Тъжна обява, с надежда

  • 10 152
  • 171
  •   1
Отговори
  • Мнения: 854
Понякога живота е гадничък и ни разделя с любимите същества.
Дядото ще постъпва в старчески дом, където категорично отказаха да го приемат с котето, единственото живо същество, с което е делил живота си 10 години  Confused
На човека му е изключително мъчно и тежко. Най-се страхува от съдбата на обичното си коте ако не успее да му намери дом. Иска да помага с гледането финансово, но най-вече иска да са намери дом за котката. Тя е послушна, добра и много спокойна и гальовна.  И невероятно красива. Здрава, жизнена и много мила.


Това беше в началото на годината (2007), човека изчакваше до последния момент и той дойде. От вчера котето е у нас, в очкаване на бъдещите си стопани. Голямото ни желание е да  е в София, за да може човечеца да я вижда понякога.  Cry



















Голяма мъка...  smile3518


За контакти - пишете на cat.friends.bg@gmail.com

# 1
  • Мнения: 2 131
Не мога да помогна с конкретни действия. Стана ми обаче много тъжно от това, което прочетох. Дано котенцето си намери добри и грижовни стопани, а дядо ти да е спокоен, че то е в добри ръце.  newsm03

# 2
  • София
  • Мнения: 6 743
За жалост и аз няма как да я взема  Sad , но стискам палци да си намери добри стопани и дядото да е спокоен!
МНого жално ми стана за човечеца - не мисли за себе си , а за любимеца си  Cry

# 3
  • Мнения: 3 622
Дано си намери стопани които да я обичат  Praynig

# 4
  • Мнения: 854
Благодаря ви, малко положителна енергия никога не е излишна  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 1 244
Много мъчно ми стана, знам какво е човек да се привърже към такова животинче!  Cry За съжаление аз самата имам котарак и не мисля, че биха се разбрали... жалко...
Много е красива мацата! Дано си намери добри стопани!  Praynig

# 6
  • София
  • Мнения: 2 374
Много жалко, че трябва да се разделят.
Котката е наистина прекрасна. Веднага бих я взела, обожавам котки, но мъж ми не е на същото мнение  Sad
Стискам палци да и намерите добри стопани  Hug

# 7
  • Мнения: 3 550
Разпитахте ли съседите му?

# 8
  • Мнения: 854
Разпитахте ли съседите му?
За какво?

# 9
  • Мнения: 2 131
Може, ако има свестни хора, някой да иска котенцето.

# 10
  • Мнения: 854
Ами, мисля, че щом дядото стигна до нас, значи няма друга алтернатива:( И роднини няма - децата му в чужбина.

И пак това е добрия вариант. Няколко пъти бяхме свидетели на грозни случки - почива човека и роднините директно изхвърлят кучетата на улицата, възрастни животни, цял живот домашни.

# 11
  • Мнения: 2 131
Ами, мисля, че щом дядото стигна до нас, значи няма друга алтернатива:( И роднини няма - децата му в чужбина.

И пак това е добрия вариант. Няколко пъти бяхме свидетели на грозни случки - почива човека и роднините директно изхвърлят кучетата на улицата, възрастни животни, цял живот домашни.

Това направо не мога да го проумея. Моите родители имат куче, за което се грижат вече 13 години. От които аз съм се грижила за него 8 - тоест докато бях у нашите. То си е напълно, сто процента част от семейството. Не мога да си представя да остане на улицата  Weary.
Стискам палци! Дано се включат хора, които могат да помогнат, че досега май повече си чешем езиците.

# 12
  • Мнения: 854

 Дано се включат хора, които могат да помогнат, че досега май повече си чешем езиците.
Нищо, това е начина за разпространяване на информация  Wink

# 13
  • Мнения: 107
 Cry
Ох, много ме натъжи тази история. Котето е прекрасно!!!
Аз бих го взела с удоволствие, ама вече си имам едно..не знам дали ще станат приятели.
Ако почнат да се заяждат по котешки ще е много жалко.
И все пак, на колко години е мацата, как се казва?Здрава ли е...или здрав?
Ако е мъж, кастриран ли е?Моят е кастриран и няма проблем с миризма и т.н.
Ще го обсъдя и с милото.
 Hug Hug Hug

# 14
  • Мнения: 854
Cry
Ох, много ме натъжи тази история. Котето е прекрасно!!!
Аз бих го взела с удоволствие, ама вече си имам едно..не знам дали ще станат приятели.
Ако почнат да се заяждат по котешки ще е много жалко.
И все пак, на колко години е мацата, как се казва?Здрава ли е...или здрав?
Ако е мъж, кастриран ли е?Моят е кастриран и няма проблем с миризма и т.н.
Ще го обсъдя и с милото.
 Hug Hug Hug
Котката е женска, изкчително мила и добра. В момента  у нас е зверски изплашена, което е нормално - не е излизала никога от познатата обстановка на апартамента, няма го и любимия й човек. Все пак - доста котки са сменяли дома си - свикват, просто всяка има нужда от различен период да се отпусне.
Нямам идея как ще се понесе с друго коте, аз и с моите не съм я събрала още, защото те не обичат новопопълненията и ше я стресират още повече.
Теоретично може да се опита (с уговорка за връщане, ако не се получи). Тя в началото ще се крие доста време, та процедурата ще е бавна.
Котката е в перфектно здраве, на 11 години е, но състоянието й е невероятно, здрава, пъргава, не е кастрирана.


Ако все пак решиш нещо, пиши на мейла: cat.friends.bg@gmail.com  - това са хората, които отговарят за нейното задомяване. Аз само помагам с временното отглеждане и малко разпространяване на информация.


п.п. Дядото я е кръстил Маца  Blush

Общи условия

Активация на акаунт