Пътуване с електронен билет-нужни ли са застраховки?

  • 1 259
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 213
Здравейте, ще пътувам за първи път с електронен самолетен билет. Въпросът ми е трябва ли да си направя отделно застраховки? Преди си поръчвах билет и застраховки и ми ги носеха заедно (доставяха ми ги с куриер, понеже съм от малък град).
Отделно ми е малко притеснено с този електронен билет да не се обърка нещо ooooh!

# 1
  • Мнения: 1 722
Ако имаш напредвид медицинска застраховка/ помощ при пътуване най-вероятно трябва да си я закупиш от някоя застрахователна компания. Иначе с електронния билет няма никакъв проблем, ако не са ти дали от агенцията разпечатка, сигурно поне са ти изпратили билета по електронната поща, разпечатай си го за по-сигурно  Peace Ако директно си го купила онлайн, предполагам процедурата е сходна. 

Повечето пъти като съм пътувала с електронни билети, съм минавала само с паспорт при чекиране, но последния път ми поискаха и разпечатката, затова я вземи за всеки случай.

# 2
  • Мнения: 213
Да, медицинска застраховка. Дали е задължителна Rolling Eyes
Ще пътувам с Чешките авиолинии - някой пътувал ли е с електронен билет с тях?
А иначе не съм купила още билетите, само съм ги резервирала. След като ги платя ще ми изпратят разпечатка на ел.поща.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 900
Застарховката няма нищо общо с билета бил той електроне или не.
Сега като сме в ЕС май трябва да имаме някакви здравни карти.

Иначе не се притеснявай за електрония билет, вече всички издават такива, иначе има допълнителни такси за обикновен билет. Отиваш на летището, даваш паспорт или лична карта, и разпечатката на билетаи летиш. Лек път!

# 4
  • Мнения: 306
Ако имаш предвид медицинска застраховка за Европа ще ти трябва Европейска здравноосигурителна карта. (Или по-добре да не ти се налага да я ползваш, но да е с теб  Simple Smile).
Струва няколко лева, вади се за около седмица.
Иначе освен разпечатката и личната карта нищо повече не ти искат при чекирането.

# 5
  • Мнения: 1 417
Да, медицинска застраховка. Дали е задължителна Rolling Eyes
Тя е желателна, ако не дай боже ти се случи нещо там, нямаш ли застраховка се приготви със   Money През лятото бяхме в Турция и на мъжа ми нещо му се случи висока t и др. подобни само за иследвания кръв +урина и някакви ей такива рутинни щяха да ни вземат над 300 евро ако нямахме застраховка, така че ти се преценявай - тя струва 10-15 лв в зависимост от покритието.
За тия европейски здравни карти не съм запозната.

# 6
  • Мнения: 306
Европейската здравна карта е препоръчително да се извади при пътуване в ЕС след 01.01.2007. Осигурява безплатен достъп до спешна и неотложна помощ в държавите от ЕС и гарантира редовни здравни осигуровки.
За София документи могат да се подадат в 22 ДКЦ - има офис на фирмата, която ги издава.

Дано съм била полезна. Лек път!

# 7
  • Мнения: 1 655
Застраховката си я правя не е задължителна. Но всички застрахователни компании предлагат и предпочитам да я имам за всеки случай. Ти си решаваш.

# 8
  • Мнения: 213
Благодаря, момичета Hug
Ще си направя застраховки, дано не се налага да ги ползвам Praynig

Общи условия

Активация на акаунт