Къде няма да си плащам за ЕЕГ с направление?

  • 2 543
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 912
Малката имаше заболяване, след което й правихме ЕЕГ и сега след няколко месеца отново се налага да правим тази процедура. Имаме направление с код специалност 17-за педиатър, но се оказва, че отивам при детския невролог и той ако иска може да ми даде направление за ЕЕГ, за да мина безплатно, а ако прецени ,че мога да си платя, ще ми откаже направление на място-случвало ми се е вече тук в София. Педито ми твърди, че ще ми е безплатно и ми препоръчва Токуда. Обадих се там за час при Д-р Христова- при нея ЕЕГ струвало 40 лв., в МЦ "Детско здраве" пък при д-р, който работи със здравната каса, ще ми струва 30 лв. В крайна сметка стигам до извода, че направлението ми трябва да е с по-специален код, за да ми е наистина безплатно. А д-р Литвиненко не работел със здравна каса май...В Русе ЕЕГ-то ми струваше 15 лв. с консултацията при детски невролог (много добра апаратура), без направление....май по-евтино ми излиза да пътувам до провинцията тогава, може и да спестя даже някой лев, въпреки цените на автобусните билети.
Някакви съвети - някой наскоро нуждаел ли се е от детски невролог и ЕЕГ и какви са Ви впечатленията за София?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 951
Съжалявам за детенцето ти.Единственото ,което знам ,е  че  навсякъде се  плаща ,  затова  изследване.Налагало ми се  е  да го правя(беше  отдавна и д-р  Ем. Христова)още  работеше в МЦ "Детско здраве"и  бях с   направление и т. н. .но си  платихме.Тогава(дано  инфото ми е  старо),такса не  плащат   само дечица  от  домовете.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт