и е казал - няма нищо, на частен я заведи.
ние като вас,педитто-нищо ,а сега не наддаваме и сме със 7 млм.рефлукс и пием фризовом(подобие на мляко) Peace

# 14
  • Мнения: 165
Момичета сега като се хранихме я надигах по често да се оригва и положението е нормално,върнахме съвсем малко  и засега не бълваме... Rolling Eyesне знам после какво ще е положението...

Общи условия

Активация на акаунт