скъсяване на шийката

  • 699
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 383
Току що се връщам от консултация , гледаха ме на видеозон и докторът каза че главичката на бебето е с около 20% по-ниско отколкото трябва и шийката е леко скъсена.
Иначе се чувствам добре, преди 3 седмици имах контракции, започнах Магнерич и те спряха, от една седмица съм го спряла, но нямам контракции, може би рядко единични. Нямам болки, вярно че доста ми тежи и имам фалшиви позиви за уриниране, но не винаги.
 Дано да изкарам още един месец! До термина не ща и да чакам, но искам поне да вляза в деветия. При първата бременност имах много повече болки и контракции, а нямах скъсяване на шийката, родих 11 дни преди термина.
 Извинявайте че ви засипах с информация, но ме интересува дали някоя от вас е била в подобно положение и каква е била развръзката.

# 1
  • Мнения: 4 358
В твоите седмици бях не само със скъсена шийка, но и с разкритие. Родих само три дни преди термин.
Лекар трябва да ти каже дали да пиеш магнезий.
Не се притеснявай, много бъдещи майки сме в подобно положение  Wink

# 2
  • Мнения: 1 645
И аз като теб бях в подобна ситуация, но от 6 месец.Имах непрекъснати контракции и доктора ми изписа да пия магнерич.Но явно той не е бил достатъчен затова започнах да пия и Гинепрал + Магнерич по определена схема, чак докато не влезнах в 9 месец.Всички мислеха ,че ще родя доста преди термина, но уви родих 2 дни след него.,и то предизвикано раждане по съвет на лекарят ми.Всичко мина нормално.Не се притеснявай просто слушай лекаря си.Много майки са били в подобно положение.Затова горе главата

# 3
  • Plovdiv
  • Мнения: 309
Не се притеснявай.Аз също бях с подобен проблем , но още в началните месеци.Бяха ми казали да лежа , повече почивка.После ходих при друг доктор , познат на майка ми и каза , че нищо ми няма.С две думи излезе , че доктора май е искал да ходя по честичко при него , защото си плащах при всеки преглед , отколкото нещо с шийката ми.Мисля , че не е за притеснение , почивай повече  Grinning Леко раждане.

# 4
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Няма да е лошо наистина да се допиташ до друг доктор.

# 5
  • Мнения: 2 327
Аз съм в същото положение. Даже и болки имах и в болница лежах. Ама ме изписаха и казаха само да внимавам и да не се преуморявам.
Дори вече не пия лекарства и имам също като теб единични контракции, безболезнени.
Поне на моя си лекар имам доверие и щом не смята за необходимо нещо повече - значи няма опасност. Ако искаш да се почувстваш самата ти по-добре, потърси наистина съвет и от друг лекар.
Избягвай дългите разходки и удръж положението поне още месец:-). И аз това се опитвам да правя:-)

Общи условия

Активация на акаунт