3D Studio MAX

  • 48 725
  • 910
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18 542
Има ли тук някой който се занимава с 3D Studio MAX? Ще се радвам, ако се намери някой, който се занимава и може да даде някакви съвети, да сподели уроци изобщо всичко каквото с сетите  Hug
Аз сега започвам да се уча и ще ми е много полезно, ако се включите.   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 043
ами най добрите уроци са да седнеш и да боравиш с програмката  Rolling Eyes , не че ти дадох кой знае какъв съвет

# 2
  • Мнения: 550
уф, обърках се, извинете ме! Simple Smile
за да замажа половението ще ти кажа, че има една мнооого дебела книжка с дискове и е много добра (според брат ми)
а ето и един сайт с някакви уроци http://uroci.net/tutorial/3D_Studio_Max/

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 16:06 от zero

# 3
  • Мнения: 18 542
ами най добрите уроци са да седнеш и да боравиш с програмката  Rolling Eyes , не че ти дадох кой знае какъв съвет
Знам, седнала съм, но ми е изключително трудно, защото няма кого да питам, когато ми потрябва помощ. За това търся съмишленици  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 18 542
уф, обърках се, извинете ме! Simple Smile
за да замажа половението ще ти кажа, че има една мнооого дебела книжка с дискове и е много добра (според брат ми)
Дебела книжка и аз си взех, но като че ли ми трубва нещо като справочник с команди, а не уроци стъпка по стъпка.
Все пак, как се казва книжката?  Hug

# 5
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Аз в началото също нямах кого да питам и започнах да правя туториълите от хелпа. Не че напреднах кой знае колко, но поне ми се изясниха донякъде възможностите на програмата. Сега съм стигнала до никъде, тъй като нямам време. Трябва да отделиш доста време, за да може да свикнеш и да придобиеш някаква рутина. Иначе от туториълите съм доволна. Става като за начало.

# 6
  • Мнения: 2 270
аз работя с 3д мах.Бих могла да ти помогна,Зависи за какво я ползваш.Ако правиш анимации на нея-там ме няма,но ако не-то тогава може да разчиташ на мен

# 7
  • Мнения: 3 970
Питай ако те интересува нещо конкретно ,но и мен ме няма с анимациите.Не съм пробвала де -не остава време.
Сега си довършвам дипломната работа ,че я отложих заради дятито Mr. Green

# 8
  • Мнения: 259
Здравейте искам и аз уроци за  3D Max. Аз се занимавам с интериорен дизайн и ме интересуват възможностите на тази програма в тази насока. По принцип работя на ACAD  но искам да се науча да правя добри визуализации!

# 9
  • Мнения: 2 199
Аз съм работила  Peace
Всъщност беше свързано с компютърната анимация в унито, професионално не съм  Whistling
Тук има интересни неща   Peace

имам книга 3D max 7 на софтпрес, честно казано в интернет има по-полезна информация  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 18 542
Здравейте искам и аз уроци за  3D Max. Аз се занимавам с интериорен дизайн и ме интересуват възможностите на тази програма в тази насока. По принцип работя на ACAD  но искам да се науча да правя добри визуализации!
И аз съм така. Опитвам се да импортна чертеж от кад в макса, обаче нещо не правя като хората и част от елементите ми се групират - примерно цяла секция, която в аутокад е с елементи в различни слоеве, макса ми ги дава като един обект.

# 11
  • Мнения: 18 542
Аз съм работила  Peace
Всъщност беше свързано с компютърната анимация в унито, професионално не съм  Whistling
Тук има интересни неща   Peace

имам книга 3D max 7 на софтпрес, честно казано в интернет има по-полезна информация  Mr. Green

И аз имам книга, обаче там има уроци от типа: отворете тоя файл и направете еди какво си, а не е обяснено това едикакво си какво точно прави. Трябва ми принципа на работа да му хвана Simple Smile

благодаря за линка   bouquet

# 12
  • Мнения: 888
И тук да се разпиша   Hug
Имам учебника на Софтпрес -3dS max 9.
И аз съм се захванала да разучавам програмата,ама още съм до никъде.Засега се опитвам да захапя модификаторите  Rolling Eyes трябва ли всички да се научи действието,или само основните ще ми трябват....че хич не са малко.
Към тези,които умеят да работят на програмата -кажете моля ви, кое е най-важното да се научи....защото много от нещата в учебника смятам,че няма да ми бъдат нужни...или греша  Tired също така има ли някакъв ред така,че по-лесно да се усвои програмата?
Да поясня-искам да се науча да правя вътрешен интериор.
Благодаря  предварително...завиждам благородно на всички ,които умеят да работят с програмата   bouquet

# 13
  • Мнения: 2 270
Здравейте искам и аз уроци за  3D Max. Аз се занимавам с интериорен дизайн и ме интересуват възможностите на тази програма в тази насока. По принцип работя на ACAD  но искам да се науча да правя добри визуализации!
И аз съм така. Опитвам се да импортна чертеж от кад в макса, обаче нещо не правя като хората и част от елементите ми се групират - примерно цяла секция, която в аутокад е с елементи в различни слоеве, макса ми ги дава като един обект.
когато експортираш в макса трябва на всеки отделен елемент да зададеш различен цвят.Например ако имаш маса с дървени крака и стъклен плот то трабва стъклото да е оцветено в един цвят а краката в друг.Легло с чекмеджета-матрака един цвят,корпуса друг,чекмеджетата трети,а ако капаците на чекмеджетата са в различен цвят,то и тах трябва да промениш.
Макса обединява всички елементи,които са били чертани в един цвят.Когато експортваш трябва да зададеш оция да ти ги експортира по цвят.

И тук да се разпиша   Hug
Имам учебника на Софтпрес -3dS max 9.
И аз съм се захванала да разучавам програмата,ама още съм до никъде.Засега се опитвам да захапя модификаторите  Rolling Eyes трябва ли всички да се научи действието,или само основните ще ми трябват....че хич не са малко.
Към тези,които умеят да работят на програмата -кажете моля ви, кое е най-важното да се научи....защото много от нещата в учебника смятам,че няма да ми бъдат нужни...или греша  Tired също така има ли някакъв ред така,че по-лесно да се усвои програмата?
Да поясня-искам да се науча да правя вътрешен интериор.
Благодаря  предварително...завиждам благородно на всички ,които умеят да работят с програмата   bouquet
Научи се първо как се чертаят прости обекти/кубове ,цилиндри и тн./после се научи ,как да им задаваш текстура,след това как да ги осветяваш/Като научиш това-следва да се научиш как от един обикновен куб да направиш нещо друго ,как да слагаш камери,как да добавяш ефекти и тн.Въоръжи се с търпение

# 14
  • Мнения: 888
Ани,благодаря   bouquet
Аз се хвърлих първо да правя фигури(което е най-лесното) и после се опитвам да правя разни разни работи от тях чрез модификаторите Laughing И съответно супер много се изнервих  ooooh!
Значи ти ме съветваш,преди да дълбая с модификаторите да поогледам текстури как да задавам и да осветявам сцената.
Много се шашкам,защото като разгледам разните туториали и разгледам някой урок,уж за начинаещи.....ами имам чувството,че съм най-тъпата,защото нищо не мога да направя и гледам като полезно изкопаемо  Rolling Eyes
Благодаря ти,вдъхваш ми някак си кураж  Hug Hug Hug
Много,мнооого ми е трудно,чак се отчайвам на моменти.Ужас направо  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт