Семейните скандали по празниците

  • 1 190
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 761
Прави ми впечатление,че почти във всяка тема за семейни разправии по празниците все има намесени нечии роднини.Защо според вас е така?Или не е така?
Точно по празниците ми се наложи да приютя една приятелка с едномесечното и бебе и майка и,която беше дошла от Бг.Имах усещането,че съм част от някаква психо-драма,която слава Богу приключи.Причината обаче беше толкова глупава,че дори не смея да я напиша и ако не ставаше дума за такова малко бебе изобщо нямаше да позволя да имам нещо общо с глупавия цирк,който с мъжа ми се наложи да изгледаме открай докрай.

# 1
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Ще разкажеш ли какъв беше цирка Mr. Green

# 2
  • Мнения: 274
Когато има празници има и повече алкохол. Предполагам това  е причината в 90% от случаите. Не си спомням за семейни или роднински скандали по празници...

# 3
  • София
  • Мнения: 62 595
По подразбиране се очаква да бъде весело, всички да се обичат, да забравят проблемите и т.н. И това дотолкова може да изтощи предварително хората, че да започнат да се карат за дреболии. Особено ако не се виждат често с родата.

# 4
  • Мнения: 1 008
Ние бяхме скарани между празниците. Но имаше намесени роднини,по-точно роднина. Когато нещо има да се случва,то се случва,без да пита празник ли е,не е ли.

# 5
  • Мнения: 148
По законите на Мърфи е логично да е така. Точно когато трябва да се чувстваш празнично, да ти е приятно на душата и да се разтапяш в семейна идилия, трябва да се случи нещо, което да доведе до точно обратното. Дали ще е скарване с половинката, разболяване на децата или нещо друго, все за нещо трябва да се кахъриш.
Такъв е животът!

# 6
  • Мнения: 884
Ами сигурно заради повечето почивни дни, които се струпват по празниците... Хората от нямане какво да правят започват да се сещат за стари неща, децата са в къщи, а не по градини , и мрънкат в къщи, жените -почти нон0стоп в кухнята, а мъжете, оставили "мъжката" работа за през делниците, се чудят на кой диван ще дремнат най-удобно...роднините идват на орди...ситуацията се изнервя, и все някъде  нервата трябва да избие...

# 7
  • Мнения: 263
Защото по празниците се събира "семейството", а всъчщност семействата се натрисат едно на друго и всеки гледа разбира се от своята си камбанария. И ако дори един от всички "събиращи" се индивиди е достатъчно нагъл и/или нетактичен да очаква и да иска от другите него първо да дондуркат (не говоря за деца и бебета, които имат право на подобно "изискване") се зараждат проблемите.

# 8
  • Мнения: 17 546
На 31.ХІІ.2007 в 17,00 се скарахме направо безумствено за такава тъпотия, че просто и мен ме е срам да я опиша. В 18 часа хлопнах вратата с някакви откачени думи и отидох на работа (нощна смяна). Разправията не ми скапа настроението и изкарвах супер Нова година с колегите. Обаче ми мина чак след два дни! Направо бях бясна заради глупостта, от която този път той оформи разправията. Ама ние у дома се караме само за глупости, слава Богу - за нищо сериозно. И аз съм по-"люта" , като се запъна може и една седмица да се дуя Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт