6 дена на режим , на седмия потоп

  • 42 901
  • 497
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 492
 Laughing Не , не става дума за това , което обикновенно правя аз с моите диети .
А за една диета , дадена ми от добър диетолог , която аз ще споделя с вас .

Ипократис Пападимитракос /диетолог/ е авторът на режимите в тази тема
 
ОБРЪЩЕНИЕ ОТ ИПОКРАТИС

Уважаеми, майки и посетители на форум "BG-Mamma",

Ипократис Пападимитракос, вашият любим диетолог и консултант по здравословно хранене, вече е на нов адрес:
ул. "Цар Шишман" 5, ет.1, ап.1.
Телефон за връзка и записване на час: 02/439 04 04, 0894 51 03 02, 0894 51 03 03.


МОЛЯ, НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ПУБЛИКУВАНИТЕ РЕЖИМИ ЗА ХРАНЕНЕ ИЗГОТВЕНИ ЗА ДРУГИ ХОРА!!!
Режимите, които Ипократис изготвя за всеки свой клиент, са строго индивидуални, съобразени с персоналните килограми, ръст, двигателна активност в ежедневието на съответния човек. Публикуването на личен хранителен режим не само няма да помогне на никого, но може да навреди на ползващия го.

Целият екип на Център "LifeBox" ви пожелава здравословни и усмихнати дни!!!


Та така , във форума е имало такава тема , аз я изрових от архива , може и нея да погледнете .
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31969

Основното на , което се гради режима е :
 - честото хранене
 - съотношението на М Б В е 20 % , 40 % , 40 % , тоест не ви лишава нито от въглехидрати , нито сте принудени да нагъвате пържоли по цял ден
  - приема на достатъчно количество вода
  - малкото калории / но никой не е казал , че ще е лесно /
  - раздвижването на метаболизма с един свободен ден

А ето и самата диета

Ден 1

Закуска:
активия с мюсли 150гр
Закуска 2 –ра:
плод по избор
Обяд:
1 активия с мюсли 150гр
1 филия хл.” Бонус” 1ф
След. Закуска:
плод по избор приблизително 100 кал
Вечеря:
Пилешка пържола 150 гр на скара
зеленчук по избор 200 гр

Ден 2

Закуска: 1 активия с мюсли
Закуска 2 –ра: 1 плод по избор
Обяд:Салата по избор
едно малко парче сирене
След. Закуска: 1 активия с мюсли
Вечеря:консерва риба тон в собствен сос
салата по избор

Ден 3

Закуска:
1 филия хл.” Бонус”
едно малко парче сирене
Закуска 2 –ра:
плод по избор
Обяд:
100 гр шунка
зеленчук по избор
След. Закуска:
 плод по избор
Вечеря:
Пилешка пържола 150 гр
на скара
зеленчук по избор

Ден 4

Закуска:
активия с мюсли
Закуска 2 –ра:
плод по избор
Обяд:
2 средно големи варени картофа
едно малко парче сирене
След. Закуска:
1 плод по избор
Вечеря:
консерва риба тон в собствен сос
салата по избор

Ден 5

Закуска:
1 филия хл.” Бонус”
едно малко парче сирене
Закуска 2 –ра:
1 плод по избор
Обяд:
Пилешка пържола 150 гр
на скара
зеленчук по избор
След. Закуска:
1 плод по избор
Вечеря:
100 гр шунка
зеленчук по избор

ден 6

Закуска:
1 филия хл.” Бонус”
едно малко парче сирене
Закуска 2 –ра:
1 плод по избор
Обяд:
активия с мюсли
1 филия хл.” Бонус”
След. Закуска:
1 активия с мюсли
Вечеря:
консерва риба тон в собствен сос
салата по избор
Забележки-Указания

1. Приготвянето на всичките ястия става без никакви мазнини.
2. Препоръчва се хляб “тонус” или “бонус” или може да се замести с друг черен хляб.
3. От пилето се препоръчва бялото месо,варено или на скара.
4.Риба тон консервиран в собствен сос./във вода/.
5. Кафе или чай както и фрешове от цитрусовите плодове без ограничение (без захар).
6. Може да се използват всякакви подправки (силно се ограничава солта).
7.Салатите по избор включват: всякакви зеленчуци в умерено количество, без примеси от различни сосове, олио, сирене, колбаси и т.н.
 
