21седмица

  • 3 201
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 228
ЗДРАВЕЙТЕ искам да попитам 21 седмица това кой месец от бременността е?Това начало на 6м и края на 5м ли е?  или е края на 4м и начало на 5м?  newsm78 Нищо не разбирам с тези месеци и седмици термина ми е май месец  Thinking   

# 1
  • Мнения: 1 095
Не мисля,че съм супер веща по въпроса,но според мен си в 5 месец Simple Smile
Аз съм в 6-и ,а ще раждам април Simple Smile

# 2
  • Мнения: 961
21 седмица е края на 5 месец, от 22 влизаш в 6 месец.
Дадоха ми едно календарче, на което гестационните седмици и месеците на бременността са отбелязани така:
1 месец: 1-4 г.с.
2 месец: 5-8 г.с.
3 месец: 9-13 г.с.
4 месец: 14-17 г.с.
5 месец: 18-21 г.с.
6 месец: 22-26 г.с.
7 месец: 27-30 г.с.
8 месец: 31-35 г.с.
9 месец: 36-40 г.с.
Аз по това календарче се ориентирам. По-важно е всъщност в коя г.с. си, а не в кой месец.
Леко бременеене  Sunglasses

# 3
# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
В момента си бременна 5 пълни лунарни месеца и една седмица. Значи си в началото на 6-ия лунарен месец.
 Peace
Бременността се изчислява по лунарни месеци, т. е. един лунарен месец има 28 дни или 4 гестационни седмици. Цялата бременност е общо 40 гестационни седмици или 10 лунарни месеца.
Най - лесно ще ти бъде ако в подписа си сложиш лентичка - поглеждаш и виждаш колко точно си бременна днес. Grinning

# 5
  • Мнения: 371
В момента си бременна 5 пълни лунарни месеца и една седмица. Значи си в началото на 6-ия лунарен месец.
 Peace
Бременността се изчислява по лунарни месеци, т. е. един лунарен месец има 28 дни или 4 гестационни седмици. Цялата бременност е общо 40 гестационни седмици или 10 лунарни месеца.
Най - лесно ще ти бъде ако в подписа си сложиш лентичка - поглеждаш и виждаш колко точно си бременна днес. Grinning

Съгласна съм  Peace Peace Peace

# 6
  • Мнения: 36
Аз пък си имам един календар, он-лайн, в който всичко е описано, вкючително разни важни поезни неща от всеки ден от развитието на бремеността.
 Всеки може да си го направи - програмата го изчисява според първи ден от последната менстуация. Ето моя, ако би ви било интересно:
http://www.justmommies.com/get_pregnancycalendar.php?action=Crea … regnancy+calendar

за съжаление е на английски, но поне може да се следи поредността на седмиците и месеците, дори и да не се владее английски.

В календарчето, което видях по-горе видях малко несъответствие - как така 3тия месец е 5 седмици - 9, 10, 11, 12 и 13?

Съгласна съм с ники - бремеността продължава 40 седмици, или 10 лунарни месеца, които започват от първия ден на последната менструация. Така, според моя календар, бремеността и броенето протича така (не съм специалист, само казвам как аз си тълкува нещата)
навършена 1, 2, 3, 4 седмица - навършен първи месец
навършена 5, 6, 7, 8 седмица - навършен втори месец
навършена 9, 10, 11, 12 седмица - навършен трети месец
навършна 13, 14, 15, 16 седмица - навършен четвърти месец
навършена 17, 18, 19, 20 седмица - навършен пети месец
навършена 21, 22, 23, 24 седмица - навършен шести месец
навършена 25, 26, 27, 28 седмица - навършен седми месец
навършена 29, 30, 31, 32 седмица - навършен осми месец
навършена 33, 34, 35, 36 седмица - навършен девети месец
навършена 37, 38, 39, 40 седмица - навършен десети месец

Аз съм бременна на 18 седмици, в 19та. Ако ме питат в кой месец съм, казвам че съм в пети
Ако ме питат в кой седмица съм, казвам че съм на навършени 18 и съм в 19та.

Малко е като човешката възрат - сега съм на 20 години, но това означава, че "карам" 21
 Ех, де да бях на толкова... Laughing




# 7
# 8
  • Мнения: 1 080
края на 5-ти месец си, а иначе 6-ти лунарен  Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт