БЕЗ ВАКСИНА КАК. . .?

  • 7 267
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 771
Със съпруга ми сме на мнение,  да не ваксинираме нашия син по различни причини. Интересуват ме различни начини за подсилване на имунната система, а така и хамеопатични заместители на ваксините и също каляване от ранна възраст. А също може да споделите и вашия опит с нас в тази насока. Моля ви само да не прдизвиквате спор, ако не сте на това мнение да не се ваксинират деца пък и възрастни. Благодаря предварително на всички за вашето съдействие.

ПС: Придишните теми за ваксинити във форума съм прегледала. Но бих искала още инфо. Благодаря.

# 1
  • Мнения: 1 655
Класическите хомеопати имат потенцирани ваксини (ваксини в хоемопатичен вариант), най-добре се свържи с такъв хомеопат и ходете при него. Той ще ви определи (ако има нужда) и хомеопатичен препарат който ще подсили и организма на детето.
Ваксините в никакъв случай не подсилват имунната система, дори напротив. Излишно натоварват организма. Колкото до мултивитамините - аз лично не ги предпочитам, защото са пълни с вредни подсладители, оцветители и консерванти. Най-добрия начин за набавяне на витамини е чрез пресни плодове и зеленчуци. За подсилване на имунната система може да се дава нещо от сорта на Ехинацеята, хубаво е да е спиртен извлек - тук трябва да се съветващ с лекар за продължителността и схемата на даване.
А как ще решите проблема със задължителността на ваксините (ако сте в България де)? Интересувам се, защото и аз искам да ги спестя на детето си.

Сега видях, че детенцето е на 1 месец - в такъв случай писанието ми за мултивитамини и пресни плодове и зеленчуци отпада. Ако го кърмиш е най-добрия вариант за придобиване на здрав имунитет.

# 2
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Малкият ми син е освободен от ваксини,поради заболяване.Но аз бях решила още преди да го родя,че няма да му слагам.От двумесечна възраст пие коластра и водорасли и досега (2г)е боледувал само два пъти от леки настинки,които се оправят за няколко дни с хомеопатия.
Ако искаш пиши ми на лични.

# 3
  • Мнения: 1 771
Много ви благодаря за отговорите.

Цитат на: Svetla1
Класическите хомеопати имат потенцирани ваксини (ваксини в хоемопатичен вариант), най-добре се свържи с такъв хомеопат и ходете при него. Той ще ви определи (ако има нужда) и хомеопатичен препарат който ще подсили и организма на детето.
Ваксините в никакъв случай не подсилват имунната система, дори напротив. Излишно натоварват организма.


Това се отнася и за хомеопатичните ваксини ли?

А как ще решите проблема със задължителността на ваксините (ако сте в България де)? Интересувам се, защото и аз искам да ги спестя на детето си.

 Да в Б-ия сме. Така или иначе аз и моя съпруг имаме последната дума за това да ли да го имунизираме. На консултация ще предупредя, че няма да го имунизираме. А би ли имало някакви последици, като да откажат лечение?    

 Ако го кърмиш е най-добрия вариант за придобиване на здрав имунитет.


Детенце го кърмя. Не го захранвам със сокове. Само на кърма сме.

# 4
  • Мнения: 1 655
Цитат на: Илиана

Ваксините в никакъв случай не подсилват имунната система, дори напротив. Излишно натоварват организма.


Това се отнася и за хомеопатичните ваксини ли?

Не.Тук става въпрос за не-хомеопатичните ваксини.

Цитат на: Илиана

 Да в Б-ия сме. Така или иначе аз и моя съпруг имаме последната дума за това да ли да го имунизираме. На консултация ще предупредя, че няма да го имунизираме. А би ли имало някакви последици, като да откажат лечение?    

То е ясно, че последна дума за имунизирането имате вие с таткото, но в България закона предвижда глоба ако не се имунизира детето, независимо какво искат родителите. Ако не се лъжа, за пропусната ваксина (по желание на родителите) се плаща глоба към 200 лв. Също така бихте имали проблем, когато детето ще кандидатства в ясла или детска градина. Не приемат деца без ваксини (освен ако не са освободени по здравословни причини). Тук варианта е - чрез подкупи или ако личния лекар е разбран човек, да ви впише в картона че ваксините са поставени...

# 5
  • Мнения: 1 771
За детска градина не се притеснявам.Не смятам да се възползвам от подкупи или какъвто и да е било такъв начин. Заставам зад решението си смело.  А за глобата ще попитам една мама която не си е ваксинирала детето да ли има нещо такова. Но и това не би ме спряло.

# 6
Мами за всички ваксини ли говорите? Щото от полиомиелитната и тази за коклюш и аз не виздам смисъл, но останалите??? Заразата с хепатит Б може да стане при всеки зъбар или друга кръвна манупулация. Ами тази за тетанус???

# 7
Цитат на: Илиана
Със съпруга ми сме на мнение,  да не ваксинираме нашия син по различни причини. Интересуват ме различни начини за подсилване на имунната система, а така и хамеопатични заместители на ваксините и също каляване от ранна възраст. А също може да споделите и вашия опит с нас в тази насока. Моля ви само да не прдизвиквате спор, ако не сте на това мнение да не се ваксинират деца пък и възрастни. Благодаря предварително на всички за вашето съдействие.

ПС: Придишните теми за ваксинити във форума съм прегледала. Но бих искала още инфо. Благодаря.
 Ваксините не се слагат за да "засилят" децата, а за да се изгради СПЕЦИФИЧЕН ИМУНИТЕТ за даденото заболяване, за което са предназначени. Обикновенно това са тежки заболявания, водещи до тежки усложнения, инвалидност или смърт! Sad  Дали е "силен" или не организма, няма никакво значение - при среща с причинителя на полиомиелита например, много често се рзвива заболяване, а това не е грип! Sad   НЯМА ХОМЕОПАТИЧНИ ЗАМЕСТИТЕЛИ НА ВАКСИНИТЕ! И всеки, занимаващ се с хомеопатия, който твърди такова нещо Е ЗА СЪД! smile3513

# 8
Цитат на: Anonymous
Мами за всички ваксини ли говорите? Щото от полиомиелитната и тази за коклюш и аз не виздам смисъл, но останалите??? Заразата с хепатит Б може да стане при всеки зъбар или друга кръвна манупулация. Ами тази за тетанус???
 А виждала ли си дете болно от полиомиелит? smile3502   Явно не, защото тогава няма да търсиш смисъла...Полиомиелита осакатява за цял живот, ако не настъпи смърт преди това...  #Puppy dog А тетанусът ВИНАГИ ВОДИ ДО СМЪРТ! Grinning За това навсякъде има ваксини, които са задължителни - защото има и глупаци, които без да имат никаква представа за нещата, мислейки, че си "щадят" децата, в същност ги поставят ПРЕД ГОЛЕМИ РИСКОВЕ.

# 9
  • Мнения: 431
Цитат на: Илиана
Със съпруга ми сме на мнение,  да не ваксинираме нашия син по различни причини.....

Извини ме за острия тон, но защо държите двамата със съпруга ти да рискувате здравето и живота на детето си. Как ще мислиш след някоя и друга година когато детето ти падне и си ожули краче или ръчичка и развие тетанус. Или иде на детска градина и пипне я шарка, я скарлатина. Дали тогава ще си също толкова уверена или ще ти се иска да идеш в дън земята? Иска ми се да не захождаме чак толкова в четене на литература и да оправдаваме собствената си неграмотност с писанията на тоя или оня, или с цитирания на ЕДИНИЧНИ случаи, които в никакъв случай не са показателни за ваксинирането.

# 10
  • Мнения: 1 655
Госте, виждам че си много запознат с хоемопатията  Laughing  Laughing Много категорично ми звучиш... А дали пък тези деца болни от полиомиелит, които си виждал, не са били ваксинира ни, а?
И майчето търсеше едно по-различно мнение, а не наставления и лекции колко е полезна ваксинацията...

# 11
  • Мнения: 6 315
Илиана, мисля че и в училище ще имате проблеми, ако не ваксинирате детето без да има медицински показания за неваксинирането му......