МНОГО ВАЖНО: Преди всяко хранене задължително се изпиват две чаши вода.

Едно момиче , което е слушкало и си е спазвало диетата ...




И едно , което не слушка ...


И ето една интересна статия ...


Методики за подобряване на метаболизма - Редувайте 5 дни ниско въглехидратен прием с 1 високо;
- Яжте храни богати на хранителни влакна (зеле, салати, спанак, моркови, броколи, бобови кълнове, сурови семена и ядки и др.);
- За ускоряване на храносмилането и подобряването му - пектин, трици, пробиотици;
- Калорийна стратегия за понижаване на теглото
- След шест поредни дни със занижен калориен прием на храна - 200 до - 500 ккал под дневната енергийна норма следва ден със свръх прием храна с калоричност от 1/3 до 1/2 от количеството на поддържащите нормалното ви тегло калории.Идеята за тази стратегия съвсем не е налудничева. Преди доста време американски специалисти забелязват изненадващ факт в прогреса на всяка от участничките, хранеща се по експериментална диета за редуциране на свръх тегло. При всички тях се забелязва сходна тенденция за прогресивно намаляване на % тегло който те губят с нарастване на времевия период на диетата. Това им се сторило твърде логично. Ето и техният извод:
"Причината за равнонамаляващата загуба на тегло в процес на диетата не се дължи единствено на пропорционалното намаляване на общото количество подкожна мазнина на участничките. Изглежда когато в продължение на няколко дни тялото губи значителни количества енергия от запасите си, то автоматично координира жизнените си функции така, че да губи все по-малко енергия. Този механизъм има заслуга за оцеляването на видовете в периоди на продължителен глад." Друга група диетолози забелязали, че когато на доброволките и доброволците се даде значителен калориен бонус за ден след няколко дни режим на живот в преразход на енергия, те покачват незначително теглото си, а когато на следващият ден се върнат в режим на преразход енергозагубата им в тегло значително превъзхождала последните дни преди калорийния бонус. В крайна сметка тези следващи схемата минус, плюс, минус калории, свалили повече наднормено тегло в % от традиционалистите в постоянно минусовата диета за еднакъв интервал от време. Всичко това се дължи на хормонална манипулация и избягване на стресовата фаза при загубата на тегло. Това е особено важно за жени с малък % мазнини над нормата си. Онези "най-трудните" мазнини могат да бъдат премахнати именно чрез този подход. Периодът 6 за 1 дни е комерсиализиран. Препоръчително е дамите да открият сами своята среда. Има данни за сходно въздействие на режима 2 за 12 - 14 дни при по слаб енергопреразход или при жени с значително свръхтегло. Количеството на калориите в преразхода е индивидуално и зависи от:
- желаната скорост на понижаване на теглото
- съобразено личното тегло и морфологична структура (пълни, слаби или фитнес тип)
Препоръчителните калорийни отношения в % между белтъчините, мазнините и въглехидратите са: 40 - 55% дневен калориен внос от белтъчини, 15 -20 % от мазнини и 30 - 35 % от въглехидрати. "

Последна редакция: ср, 18 апр 2012, 15:58 от Mamma

# 1
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Доста приятна на първо четене диетка. И още една нова възможност за смяна на диетата Joy
Успех!

# 2
  • Мнения: 2 492
Да драсна един два реда , за това какво постигнах преди време с тази диета .
За около две седмици свалих близо 8 кг , но имах да свалям много .
Доста бързо се сваля , то и при тези калории , нормално .

Харесва ми , че не се изключва въглехидрата , както и факта , че има плодове .

