Какъв характер имат вашите бебета?

  • 2 354
  • 50
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 343
 Моят син е див та див,а е малък още...представям си какъв ще е като порасне Wink.Може да бучи по цял ден,да крещи,да вика,да недоволства.Не обича да спи много през деня(има-няма 2часа за целия ден) ConfusedМрази да е сам,непрекъснато някой трябва да се занимава с него,общо взето се правим на шутове по цял ден,не обича да си седи или лежи в леглото,трябва да обикаляме къщата,да гледаме лампи и др. интересни неща!
 Та мисълта ми е при вас как е?Да се посмеем малко,защото тоя период е временен и после след години ще си спомняме само за тия моменти,къде с умиление,къде с въпроси-как сме издържали на тая цялата лудница?  bouquet

# 1
  • Мнения: 668
ох,сладка темичка! Simple Smile.Симо от бебе е огън,преди месец проходи и е ужас-вика,ръкомаха и ходи където си иска.прави само бели а нямам вече свободни горни шкафове.всичко сме вдигнали.послено изкара всички памперси от шкафа,че му пречат да седне.и те вече не стоят там,обича да чисти с прахосмукачката-всички маркучи са по средата на стаята.Едно време виках да проходи,но сега викам да се спре,че нищо не мога да свърша! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 8 999
Моите шушулчици бяха поспаливи, ящни, усмихнати, изключително самостоятелни /като се събудеха започваха да си играят в леглата и не надаваха вой докато аз не вляза в стаята им - още от съвсем малки бебенца/.
Сега ми излиза през носа - диви са колкото за стадо разбеснели се бизони.

# 3
  • Мнения: 1 031
Моят син беше много кротко и послушно бебе, докато не проходи ...

Сега е малка фурия, голям калпазанчо, винаги е на белята по очите Wink
Ако става все по-палав с времето, незнам как ще се оправяме newsm78

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
При нас е горе-долу обратното.Гледам 4е са по4ти на една възраст.Нашия спи по 3 пъти на ден,а като е буден си играе предимно сам.Я на кошарката,я в стол4ето за хранене-важното е да има какво да дъв4е!Хваща игра4ките и им разказва играта.Най-новото е да си дъв4е....ЛИГАВНИКА!Ина4е е много весело дете-пее много,зака4а се с всеки който види.Като цяло е кроти4ък,даже доста.Ще ги видим догодина какви пакостници ще са-особено както са мом4ета!

# 5
  • Мнения: 24 467
Общото при двамата е- много тичане и приказки, малко сън, никакво стоене на място. Разликата- големият е по- директен, не си пада по меките фрази и завоалираните изрази. Малкото, макар и много малко, още от сега е "мазничко", винаги казва "да" и се усмихва, дори ако му се караш. Големият е по точните неща, което важи и за училището. Малкото обожава книги и приказки без край.
Друго общо- и двете са добитък, съответно дребен и едър такъв. И рога си имат. Даже в бебешка възраст и двамата знаеха и сочеха къде са им рогата и къде- опашката.

# 6
  • Мнения: 5 940
нетърпелив, весел, лудетина, крещи, бърбори, казва мама, баба и тати на седем месеца и не търпи отлагане на нещото, което иска да постигне. Непостоянен и прекрасен Близнак, точно такъв си го представях и такъв си го родих.

# 7
  • Мнения: 22 343
Тя дъщеря ми е такава още от сега и е същото, каквото ти описваш.
Спи общо взето през деня, но щом е будна задължително трябва да се занимава. При това трява да е на ръце, права и да се разхождаш. Ако стоиш - не става, ако седнеш - пак не става.
Всичко трябва да се направи на секундата иначе започва да крещи и да реве.
Когато я обличам след баня е някакъв ужас, трябва поне един човек да стои и да се прави на маймуна иначе се дере докато започне да кашля.
При храненето от време на време същата работа, поне 2пъти на ден някой трябва да я забавлява докато аз се опитвам да и дам млякото.
По-нататък не знам какво ще става, направо не ми се мисли. )))

# 8
  • София
  • Мнения: 553
Дъщеричката ми първите 3 месеца много ревеше. После беше кротко бебенце. Самостоятелна е от малка - може да си играе самичка доста време. Като поотрасна не можеше да се сдържа на едно място - все нещо прави, все с нещо е заета и сега си е така. Вече е на 2 г. 4 м. Добричка е иначе, но си минахме и през различните периоди : и на тръшкането, и на отрицанието, и на дългото обличане, понякога сме и срамежливи. Иначе е социална и без проблеми я оставяме в детски кътове например. Лятото много обича да си играе на пясъчниците - ама мнооооого. Там е супер кротка и й е много интересно. Общо взето обаче вкъщи е по-дива, отколкото когато сме навън и всички я мислят за по-кротка, отколкото всъщност е. Друг път обаче я наричат БЕлянка, вместо БИлянка  Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 553
В допълнение мога да кажа, че е и голяма бърборана. От малка не спира да бърбори, но сега й се разбира какво говори. Като един малък коментатор е - постоянно коментира кой какво прави, включително и себе си. Обича и да командори също от малка. Живи и здрави да са ни !

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина, откакто се е родила е палава, буйна, своенравна, ината, същевременно много обична, гушлива, целувателна и винаги засмяна.

# 11
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
От както се  е родила до сега не съм разбрала,че има дете!Божидара е невероятно спкойна и самостоятелна,не знам като порасне може и да се промени,но за сега е невероятна.

# 12
  • Мнения: 1 586
Хриси е много палав,не стои на едно място,не го свърта и в количката,иска някой да си играе с него,не е от поспаливите .Тропа с крак и си настоява на неговото,много е хитър и нищо не забравя. Flutter

# 13
  • София
  • Мнения: 672
И ние не сме от поспаливите (максимум 3 -4 часа през деня). По времето когато е буден четем приказки(много обича), играе си в кошарата по около час сам, пея му, говоря му..Като цяло е много усмихнато бебе-на всичко каквото правим реагира с усмивка, та не може да ти омръзне да си играеш с него. Обича да се гушка, вече гука и бърбори.
Само вечер след 7 имаме криза - нищо не му се прави - единственното което го успокоява е да виси на кенгурото на корема на баща си...

# 14
  • Мнения: 2 770
Много е кротък,всички това ми казват ..... Rolling Eyes
Е да кротък е - но навън.
Вкъщи е инат голям,реве като съдран ако не получи това което иска,особено когато дядо му е наоколо - много бързо разбират кой ги глези и им позволява всичко.
Как ще влизаме в релси незнам.  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт