Събирам мнения за ЧДГ "Чудната къщичка" в Люлин 2

  • 8 487
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 912
Майчета, някоя от Вас записала ли си е детето в тази сравнително нова ЧДГ в Люлин- до бл. 202, двуетажната къща на ъгъла на бул. "Добринова скала" и ул. "Арт. Стратиев". Ние ще се записваме да тръгваме там съвсем скоро, но не съм открила още никакви мнения за тази детска ясла/градина. Засега съм с добри впечатления от директорката и условията там, както и от перспективата да доразработят помещенията и да усвоят останалата част от сградата (ще записват нови групи от март'08). Единственото, което засега ме притеснява е, че е на улицата, макар и дворчето да е оградено. Мислите ли, че 150 евро на месец за яслената група е ОК като такса (за деца на 3г. е 360лв., като включва английски език и танци)?
Благодаря предваритело.

Последна редакция: чт, 10 яну 2008, 13:24 от msbilt

# 1
  • София
  • Мнения: 67
От познати разбрах че е добра но лични впечатления нямам.Записах малкия от 1февруари там надявам всичко да е наред

# 2
  • Мнения: 912
Аааа супер, благодаря за отговора, ние, надявам се, че ще можем да тръгнем още следващата седмица, ако изследванията са ОК-пробно да видим дали ще й понесе докато още не ходя на работа. Вашето мъниче на колко е?

# 3
  • София
  • Мнения: 67
На 2г 4м досега се редуваха бабите но от февруари няма кой да го гледа.Много се надявам да свикне за сега само обяснявам как ще си играе с децата и изглежда ентусиазиран.

# 4
 Hug
spoko,  i az biah tam i misklia, che neshtata shte potrugnat na dobre. programata na detskata e zasega ograni4ena no spored resursite shte se uvelichi.
moiata preporuka e da si zapishete deteto, moeto e na 6 i dori moze da u4i tam predu4ilishtna grupa. spokoina sum.
taksata e dosta niska kato se ima v predvid drugite detski 4astni gradini, tazi e super!  Money

# 5
препоръчвам я!
ние сме на  2 години, ходим там повече от месец и сме страшно доволни и спокойни, бързо се адаптирахме Simple Smile
е има повече каки и батковци, но така ние е по-интересно Simple Smile
много сърдечен  персонал Simple Smile

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
msbilt, можеш ли да споделиш повече подробности за градината. Какви са работното време и режимът на децата? Колко пъти ги извеждат навън? Колко време след записването тръгнахте?
Има ли допълнителни разходи освен месечната такса? И месец за месец ли се плаща или първия път се плаща за по-голям период?
Имам 1 седмица да намеря нова ясла за дъщеря ми и се притеснявам, че няма да ми стигне времето. Confused Аз в понеделник, разбира се, ще отида да разгледам и да си поговоря с директорката, но ми се иска още сега да знам подробности.

# 7
  • Мнения: 277
И аз се интересувам, ако може разкажете повече!

# 8
  • Мнения: 2 614
Марина, и аз ще се радвам ако споделиш впечатления за яслата. По каква програма ги занимават? Извеждат ли ги навън, дори когато е студено (не -10, но все пак) За таксите, транспорт имат ли, въобще всичко, за което се сетиш... и разбира се работното им време!
Благодаря предварително! Hug

# 9
  • Мнения: 912
Момичета, с удоволствие Wink  Ще започна първо с това, че към момента мисля, че групата е попълнена и ще записват отново през март месец, но разбира се, това трябва да го обсъдите допълнително с директорката-може да има варианти. Работното време е от 8 до 18ч, като лелката идва в 7:30 и детето може да бъде оставено по-рано. Всяка сутрин има медецинска сестра там, всички активно се занимават с децата, те винаги с желание ходят и си тръгват усмихнати. Под режим предполагам имате предвид основното-кога е следобедният сън- от 1 до 3 (и нещо). Засега мисля,че не извеждат децата навън, даже съм почти сигурна,че не ги извеждат, първо защото дворчето още не е дооправено, второ защото беше много студено и без това. тече ремонт в съседното помещение и и градината тепърва ще се разраства. Ние се записахме, направихме изследванията и веднага щом бяха готови, тръгнахме- може някои изследвания да бъдат набавени и в последствие, няма проблем за това. Допълнителни разходи освен месечната такса засега няма, освен разбира се, ако някой иска да мъ направят календарче със снимка или нещо по-специално за рожденния ден на детето или за 8ми март например сега. Плаща се месец за месец, като може да се заплати и за 3 месеца наведнъж с отстъпка от таксата. Който желае, може да ми даде имейла си на лични да му изпратя сканирана брошурката на градината. По-големите имат английски и танци вкл. в месечната такса (храната за всички също е включена в таксата). Вече има дечица от всяка възрастова група и всички спят заедно като винаги има човек при тях дори докато спят. Има опция за транспорт, но засега не сме се събрали достатъчно желаещи да се организираме. Въобще, много съм доволна от всичко и всички, препоръчвам с две ръце Peace
За две седмици моето дете вече има положителна промяна в поведението, в храненето, в режима, в речника Heart Eyes (а сега се сетих,че имат и логопед, който се занимава с тях от 3г. нататък). Питайте, ако има още нещо Wink

# 10
  • Мнения: 181
Днес записах моят дивак там, тръгва от 1 април живот и здраве.

# 11
  • Мнения: 181
Ние сме наблизо и за това за транспорт не съм питала.

# 12
  • софия
  • Мнения: 432
Hug
 moeto e na 6 i dori moze da u4i tam predu4ilishtna grupa.
а дали после ще му признаят удостоверението за предучилищна подготовка, това е един от най-важните документи при записването в първи клас.

гост_6 как има какички и батковци? всяка възрастова група се занимава с определена програма, спусната от министерството.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
bisac, когато аз ходих, в едната стаичка играеха няколко малки дечица - на около 1-2 години, а в другата около 4-годишни дечица учеха стихчета. Така че явно имат и отделни занимания.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 936
Hug
 moeto e na 6 i dori moze da u4i tam predu4ilishtna grupa.
а дали после ще му признаят удостоверението за предучилищна подготовка, това е един от най-важните документи при записването в първи клас.

гост_6 как има какички и батковци? всяка възрастова група се занимава с определена програма, спусната от министерството.

bisac, признава се удостоверението, градината има лиценз, така че предучилищната подготовка се признава.
За заниманията - да, всяка възрастова група има отделни занимания. Малките и големите деца се хранят заедно и спят заедно, но иначе заниманията им са отделно, като по-малките имат занимания само сутрин, а големите имат такива и следобяд.

Общи условия

Активация на акаунт