Аз лично не смея да рискувам и слагам всички задължителни ваксини на детето си.

# 12
  • София
  • Мнения: 8 272
Извинявам се за въпроса, но защо държите да не ваксинирате/имунизирате децата си?

# 13
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Ваксината за туберколоза може и да е излишна, защото се води, че в Европа болшинството бебета се раждат с вроден имунитет към туберкулозата. Това е в следствие на туберколозните епидемии в миналите векове. Оцелели са само тези които са имали имунитет. Съответно този имунитет се предава наследствено. Казвам болшинството, не всички Wink
Хепатит Б се предава по полов или кръвен път. Не знам каква е реално практиката, но по принцип всички медицински лица, а мисля и лелките в градините, се ваксинират задължително за хепатит Б, така, че те не са заразоносители. Ако родителите на детето не водят безразборни полови контакти или не са наркомани, реален риск от заболяването от хепатит Б при малките деца няма. Не забравяйте че тази ваксина не създава траен имунитет и се прави реваксинация на всеки 7 год. Спомняте ли си кога сте слагали последна ваксина на себе си? Рискът при възрастните е изключително по-висок така, че слагайки на детето сложете и на себе си тогава!
Така, че разбирам отхвърлянето на тези 2 ваксини.
Но има ваксини, при които рискът детето да получи усложнение от заболяването е по-голям от колкото рискът от поставянето на ваксина.
Не мисля,че хомеопатичните лекарства са 100% безопасни. С тях също трябва да сме нащрек и да не прекаляваме.
Въобще всяка външна намеса си е нож с две остриета. Просто трябва да преценим къде рискът според нас ще е по-нисък.
Отделно стой въпросът, че в БГ някои ваксини са задължителни и за съжаление не виждам как би се преборила с бюрократичната система, освен ако наистина не подкупиш подходящите лица.
За съжаление проблемът е доста сложен. Не можеш лесно да кажеш ДА на ваксините или НЕ на ваксините и да си мислиш, че това е крайното решение. Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 2 452
Цитат на: meri_ark
Ваксината за туберколоза може и да е излишна, защото се води, че в Европа болшинството бебета се раждат с вроден имунитет към туберкулозата. Това е в следствие на туберколозните епидемии в миналите векове. Оцелели са само тези които са имали имунитет. Съответно този имунитет се предава наследствено. Казвам болшинството, не всички Wink
Хепатит Б се предава по полов или кръвен път. Не знам каква е реално практиката, но по принцип всички медицински лица, а мисля и лелките в градините, се ваксинират задължително за хепатит Б, така, че те не са заразоносители. Ако родителите на детето не водят безразборни полови контакти или не са наркомани, реален риск от заболяването от хепатит Б при малките деца няма. Не забравяйте че тази ваксина не създава траен имунитет и се прави реваксинация на всеки 7 год. Спомняте ли си кога сте слагали последна ваксина на себе си? Рискът при възрастните е изключително по-висок така, че слагайки на детето сложете и на себе си тогава!
Така, че разбирам отхвърлянето на тези 2 ваксини.
Но има ваксини, при които рискът детето да получи усложнение от заболяването е по-голям от колкото рискът от поставянето на ваксина.
Не мисля,че хомеопатичните лекарства са 100% безопасни. С тях също трябва да сме нащрек и да не прекаляваме.
Въобще всяка външна намеса си е нож с две остриета. Просто трябва да преценим къде рискът според нас ще е по-нисък.
Отделно стой въпросът, че в БГ някои ваксини са задължителни и за съжаление не виждам как би се преборила с бюрократичната система, освен ако наистина не подкупиш подходящите лица.
За съжаление проблемът е доста сложен. Не можеш лесно да кажеш ДА на ваксините или НЕ на ваксините и да си мислиш, че това е крайното решение. Rolling Eyes


По въпроса за хепатит Б - и в днешно време може да стане беля. Чувала съм доста страшнички истории за методите на работа на някои стоматолози. Хората си пестят материала....
Като зная какви са последствията на хепатит Б по-скоро бих си ваксинирала детето (аз съм ваксинирана по обясними причини).

Общи условия

Активация на акаунт