Моля за съвет!

  • 1 610
  • 11
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Здравейте, момичета!
Искам да помоля за съвет за добър гинеколог от Пловдив, работещ по здравна каса, на който мога да имам доверие в изследванията на хормоните. Защото се побърках вече от притеснение и нерви и от лутане в черния и белия списък и там още повече се обърках.  newsm78 И в двата списъка фигурират едни и същи имена и толкова противоречиви мнения...
Някои от вас вече знаят моята история, но накратко...
Искаме бебче от 8-9 месеца. Ходя на ендокринолок - д-р Мечкаров - препоръчвам го на всички, които се колебаят.(много съм доволна от лечението и отношението му, успокоява ме винаги и всичко е по каса при него). Имам високи Т3 и МАТ и за мое огромно съжаление трябва да се пазим 6 месеца, заради лекарствата и лечението... Cry Но, преглътнах го заради доброто и здравето на бъдещото ми детенце Praynig Реших междувременно да си направя гинекологичните изследвания през това време. Ходих при д-р Бабаков - доволна бях от него - пусна ми пролактин и тестостерон, проследи ми за едни месец дали имам овулация, но в крайна сметка ме разочарова. При условие, че му казах, че имам проблеми със щитовидната жлеза той бърза да направим цветна снимка - 100 лв. Не ми е за парите, но не ми иска никаква микробиология преди това, въпреки че му казах, че се притеснявам... Да не говорим, че въобще за изследвания за хламидии, прогестерон и естроген въобще не спомена, а наскоро разбрах, че са едни от най-важните. Искам цветна снимка така или иначе, но мисля, че трябва да се направи всичко както трябва..
Лутах се по списъците и разбрах, че май най-добрите лекари не работят по здравна каса и трябва да се насоча към тях. Проблемът е, че нямаме излишни парички да си пусна сама хормоните... Sad
Доктор Мечкаров ми каза, че ще ми даде направление за гинеколог. Затова съм решила да ида при някой, за да може да ми пусне хормоните, всичките - дори и пролактин и тестостерон, защото така и не разбрах на кой ден трябва да се пускат. Защото все съм чела във форумите за 3-4 ден, а Бабаков ми пусна пролактина на 21, а тестостерона на 7- ми ден. И вече като си взема резултатите ще ида при някой от доказаните и добри лекари, които работят на частно...
Това е моята история...
Моля ви за съвет при кой гинеколог- хормонален мога да отида, който наистина да ми пусне всички необходими неща преди да се стигне до цветни, снимки, инсеминации, и т.н. ...
Защото вече имам чувството, че повечето гинеколози направо предлагат тези процедури, за да си вземат хонорара.....
Благодаря ви предварително от сърце! Hug Hug Hug
Желая ви слънчев и усмихнат ден!  bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 095
Не мога да ти помогна в избора на лекар в Пловдив ,миличка,но само искам да ти кажа ,че верните резултати на хормоните зависят от лабораторията ,която ги прави.
Аз първоначално правих такива изследвания в Добрич,но се оказа,че са ми объркали стойността на естрадиола и в София като го направих,се оказа,че всичко е наред .
Успех !  bouquet

# 2
  • Мнения: 4 700
naskomimi, а ендокринологът zаЩо не ти даде направление zа хормоните? Относно пролактинът и тестостеронът да ти кажа, че няма zначение на кой ден се пускат. Дните са важни zа ЛХ, ФСХ, естрадиол и прогестерона. За съжаление не мога да те насоча към лекар.  Sad

Успех

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Здравей, Дороти! Благодаря ти за скоростния отговор! Hug
Че така като съм се притеснила и все чакам отговор. Sad
Относно лабораторията - правя си изследванията в Бодимед в Пловдив - препоръча ми я ендокринолога и така...
То ако вземем да се съмняваме в лабораториите още по-зле става...
Защото от Писанец имам грешни и няма да стъпя там.
Като ми вземат тук кръв и все гледам къде ще ми сложат шишенцето и дали ще ми напишат името Embarassed
Вече станах параноичка.. и се психясах...

