Как бихте коментирали?

  • 1 854
  • 37
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 489
Ден-два преди семейно събиране по случай Коледа, научаваме, че ще присъства и еди кой-си - Н.  За пръв път чуваме  за този човек, от контекста на разговора - явно е гадже на сестрата на мъжа ми. Връзката датира вероятно от 2-3 месеца /сетихме се за случайно подметнато нещо/, на нас явно целенасочено не ни е казано нищо. Парират ни с въпроса - ама ти не знаеш ли? При положение, че абсолютно нищо не е казано, естествено, че не знаем. Започваме да се чувстваме тъпо - "ама ти не знаеш ли" за мен означава, че всички знаят, а на практика ние нищо не знаем. Питаме свекърите - "не знаем" и се смеят. Естествено, че всичко знаят. Просто на нас никой нищо не казва. Зная, че не са длъжнида ни уведомяват, уважавам правото да запазиш нещо в тайна, по една или друга причина, но без да ни поставят в положение да се чувстваме тъпо. По подходящ начин трябваше да го изяснят.
Следва гостуването - въпросният човек си казва името, обаче никой не го представя, никой не представя и нас. Нещо елементарно - просто казваш, това е приятеля ми или гаджето ми, това е семейството на брат ми, толкоз, но не го правят. Междувременно, в продължение на няколко часа, докато трае събирането, слушаме какви ли не подробности. Къде били ходили вчера, къде ще ходят утре, как родителите на момчето им били на гости, как гостували на близки на момчето и т.н. Ние мълчим и нищо не питаме, нито коментираме. В самото начало на гостуването ни "застрелват" /поне мен/ с още нещо - свекърите приготвили 2 еднакви подаръка, но подаръци като за семейство, няма да уточнявам какъв беше подаръка, конкретно семеен. Признавам, че се сконфузих и се чувствах неловко, нали нищо не знаят, тогава защо е такъв подаръка?
В създалата се ситуация ние се чувстваме неловко и тъпо, всички са наясно кое как е, на нас нищо не се казва, а същевременно ни затрупват с подробности. Мой коментар: със съжаление констатирам, че ние бяхме все едно външни хора и бяхме поканени не на семейно събиране, а на представление, в което ние бяхме публиката.
След няколко дни свекървата казва - ами бяхме на гости у сестра ти?! Ние мълчим, кога стана "у сестра ти"?
Извинявам се, че бях толкова подробна, дано да не съм досадила. Имам нужда от мнение, как страничен човек вижда нещата. До момента за нас това е непознат човек, просто еди кой-си.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 967
Според или има нещо, което не знаете или поне още не трябва да знаете, или нещо в цялата фамилия на мъжа ти не е у ред.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 23 606
Мани! Махни с ръка и отмини. И аз съм се чувствала така. Ние с мъжа ми последни разбрахме, че сестра му ще се жени. Последни разбрахме, че е бременна - някъде в 5ти месец, иначе всички са знаели. Даже съседи ме питаха вярно ли е (малкия град всичко знае всичко за всеки). И според мен причината съм аз, защото знаят, че мъжа ми тайни от мен няма и всичко си изприказва. Ако не бях аз, според мен той щеше да научи и по-рано.
Обаче аз си отмъщавам когато и колкото мога. Съобщават ни, че след седмица ще има годеж на зълва ми, обаче ние си бяхме планирали ходене с преспиване, срещи с приятели и насам-натам. Не ходихме на годеж. Няма да си развалям плановете, защото някой ме кани в последния момент Twisted Evil Аз съм си злобарче Twisted Evil

# 3
  • Мнения: 1 008
Аз не разбрах какъв точно е проблема newsm78?

# 4
  • София
  • Мнения: 2 967
Не ходихме на годеж. Няма да си развалям плановете, защото някой ме кани в последния момент Twisted Evil Аз съм си злобарче Twisted Evil

Евала Simple Smile
Така се прави, А не да те прават на маимуна.

