Искам да родя здраво дете!

  • 1 981
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте на всички във форума!
Скоро се регистрирах тук. Надявам се, да получа добри съвети и подкрепа от Вас. Искам да споделя с Вас "моята история". Преди години. случайно ми откриха мозъчен тумор. Последваха операции - една, две, стигна се и до трета. По време на втората операция имах проблеми с говора, но сега в момента всичко е наред. Възстанових се напълно, но останах на терапия. Пия лекарства Невронтин и Кепра (против припадъци - епилепсия). Проблемът е, че искаме бебе, но се стахуваме да направим тази крачка. Притесняваме се, за бебето. Все пак лекарствата имат своето негативно въздействие. Предлагат ми да пия фолиева киселина или да изчакам 1-2 години и тогава да спра лекарствата. Но от друга страна гаранция няма да спра лекарствата. Как мога да неутрализирам вредното въздействие на лекарствата? Може ли да имам здраво дете въпреки вземането на лекарствата ми? Моля, ако някой има познати или близки, които са минали по този път или подобен да ми пише. Благодаря предварително! Simple Smile

Последна редакция: чт, 10 яну 2008, 13:57 от Male4ka 13

# 1
  • Мнения: 206
Male4ka 13 - първо Добре дошла сред нас, определено ще получиш подкрепа, разбиране и съвети! Много съжалявам за всичко през, което си минала, ти си една силна жена!  bouquet Сигурна съм, че ще сбъднеш мечтата си да бъдеш майка, вяра, търпение и кураж ти желая! Колкото до съвет - не мога да се ангажирам, това е сериозно нещо, по скоро лекар би бил решението в твоя случай! Ние сме тук за да те подкрепяме, рисковано е ние да ти препоръчваме лечение! Успех!

# 2
  • Мнения: 611
Male4ka 13 - първо Добре дошла сред нас, определено ще получиш подкрепа, разбиране и съвети! Много съжалявам за всичко през, което си минала, ти си една силна жена!  bouquet Сигурна съм, че ще сбъднеш мечтата си да бъдеш майка, вяра, търпение и кураж ти желая! Колкото до съвет - не мога да се ангажирам, това е сериозно нещо, по скоро лекар би бил решението в твоя случай! Ние сме тук за да те подкрепяме, рисковано е ние да ти препоръчваме лечение! Успех!

Добре дошла и от мен  bouquet
Тук напълно се съгласявам с всичко , което ти е написала Сисито, при твоя случай е много важно лекарското мнение, дори на повече от един лекар Peace
Преживяла си много, сигурно няма да ти е лесно, но вярвам че ще имаш шанс да станеш мама и да родиш едно здраво бебе Praynig
Важна е ВЯРАТА Hug
А за подкрепа, бъди сигурна, че ще я срещнеш във всяка една от нас  bouquet Hug

# 3
Вярата в доброто ще ти помогне да си майка и да имаш здраво бебече, но най-добре е да се консултираш със специалист и да начертаете пътя. дано се включат момичета, които да ти помогнат с повече инфо, относно подкрепата я имаш , както разбиране и кураж. Hug

# 4
  • Мнения: 3 294
Добре дошла и от мен.....ти си била достатъчно силна да се справиш с премеждията които си срещнала по пътя си , така че аз вярвам че ще се сбъдне мечтата ти да станеш майка , но както са казали момичетата по-горе трябва да се консултираш с лекар , той ще ти даде най-правилни съвети .  Hug

# 5
Мили дами, благодаря Ви - за разбирането и подкрепата! Simple Smile Отдавна търся решение на проблемът ни. Искрено се надявам в скоро време да намерим отговор на въпросите ми. От известно време събирам мнения на специалисти от двете области Неврология и Гинекология. Но е важно и мнението на тези хора, които са изпитали отчасти това, което понякога ни накърнява и натъжава. Поне за мен е важна и подкрепата Ви. Още веднъж Благодаря!!!

# 6
  • Мнения: 317
Кураж и от мен! Не мога да дам конкретни съвети, но стискам палци специалистите да ти дадат зелена светлина и да гушкаш скоро едно малко здраво бебче.

# 7
Здравейте момичета и аз се включих скоро във форума.
Male4ka от все сърце стискам палци всичко да е на ред  Praynigбъди силна и не се предавай.Заслужава си .Кураж  Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 1 946
Male4ka 13, желанието да имаш дете.. толкова е окрилящо и прекрасно. Сигурна съм, че ще успееш да родиш здраво и пухкаво бебенце. Силно те прегръщам за смелото решение и от сърце ти желая здравословните проблеми да не ти попречат да бъдеш майка. Подкрепям те изцяло и ще се радвам да пишеш какво се случва с теб и занапред.  Hug
Колкото до въпроса, препоръчвам ти да пишеш в Проблемно забременяване и рискова бременност Там жените са по-компетентни по подобни въпроси и ще могат да те насочат към лекар или да ти дадат добър съвет.
Успех!  Praynig

# 9
  • Мнения: 330
Male4ka 13 Много си преживяла и искам да ти пожелая да изживееш и този прекрасен момент да си мама Heart Eyes
 Съвет  не смея да дам,но от все сърце успех Hug
 

# 10
  • Мнения: 110
Здравей  , Male4ka 13 ,виждам ,че много си преживяла, но това с лекарствата е сериозен проблем задължително трябва да се посъветваш само и единствено с твоя доктор до колко лекарствата ще имат влияние върху плода и тогава заедно ще вземете решение в какви дози ще си пият и ако трябва временно да се спрат или да се сменят.
Успех от мен.

# 11
  • Мнения: 3 926
Няма защо да се повтарям за лекарското мнение Hug Но мога да ти вдъхна малко кураж с историята на първата братовчедка на майка ми. На 11 години прекарва тежък менингит, след който изпада в кома. Месеци наред не успяват да събудят, докато един ден чудото се случва. От тогава започва възстановяването й, но така или иначе, въпреки всички усилия остава с лека епилепсия. До скоро пиеше фенобарбитал. Знам, че го спряха. Сега не знам какво пие Thinking Преди 11 години стана майка на здравичко и хубаво момиченце. Освен това животът й се стече така, че го гледа сама.
Бременността й беше лека, но я следяха през цялото време. Родоразрешението трябваше да е чрез цезарово сечение, но болките започнали и докато свикат екип тя родила нормално. Точно за 10 минути. Щяла е да роди на стълбите на болницата. Екипът е бил като втрещен Shocked но Господ си знае работата Praynig
Вярвам, че щом искаш много ще имаш дететнце Hug
Успех и много силна воля Hug Hug Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 1 946
Асенцето Simple Smile, тази история си е направо доказателство, че добри хора ги сполетяват добри неща рано или късно.  Hug
 Male4ka 13, дано скоро се появиш в ОТЧЕТНИ.  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт