Диета преди зачеване

  • 2 628
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 931
Здравейте мили дами!
С моя приятел искаме вече да си направим бебче.До тук добре, желание има всичко е нормално засега.ОБАЧЕ аз си мисля че като забременея ще напълея ужасно много и се притеснявам, че ще стана ужасно дебела защото и сега не съм в идеална форма(а то и майка ми навремето е напълняла мн когато е била бременна)и сега и аз мисля че и с мен ще е така.Мислите ли че трябва да сваля килограми.Опитвам се обаче ми е доста трудно(не  че има лесен начин) ама не ми се иска да се подлагам на режим на хранене когато вече съм бременна и да се питам всеки път преди да хапна нещо дали е правилно и ако се ограничавам добре ли ще е за плода и т.н.Не че ще се нахвърляма като невидяла на храната,но всички мои приятелки които са забременели напълняха ужасно много.
Моля Ви дайте ми съвет какво да правя защото предполагам че каквото и да е все ще се качат килограми.Аз и без тва толкова лесно си напълнявам.
Предварително ви благодаря

# 1
  • Мнения: 3 376
Ееее,не се тормози толкова,то ако смяташ през цялата бременност да се ограничаваш...

Ще отслабнеш след това.Аз много напълнях докато бях бременна,но от абсолютно нищо не се ограничавах,по простата причина,че във всеки един момент може да ти се прияде нещо различно.И трябва да го хапнеш на всяка цена  Mr. Green-поне при мен беше така.

Година след раждането съм -27 кг,по-слаба отколкото преди да забременея.

# 2
  • Мнения: 931
МЕРСИ МИЛИЧКА АМА ПОСЛЕ НЯМА ЛИ ДА Е ПО ТРУДНО ЗАЩОТО ЩЕ ТР ПОВЕЧКО ДА СЕ СВАЛЯТ! И ВСЕ ПАК МЕРСИ

# 3
  • Мнения: 2 309
Майка ми е качила 45 кг., когато е била бременна с мен. Преди да забременея спрях да пия алкохол, не пиех никакви лекарства, започнах 1 мес. преди зачеването прием на фолиева киселина. По време на бременността не съм се ограничавала, ядях много плодове и не съм се тъпчела невротично с друга храна /както много жени правят, чувала съм истории от мои близки за по килограм еклери, които са изяждали на ден/, качих 16 кг. и ги бях свалила 2 мес. след раждането без усилия. Сега съм по-слаба отпреди зачеването. Така че не почвай отсега да се психираш, ами се радвай на хубавата емоция  Grinning

# 4
  • Мнения: 8 999
Предварителната диета няма да ти помогне. Ако смяташ да се ограничаваш по време на бременността, трябва да знаеш, че ще ти е много по-трудно, отколкото ако не си бременна. От друга страна бебето си взима всичко, от което се нуждае, дори и да си недохранена - всичко е за твоя сметка /може да развиеш анемия или да имаш други проблеми/. Когато забременееш трябва да се храниш рационално, а не да се поддаваш на мисълта, че: "Сега си имам оправдание, ще си хапвам. Храня двама. Сега ми е паднало. После ще му мисля." и други подобни самооправдания. Повечко плодове, зеленчуци и варено месо, без хляб, сладкиши, мазнини, ще ти помогнат да не качиш много килца.

# 5
  • Мнения: 1 080
Не се безпокой толкова за килограмите - различно при всички - всички минават през това, не е фатално дори, ако наддадеш с 20 или 30 кг. Трябва просто да се храниш разумно. После всичко ще си дойде на мястото, тя природата си знае работата. Настрой се позитивно сега, не мисли за глупости и ти пожелавам да заченеш скоро най - хубавото бебче. Успех!!!   bouquet  bouquet  bouquet

# 6
  • Мнения: 13 669
 За мен идеята да си на диета планирайки да забременееш е напълно неприемлива. Организма ти трябва да е в идеално състояние , подхранен предварително и с витамини и фолиева киселина . Единствено можеш да планираш диета след като спреш да кърмиш. Мисля си че напълняването по време на бременност е повече от естествено.Е има и такива дето качват само някое друго килце но много от нас не са такива късметлийки.
Повярвай ми че ако пожелаеш да отслабнеш след една евентуална бременност и това ще стане стига да имаш достатъчна воля и желание. Много от нашите майки така и останаха пълни но това си е също въпрос на личен избор. Аз примерно с първата бременност качих 13 килограма , но с втората 20. Сега една година след като родих съм свалила 15 килограма а като спра да кърмя и останалите.
Така че по добре погрижи се здравето си преди да забременееш отколкото да пазиш диета. Ако бременността ти понася зле пък можеш и да отслабнеш първите месеци но повярвай ми въобще няма да се зарадваш на този факт Simple Smile
Поздрави

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Диетата не вреди назабременяването.Стига да не е супер драстична и много дълго време.Аз също имах твоите опасения и през цялата бременност се хранех разделно.Чувствах се чудесно и проблеми не съм имала.

# 8
  • Мнения: 9 973
ако държиш на фигура-не прави бебе!
хората пари дават-бебе да видят,а ти фигура да не режалиш Wink
мое си мнение Sunglasses
Успех!!!!!!!!!!!!!!!!!.....................с бебеправенето...........

ПП:аз забременях 54 кг.,влязох да раждам 62кг.,изписаха ме 52 кг.

сега съм по-слаба от преди и дрехите ми ``хлопат``
не съм пазила диети и фигура-то си е хормони Peace

# 9
  • Мнения: 931
МНОГО БЛАГОДАРЯ ЗА СЪВЕТИТЕ МОМИЧЕТА,А ТОВА ДАЛИ СИ МИСЛЯ САМО ЗА ФИГУРАТА НЕ Е ВЯРНО ПРОСТО СИ МИСЛЯ ЧЕ АКО НАПЪЛНЕЯ МНОГО ПРОСТО НЯМА ДА СЪМ ДОСТАТЪЧНО РАЦИОНАЛНА СЛЕД ТОВА, МОЖЕ БИ ЩЕ МИ ТЕЖИ И СЕ ОПАСЯВАМ ДА НЕ БИ ДА НЕ МОГА ДА СЕ СПРАВЯМ СЪС ЗАДЪЛЖЕНИЯТА СИ КОИТО ЩЕ ИМАМ.ТОВА Е

# 10
  • Мнения: 961
Ако сериозно сте замислили за бебе, по-добре подготви организма си за промените - прием на фолиева киселина поне 3 месеца преди зачеване, плодове, зеленчуци и разделно хранене. Всичко това ще ти помогне да се чувстваш в кондиция, когато забременееш. Това колко кг ще качиш по време на бременността, е заложено генетично. А отслабването след раждането ти е гарантирано, стига да имаш желанието за това.

Аз самата съм слаба и никога не съм си мислела, че по време на бремеността ще напълнея много. Оказва се обаче, че вече съм качила 7 кг, а съм едва в средата на бременността. Моята майка е пълна и, предполагам, и аз съм предразположена към напълняване. Моят голям страх е също да не кача много килограми. Но не искам да лишавам детето си от нищо, от което има нужда именно сега, когато расте в коремчето, затова хапвам често, като задължително включвам в менюто си плодове и зеленчуци. Разбира се, и порциите ми са ограничени - не се нахвърлям лакомо върху всичко, което видя. Сигурна съм, че след раждането ще имам "възможността" да отслабна бързо покрай денонощните грижи за бебето.

Затова по-добре помисли как да подготвиш тялото си за малката точица, която ще се появи в началото, а другото зависи само от теб. Успех!  Simple Smile

Последна редакция: чт, 10 яну 2008, 16:26 от elada

# 11
  • Мнения: 4 621
Предварителната диета няма да ти помогне. Ако смяташ да се ограничаваш по време на бременността, трябва да знаеш, че ще ти е много по-трудно, отколкото ако не си бременна. От друга страна бебето си взима всичко, от което се нуждае, дори и да си недохранена - всичко е за твоя сметка /може да развиеш анемия или да имаш други проблеми/. Когато забременееш трябва да се храниш рационално, а не да се поддаваш на мисълта, че: "Сега си имам оправдание, ще си хапвам. Храня двама. Сега ми е паднало. После ще му мисля." и други подобни самооправдания. Повечко плодове, зеленчуци и варено месо, без хляб, сладкиши, мазнини, ще ти помогнат да не качиш много килца.
Много точно казано Peace

# 12
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Ако сериозно сте замислили за бебе, по-добре подготви организма си за промените - прием на фолиева киселина поне 3 месеца преди зачеване, плодове, зеленчуци и разделно хранене. Всичко това ще ти помогне да се чувстваш в кондиция, когато забременееш. Това колко кг ще качиш по време на бременността, е заложено генетично. А отслабването след раждането ти е гарантирано, стига да имаш желанието за това.
  bowuu
Със салати и плодове стана 4580кг! Peace Макар и така качих 16кг, за една седмица изчезнаха 14! И сега с това кърмене, няма мърдане и диети! Само пълноценно и балансирано хранене помага на бъдещата мама! Peace

Общи условия

Активация на акаунт