пак за хремата

  • 491
  • 9
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 636
Помагайте!Дъщеря ми непрекъснато -през 10 дни има хрема. Тази нощ плака 16 часа от запушен нос и цялото сем си легна в 07 сутринта и аз и таткото станахме в 08!Направо съм ужасена - слагаме непрекъснато Хюмекс и Стеримар, капя Виброцил - почнах го щото нямам друго като идея. Пред два дни звъня на лекарката вече направо ми е неудобно от жената. Тя ми каза - Виброцил и Стеримар и Стодал за кашлицата. Да ама за пищенето нищо не ми каза....
Вие как се справяте с хремата?Има ли някаква профилактика?Изведох я в неделя на снега - и ето го резултата, а само преди 2 седмици пак беше така. Помагайте мами!

# 1
  • София
  • Мнения: 302
питам само на колко години е

# 2
  • Мнения: 9 973
питам само на колко години е
на летничката пише -1.2г.

# 3
  • Мнения: 469
питам само на колко години е
Виж в подписа й.

daniart1 не ми се струва нормално докторката да дава консултации по телефона без да прегледа детето.
При толкова често повтаряща се хрема трябва да се вземат мерки.Като за начало да се пуснат натривки от гърлото и носа.
Милото детенце се измъчва и аз ако бях на твое място висвам пред кабинета и настоявам за обстоен преглед и изследвания.
Успех и дано скоро да се похвалиш,че всичко е наред. Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 302
писах и на лична за мойто мнение... но според мен трябва пак да се види от доктор....

# 5
  • Мнения: 3 929
Определено трябва да види доктор детето. Дори да не е педиатърката. Скоро гледах едно предаване по ТВ и един дотор - педиатър каза, че хремата при малките деца никак не е безобидна и не трябва да се подценява.

# 6
  • Мнения: 668
ми пусни изследвания на бебока.ние бяхме така допреди няколко дена.виброцила не ни помага!постоянно го повтарях на лекаря ми, че тези капки не са за детето,но той не та не.накрая отидох при друг лекар.направихме изследване от носа и гърлото ,преписа ни едни капки който ги правят в аптеките,едни кафяви и много оцветяват.детето се оправи за 2 дни!!!Ако използваш капките повече от 7 дена имат обратен ефект.

# 7
  • Мнения: 8 999
Ксилометазолинът може и да не лекува, но отпушва бързо и дълготрайно носа. От както бяха бебета, винаги им капвам по 1-2 капки преди сън /когато са хремави/. Спят спокойно и не се будят.

# 8
  • Мнения: 668
да поясна слагахме виброцила за да може хремата да излиза,а кафевите да ги лекуват,а моя "скъп "педиатър не ми беше казал ефекта на виброцила какъв е?

# 9
  • Мнения: 1 031
Задължително на лекар Naughty
Такива консултации по телефона няма да доведат до нещо хубаво.
Във вашия случай ми се струва, че трябва и изследвания да се пуснат, за да се разбере откъде идва тази хронична хрема.
А що се отнася до капките - да кажа моят личен опит. Всеки път когато синът ми е хремав използвам различни капки ( виброцил, гаразон, мукосептонекс, тобрин, правените кафяви, пръскам с нисита, стеримар, физиологичен разтвор, всичко съм пробвала), разбира се предписани от педиатъра и ефекта е само облекчение за запушения нос. Изводът (за мен) - капките не лекуват, само облекчават. Докато не се навърлува хремата с нищо не мога да я излекувам.

Общи условия

Активация на акаунт