# 4
  • Мнения: 4 700
Бодимед е добър иzбор. АЗ ходя съЩо само там, след като си иzпатих от Писанец.  Peace

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Миле, ама аз си мислех, че прогестерона и естрогена са гинекологични хормони и всъщност въобще не съм го питала..
Ами за хламидиите...
Ами тестостерона не трябва ли наистина да е на 3-4 ден, че така съм чувала от всички.. newsm78
Пък и все пак като ще ми даде направление за гинеколог защо да не се възползвам и да проверя пак нещата.... Защото този идеален резултат за тестостерон, който имам много ме съмнява... Аз съм много окосмена Embarassed и си мислех, че ще ми е висок...
На предишните изследвания в Писанец пролактина ми беше 2 пъти над нормата, тестестерона също - на тези в Бодимед ми е златна среда и си го обяснявах с това, че преди не лежах, а сега - поне 30 минути. Но за тестестерона нали не оказва влияние лежането и т.н....
Ох, много съм притеснена и объркана... Cry newsm78 Cry

# 6
  • Мнения: 4 700
Ами не съм наясно та хормоните, но все пак хормоните са специалност на ендокринолоzите. Неzависимо от това дали става въпрос zа репродуктивни хормони или не. Попитай твоя ендокринолог. А междудругото аz съЩо имам тук там някой косъм в повече, но всички "мъжки" хормони са ми в норма. Иzследвала ли си DHEA-S? ЗавиШени стойности съЩо водят до окосмяване. Как си с килограмите? Правила ли си иzследване zа инсулинова реzистенстност след обременяване с глюкоzа? Знам, че то се поема от касата. Тоzи проблем съЩо може да доведе до по голямо окосмяване.

# 7
  • Мнения: 1 095
Миле, ама аз си мислех, че прогестерона и естрогена са гинекологични хормони и всъщност въобще не съм го питала..
Ами за хламидиите...
Кажи на лекуващия ти лекар да ти пусне изследване и за хламидия,не знам дали се поема от касата,но при всички положения е добре да знаеш дали си здрава !  bouquet

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Мисля,че изследването за хламидии не се поема от касата,но не е и много скъпо.Със секрет мисля,че е около 18.00лв.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Ами не съм наясно та хормоните, но все пак хормоните са специалност на ендокринолоzите. Неzависимо от това дали става въпрос zа репродуктивни хормони или не. Попитай твоя ендокринолог. А междудругото аz съЩо имам тук там някой косъм в повече, но всички "мъжки" хормони са ми в норма. Иzследвала ли си DHEA-S? ЗавиШени стойности съЩо водят до окосмяване. Как си с килограмите? Правила ли си иzследване zа инсулинова реzистенстност след обременяване с глюкоzа? Знам, че то се поема от касата. Тоzи проблем съЩо може да доведе до по голямо окосмяване.

Първо за космите са ми отвратително много и намразих вече епилатори и козметички Embarassed
DHEA-S ми го пусна Велевски заедно с пролактин и тестестерона, но тогава беше в Писанец - грешните уж и ми беше завишен, но в норма. Ама нали ви разказвах, че ми ги взе сам тоя Велевски в 13 и нещо и оттам към 15 идвали от писанец и така...Незнам дали не оказва влияние, незнам... Бабаков въобще не ме е питал за това, за хламидиите, прогестерона, естрогена и т.н. По принцип съм много дребничка и слабичка- 150 см. и 40 кг. Embarassed Бях 42, но се подложих на диета заради щитовидните лекарства, че се пълнеело от тях, но Мечкаров ми се скара. Каза даже, че тези 40 кг. не са желателни от медицинска гледна точка.
Гушкам те! Hug

# 10
  • Мнения: 4 700
40 kg са ужасно малко. Ти си само кожа и колали.  Shocked Аz даже мисля, че трябва малко да напълнееШ. Но пък ти го попитай zа това обременяване с глюкоzа и zа инсулиновата реzистентност.

 Hug

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Така е, но за моя ръст... Embarassed
Да не стана кюфтенце Laughing Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт