Ледената кочина навън и счупени крайници?

  • 797
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 410
Ако снежно-ледената кочина, в която са се превърнали всички улици, стане причина за падане и телесна повреда от сорта на счупен крайник, тогава какви са правата ни? Кого и как можем да осъдим, каква е процедурата?

# 1
  • Мнения: 24 467
Потърсете си адвокат. Той, най- вероятно, ще посъветва да отправите претенции към общината за непочистените тротоари и улици. Каузата не е непременно обречена на провал.

# 2
  • Мнения: 410
О, Джуди...за тротоар дори не смея да мисля...Тротоари в Русе от седмица насам НЯМА!

# 3
  • Мнения: 8 999
Просто стъпвайте внимателно. Или си направете застраховка. Никой никому не е виновен, че е стъпил накриво. На почистен тротоар също може да се случи.

А вие почистихте ли тротоара пред вашия блок? А наръсихте ли луга и пясък?

# 4
  • Мнения: 24 467
О, Джуди...за тротоар дори не смея да мисля...Тротоари в Русе от седмица насам НЯМА!

Не пишеше долу града, но няма значение, то България за мен си е единна губерния.  Cry Вече има случаи на подобни проблеми със спорове срещу общини, неподдържали пътя в града, в следствие на което са причинени щети по автомобила. Защо да не може и за неимуществени щети да се приложи? Не виждам пречка, при читав адвокат и хубави доказателства, да не се успее.
Плащам данъци, държа на насрещни престации.

# 5
  • Мнения: 25 449
Снощи спорехме с мъжа ми на тази тема.  Thinking
Съвсем хипотетично - ако сте фирма или частен дом, няма значение и сте длъжни да почистите тротоара пред офиса/магазина/дома, на какво основание става това? Ако въпросният тротоар е ваша собственост, защо тогава общината ви удържа наем, щом сложите на него табела, масичка или сергия? Срещу този наем не се ли задължава тя да почисти?
А ако си е ваше задължението да се грижите за него и чистотата му, откъде-накъде тогава ще й плащате наем?  newsm78
Докъде се простира също отговорността на живущите в един дом и докъде имат право да се разпореждат със земята, която опасва дома им? Едно време беше до 2 м, сега как е? Ако аз не мога да разполагам със земята, която е на 3 м от стените на дома ми, защото е общинска, може ли при това положение един пострадал да съди мен, че не съм почистила там или трябва да съди собственика - т.е.  общината?  newsm78

# 6
  • Мнения: 24 467
Има общински наредби, имам предвид: "ако сте фирма или частен дом, няма значение и сте длъжни да почистите тротоара пред офиса/магазина/дома, на какво основание става това?". Тротоарът обаче не е наша собственост.

# 7
  • Мнения: 389
В милата ни родина, поне по мое мнение, не виждам смисъл да се напъваш да се съдиш с общини и фирми.

Преди три дни паднах по едни заледени стълби и прекарах няколко вълшебни часа в чакане пред спешния травматологичен на окръжна, с леко комоцио и жестоко натъртен гръб. Там обаче вината си беше моя, че реших да взимам глупави преки пътища.  Tired

Сега съм просто благодарна, че от вчера вече мога да си сядам на трътката  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 410
Просто стъпвайте внимателно. Или си направете застраховка. Никой никому не е виновен, че е стъпил накриво. На почистен тротоар също може да се случи.

А вие почистихте ли тротоара пред вашия блок? А наръсихте ли луга и пясък?
Да си правя застраховка, задето някой не е свършил собствените си задължения? Ама че смешно. Т.е. по-логично е да се застраховам, вместо да очаквам някой да заслужи заплатата си, която идва И от моите данъци??? Те т'ва е....

Вчера паднах два пъти, докато стигна офиса. Двете ми колежки също паднали сутринта на идване, ще е чудно, ако не бяха, защото Русе е кочина от мин.сряда. И тротоари НЯМА НИКЪДЕ. Да, минали са днес машини да "чистят" Joy, но улиците вече са покрити с лед, върху който има сняг. Всяка стъпка крие риск, защото не знаеш върху какво стъпваш. Защото не виждаш, къде стъпваш.

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Кого и как можем да осъдим, каква е процедурата?

  Бойко Борисов, че не е пуснал ледоразбивачи Mr. Green


 

 

# 10
  • Мнения: 751


  Бойко Борисов, че не е пуснал ледоразбивачи Mr. Green


 

 
smile3532

Общи условия

Активация на акаунт