# 5
  • Мнения: 1 809
И на мен би ми направило впечатление подобно нещо,но не бих се задълбавала.Ами като не искат да казват каквото и да било,да не казват.Ти пък ги "застрелай " с някакъв въпрос,с който да си изясниш какво става? Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 2 967
И на мен би ми направило впечатление подобно нещо,но не бих се задълбавала.Ами като не искат да казват каквото и да било,да не казват.Ти пък ги "застрелай " с някакъв въпрос,с който да си изясниш какво става? Wink


И то точно в момент, когато не очакват Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 008
Добре де по другите теми постоянно пишем, как не искаме свекървата, братовчедката и изобщо цялата рода на мъжа да ни се меси, да ги виждаме прекалено често, дори не ни се ще да си говорим с тях и по телефона. А сега изведнъж "Ама,аз защо не съм информирана с кой спи зълва ми". Семейството сте ти, мъжът ти и децата. Другите си имат личен живот и не са длъжни да ви уведомяват какво правят или какво смятат да правят.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 23 606
Добре де по другите теми постоянно пишем, как не искаме свекървата, братовчедката и изобщо цялата рода на мъжа да ни се меси, да ги виждаме прекалено често, дори не ни се ще да си говорим с тях и по телефона. А сега изведнъж "Ама,аз защо не съм информирана с кой спи зълва ми". Семейството сте ти, мъжът ти и децата. Другите си имат личен живот и не са длъжни да ви уведомяват какво правят или какво смятат да правят.
Именно. Ама да не очакват като ме канят 5дни предварително, пък аз от три седмици съм си уредила купона да ходя по семейни събирания. Амма ха! Пък и живеем в една кооперация, различни апартаменти, но все пак ги виждаме всеки ден. Тъй че..... като си мълчат и аз нямам ангажименти. Whistling

# 9
  • София
  • Мнения: 489
Зная, че не са длъжни да ни уведомяват, самата аз го написах по-горе, обаче в същото време ни затрупват с подробности индиректно. Умират да се похвалят и изнасят пред нас спектакъл. Цялата работа е, че ние се чувстваме тъпо.

# 10
  • Мнения: 1 008
Добре, защо се чувствате тъпо?

# 11
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Страшен проблем имаш, направо не си за завиждане Whistling
И на мен ужасно много щеше да ми дреме кой, какъв и как точно е попаднало там въпросно гадже на сестрата на мъжа ми и на шурея шуранайката Rolling Eyes

# 12
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 827
съжалявам за офф-а, но ето го момента да ви споделя за "малките тайни".
първият братовчед на моя приятел беше ерген, жена през живота си не виждал. малко след началото на нашата връзка, чичото на моя приятел, загрижен, че синът му може да остане сам цял живот, "моли" ако имаме подходяща приятелка да направим свалката. чудеса от храброст направихме да съберем моя позната и въпросния братовчед. успяхме! и после какво, ни вест, ни кост и от двамата. след около 3 годишна връзка ние научаваме от позната, че ония двамцата са се оженили, че и бебе чакат! а сега, кажете, на това какво му се вика newsm78
извинете ме още веднъж за отклонението!

# 13
  • Мнения: 1 809
Зная, че не са длъжни да ни уведомяват, самата аз го написах по-горе, обаче в същото време ни затрупват с подробности индиректно. Умират да се похвалят и изнасят пред нас спектакъл. Цялата работа е, че ние се чувстваме тъпо.
Ами не допускай подобни дреболии да те карат да се чувстваш тъпо.Ако питаш мен,излишно си създаваш проблеми.Гледайте си спокойствието,пък който иска да си играе спектакли ,вие просто правете така че да не ставате зрители. PeaceИ нещо изпитано,преди да започнат спектакъла ги бомбандирай с неудобни въпроси-ей тогава им гледай  сеира Wink

# 14
  • Мнения: 1 008
съжалявам за офф-а, но ето го момента да ви споделя за "малките тайни".
първият братовчед на моя приятел беше ерген, жена през живота си не виждал. малко след началото на нашата връзка, чичото на моя приятел, загрижен, че синът му може да остане сам цял живот, "моли" ако имаме подходяща приятелка да направим свалката. чудеса от храброст направихме да съберем моя позната и въпросния братовчед. успяхме! и после какво, ни вест, ни кост и от двамата. след около 3 годишна връзка ние научаваме от позната, че ония двамцата са се оженили, че и бебе чакат! а сега, кажете, на това какво му се вика newsm78
извинете ме още веднъж за отклонението!
Абе .,я се радвай,че добро сте направили и не се чуди на това как се вика! Какво по- хубаво от това да събереш двама (единият,от които е май"обречен").  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт