Първолак 2008-2009, записване

  • 16 768
  • 245
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте на всички,

Силно се надавам на помощ от ваша страна по отношение на бъдещ първокласник.
Казвам го това за да не напиша веднага това което всъщност чувствам, а то е че направо съм парализирана от ужас.

Извинявам се предварително ако ще отегча някого, предполагам че подобни теми се пускат периодично горе долу по това време.

Накратко. Днес отидох в Бастилията - 31 СУЧЕМ ( зад румънското посолство) да проверя как стои записването на хлапенцата за 1-ви клас. Там любезно ми казаха че напливът е голям и с предимство са тези които имат братче/сестриче и /или живеят в района. Аз съм от живеещите в района, но въпреки това естествено няма никакви гаранции, а аз някак бях решила че детенце ще учи там защото е близо... баба му може да го прибира и пр.. и сега ме осени идеята ( по-скоро ми помогнаха да ме осени) че това може и да не стане – просто да не я приемат. Миналата година там са кандидатствали 400 деца а са приети 125....

Приемът на документи започва от 21 януари...

Спешно трябва да потърся и други варианти явно, т.е. трябва да подам документите на повече от 1 място... порочна практика тъй като по този начин се предизвика нереално търсене на места за първолаци, но явно така трябва да бъде  Sad

Дайте някакви идеи за училища в ж.к Гео Милев /Слатина, там живее бабата или в Лозенец ( аз работя тук). Търсих в нета – обърках се още повече....

Реално погледнато ако в Бастилията не ни приемат... още повече че живеем там, за другите училища шансът е още по-малък...

Последна редакция: пт, 04 апр 2008, 09:28 от Ellypr

# 1
  • Мнения: 984
напълно те разбирам и мен миналата година ме тресеше треска по това време. От миналата година се пуснаха указания, училищата да определят две дати за записване, първата да е за деца с предимство, а след това дата, да допълни свободните места. Аз записах моята дъщеря в 32 СОУ и там беше голямо чакане 24 часа, но деца с предимство заради района бяха много малко, защото влизаха много малко улици. Така че трябва да провериш дали вашата улица влиза към района на училището.

Последна редакция: чт, 10 яну 2008, 19:24 от kiki77

# 2
  • Мнения: 170
Аз смятам да записвам сина си в 35 ОУ или в 120 ОУ. И двете са в район Лозенец, където ние живеем от две години. Но вчера се сетих, че не сме си сменили адресната регистрация и няма как да докажем, че живеем в този квартал. И ми настръхнаха косите! Просто не знам какво да правя? Дали навсякъде е такава системата - децата от района да са с предимство?

# 3
  • Мнения: 47 888
ние ще се записваме в 138 или 93
и двете са ми близо, 138 се води по- добро( бившия гагарин), намира се почти до хотел плиска, а 93 е на ъгъла на коперник и гео милев до т- маркет
още не съм звъняла да проверя сроковете, но ще го направя скоро
тия от 31 са хитрци, още от януари записват, а
аз съм учила там, но не искам детето ми да учи там по ред причини, а и ми е най- далече

# 4
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Навсякъде ли започва записването в края на януари?

Вече ще гръмна-то е мислене за едното за ясла, мислене кога да записвам другото в у-ще  ooooh!

# 5
  • Мнения: 170
И аз полудях. Тази година се борихме за изпитите в езикова гимназия с дъщеря ми. Тъкмо си поех дъх - и хоп - малкия в първи клас. Днес ще зазвъня по училищата да попитам...

# 6
  • Мнения: 158
Запис, че и мен ме тресе същата треска за първолака и избора на училище.
Ако училището има и собствен транспорт ще е супер.
Преди се водех от идеята, че училището трябва да е близо до вкъщи, но сега това определено не е водещия мотив така да се каже...

# 7
  • Мнения: 170
и е така, и не е. Като си спомням как се мъчехме с воденето и прибирането на дъщеря ни, за която избрахме по-далечно училище... правеха се най- различни комбинации от мен, мъжа ми, баби, дядовци. на финала бях наела една жена, която да я чака след училище и да я води вкъщи... все пак това се случва всеки ден, всяка седмица и всеки месец. Да не говорим, че те като поотраснах искат да си ходят сами, за да не се цепят от приятелите. тогава, ако училището е далеч или пътят е с опасни кръстовища - ги мисли човек и се притеснява.

# 8
  • Мнения: 47 888
Току що получих мейли от 93 и 138 у-ще, от понеделник можем да се записваме, децата в района с предимство
проверете и във вашите училища дали не е време за записване, защото аз се заблуждавах че чак март месец ще се записваме

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 12:45 от mamavassi

# 9
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Добре де,аз избрах училище до работата,още повече,че живи и здрави след около година и 3-4 м.,това ще е и районът ни,но сега не е.И какво правим в случая??? newsm78

# 10
  • Мнения: 170
обадих се в 35-то СОУ - записват чак от 1 април. Деца от района са с предимство.

# 11
  • Мнения: 984
Добре де,аз избрах училище до работата,още повече,че живи и здрави след около година и 3-4 м.,това ще е и районът ни,но сега не е.И какво правим в случая??? newsm78
към предимсвата са и работно място в близост до училището, това са писмата, с които е указан приема в първи клас Протокол №5 от 25.01.2007 г. на ПС, Писмо №9105-100/06.04.2007г. на Министъра на образованието и науката. Незнам дали тази година ще има нови указания

# 12
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
В 118-то СОУ е започнало записването, за който се интересува.

# 13
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Добре де,аз избрах училище до работата,още повече,че живи и здрави след около година и 3-4 м.,това ще е и районът ни,но сега не е.И какво правим в случая??? newsm78
към предимсвата са и работно място в близост до училището, това са писмата, с които е указан приема в първи клас Протокол №5 от 25.01.2007 г. на ПС, Писмо №9105-100/06.04.2007г. на Министъра на образованието и науката. Незнам дали тази година ще има нови указания

  Благодаря ти много. HugА къде мога да ги прочета тези писма,някой може ли да даде линк?

# 14
  • Мнения: 4
Здравейте ! Искам да попитам мамите, които са се насочили към 31 и 138 училище. Имате ли някакви отзиви за учителките, които ще водят първите класове? Учила съм в 31, но имам алергия към него и съвсем не ми се иска детето да учи там. От друга страна, почти вс. деца от групата в ДГ ще се прехвърлят в 31  newsm78 Не ми се иска да го деля от приятелите му.

Общи условия

Активация на акаунт