Е като при всяка диета , ако после се улееш с порциите се връща всичко , както аз безсрамно направих .
Сега се присетих за нея и реших да си намеря компания .
Утре стартирам , днес съм на ресторант - аз май ще почна от седмия ден .  Joy
Даже и никой да не се включи , аз ще си пиша ... току виж като видите как се топя , да има още зарибени .  Whistling

# 3
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
 Поздрави за хубавата тема и успех  bouquet

Последна редакция: чт, 10 яну 2008, 17:57 от Danielka1

# 4
  • sf
  • Мнения: 10 081
 Joy
аз много обичам да почвам "от утре "
ще се запиша все пак да следя, пък може да хвана малко воля, че имам към 30кила за сваляне

# 5
  • Мнения: 224
...Харесва ми , че не се изключва въглехидрата , както и факта , че има плодове .
....Утре стартирам , днес съм на ресторант - аз май ще почна от седмия ден .  Joy
Даже и никой да не се включи , аз ще си пиша ... току виж като видите как се топя , да има още зарибени .  Whistling
Хееей, как така никой няма да се включи  Grinning Ето, аз съм първата "зарибена"  bowuu
Nepukistka, от утре съм с теб.
Аз по принцип се опитвам да спазвам ниско-въглехидратен режим на хранене...Харесва ми комбинацията от храни тук.
Само че, вместо Активия, ще си накисна от вечерта 1 супена лъжица мюсли в чаша 2% кис.мляко. Нещо не я долюбвам Активията, пък и май има подсладители в нея  Thinking
Ха да видим, кой още ще се включи?
Хайде народе  Laughing

# 6
  • Мнения: 224
Joy
аз много обичам да почвам "от утре "
ще се запиша все пак да следя, пък може да хвана малко воля, че имам към 30кила за сваляне
Добре дошла, Donsyy, значи не съм първата "рибка"  Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 2 530
Аз ще се включа, но от утре не мога, не съм подготвена  Thinking, нито кис. мляко, нито хляб бонус, само мюслите на мъжа ми, не става.

# 8
  • Мнения: 2 492
И аз смятам да заменя активията с кисело мляко с ленено семе вътре .
Ако сте гладни между отделните хранение може да се пият фрешове , както и чай .

# 9
  • Мнения: 1 680
наистина е привлекателна тази диетка, има сирене което сега ми липсва/ на яп. чудо съм/, но ще се включа по късно.
успех

# 10
  • Мнения: 122
nepukistka от днес ли започваш, ако да с теб съм  Peace
Сутрин не мога да закусвам, но за днес ще импровизирам с мюслито на детето с прясно мляко  Peace

# 11
  • Мнения: 224
Здравейте, момичета!
Аз започнах, напънах се и закусих.
От снощи накиснах 2 суп.лъжици овесени ядки в 1 бурк. кис.мляко. Тази сутрин хапнах няколко лъжици и да ви кажа честно, чак ми стана тежко. Ами да, като не съм свикнала да започвам деня си с най-важното хранене закуската...С междинното ядене ще се размина, може би следобед ще успея да изям една ябълка. Сега ми е сито и пресито.
На обед ще изям останалото мляко с мюсли, а за вечеря съм на пилешко и зелева салата.
Вие какво хапвате?
Nepukiska, хайде, започваме ли?

# 12
  • Мнения: 2 492
Първия ден се отложи ... преди малко станах , вчерашното празнуване си каза думата .
Цепи ме глава , апетита ми е на шест , като след такава вечер и просто нямам сили да е от днес .
Но повече няма да отлагам , че положението вече е трагично . Blush

# 13
  • Мнения: 122
Значи за сега сме 2 -те с теб Saga  Peace

Топлата вода наистина убива апетита и дава чувство за ситост, тази филийка на обяд с половин кофичка Активия направо ми дойдоха все едно съм изяла цяло печено пиле Joy

Чудно ми е обаче колко ли ще сваля, Активията е доста клорична - на 100 гр са 417 калорий   Whistling
Май ще трябва да я заместя с нещо друго ....  newsm78

# 14
  • Мнения: 2 492


Чудно ми е обаче колко ли ще сваля, Активията е доста клорична - на 100 гр са 417 калорий   Whistling

Объркала си се , на 100 гр са 98 калории .
Погледни отново .
Самото ядене е около 1000 за деня , тоест са доста малко .
Ще свалиш доста , ще видиш .

Погледни в този калкулатор , ако не ми вярваш . http://zdravoslovno.com/Calculators.html

И не е нужно водата да е топла ...

Общи условия

Активация на акаунт