Каква е разликата между пасатор с пластмасов и метален накрайник?

  • 6 277
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 177
Една продавачка ми каза, че с този с пластмасов накрайник не може да се пасират горещи неща. Вярно ли е? Вие, които имате пластмасови, ползвате ли ги за горещо?

# 1
  • Мнения: 2 926
Според мен няма разлика.Принципа е такъв - с металния накрайник се пасират горещи неща,но аз имам Филипс с пластмасов накрайник и съвсем спокойно пасирам горещи неща.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 011
И аз доколкото знам само това е разликата, обаче не за горещи, а за врящи неща, т.е. по време на самото готвене ако трябва да се пасира направо в тенджерата. Не ми се рискуваше и си взех такъв с метален накрайник.
Зависи за какво ще го ползваш, аз го ползвам само за детските храни, а там много от нещата боядисват пластмасата и тогава щеше да ми е неприятно да гледам накрайника боядисан.

# 3
  • Мнения: 3 830
Според мен няма разлика.Принципа е такъв - с металния накрайник се пасират горещи неща,но аз имам Филипс с пластмасов накрайник и съвсем спокойно пасирам горещи неща.

 Peace

# 4
  • Мнения: 4 916
Зависи от здравината на пластмасата. Не е нормално да не можеш да пасираш горещи неща с пластмасов накрайник - това би означавало, че е със здравината на найлон.

# 5
  • Мнения: 2 431
Аз имам пасатор с пластмасов накрайник и съм доволна.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 833
С металния накрайник можеш да пасираш врящо, на котлона, докато с пластмасовия не можеш, защото ще се разтопи. Но можеш да пасираш горещи неща с пластмасовия-не му пречи.

# 7
  • Мнения: 126
Моят е с пластмасов накрайник,пасирам и горещо и студено,и нищо не му се случва.

# 8
  • София
  • Мнения: 177
Благодаря ви за споделените мнения. Попитах, защото още се чудя какъв да си купя, а клоня към пластмасов заради цената най-вече. А и изглежда по-добре. Grinning И аз мисля, че не би трябвало да има проблем да се пасира горещо.
Благодаря.  bouquet

# 9
  • Мнения: 3 622
Моят е с пластмасов накрайник,пасирам и горещо и студено,и нищо не му се случва.

 Peace

# 10
  • Мнения: 1 427
И аз доколкото знам само това е разликата, обаче не за горещи, а за врящи неща, т.е. по време на самото готвене ако трябва да се пасира направо в тенджерата. Не ми се рискуваше и си взех такъв с метален накрайник.
Точно така, за врящи неща е с металния накрайник. Имам такъв и съм изключително доволна! Peace

# 11
  • Мнения: 491
Мъжът ми ми купи с метален,защото продавачката му казала,че с пластмасовия не може да се пасира горещо....но аз лично не виждам смисъл в изказването и.За врящо на котлона да,ама горещо newsm78

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 702
Наскоро се сдобих с пасатор с метален накрайник. Преди него съм имала 2 с пластмасов. Нямах никакъв проблем да пасирам горещо, почти врящо. Проблемът беше, че и на двата пластмасата, която държи ножа, по-точно жилото, което го върти, се начупи от въртенето и ножът просто се изплюва от пасатора. Предполагам, че подобен проблем с металния няма да имам.

# 13
  • Мнения: 734
Моят накрайник е пластмасов и съм пасирала супи например, веднага свалени от котлона - до сега съм нямала проблеми...
Дори не ми е хрумнало, че може нещо да му стане. Пък не е от най-скъпите - Ufesa (миксер+пасатор).  Wink

# 14
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Няма разлика между пластмасов и метален накрайник.И на двата накрайника ножа е метален и върши една и съща работа.По тази логика чопърите с по-голяма купа също не трябва да се продават с пластмасова купа,а с метална,а аз такъв модел не съм виждала.

Общи условия

Активация на акаунт