Китайската храна много ли е вредна и спомага ли за дебелеенето?

  • 6 239
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 943
Реших да ви попитам,защото аз в момента се подготвям за една диета,в смисъл нямалявам храната,не ям хляб и сладко....просто чакам да ми донесат книгата с диетата "Скарсдейл" и гледам да се ограничавам ,за да ми е по-лесно после.Обаче вчера бяхме "китайци" у нас и ми стана интересно дали трябва много да ми тежи на съвестта при положение,че си похапнах Embarassed

# 1
  • Мнения: 10 651
Според мен не е вредна. Съдя по това, че не съм виждала кой знае колко много дебели китайци.
А не мога за кажа същото за американците  Wink

# 2
  • Мнения: 230
Вие сериозно ли мислите, че храната в китайските ресторанти в България е храната, която действително се яде в Китай? ooooh!

# 3
  • София
  • Мнения: 2 958
Първо "китайската" храна в БГ не е китайска, а "побългарена".
Второ не може да ядеш месо + зеленчук + ориз /пържени / или панирано и да искаш да отслабнеш. Wink Но ако е само вчера, а не практика , става.
На каквато и диета да си, не яж пържено. Особено ориза попива доста мазнина.

Мммм, а как обожавам българо - китайската кухня Blush Laughing

# 4
  • Варна/София
  • Мнения: 71
И на мен не ми се вижда диетична,за съжаление.. Sad
Дори едно пилешко със зеленчуци има тооолкова много мазнина вътре,пък да не говорим за панираното или за сладко-киселия сос.Потекоха ми лигите  Laughing   Blush

# 5
  • Мнения: 943
Благодаря ви много!И аз така си мислех,но тайно се надявах да греша  Wink.Само вчера прегреших,но.....все пак.

# 6
  • Мнения: 4 678
Всичко китайско #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 7
  • Мнения: 10 651
И салатата от соеви кълнове също ли  #2gunfire #2gunfire #2gunfire  newsm78

# 8
  • Мнения: 4 678
Tова е мое мнение Peace

Последна редакция: сб, 12 яну 2008, 11:06 от Поци

# 9
  • София
  • Мнения: 7 753

Подкрепям.  Peace

Не ям китайско от години, а след като видях и как изглеждат кухните в техните ресторанти съм сигурна, че няма и да вкуся никога.  #2gunfire

# 10
  • София
  • Мнения: 1 889
Според мен не е вредна. Съдя по това, че не съм виждала кой знае колко много дебели китайци.
  Така е, но те не ядат това, което виждаш в менюто.
  Ориза го ядат сварен + варено месо или риба, ядат много морски дарове. Голям деликатес им е сварени кокоши крака.  hahaha

# 11
  • Мнения: 721
Не ям китайско от години, а след като видях и как изглеждат кухните в техните ресторанти съм сигурна, че няма и да вкуся никога.  #2gunfire

И аз. Даже ми става гадно като се сетя колко китайско си похапвах преди... ignore2

# 12
  • Мнения: 2 032
За дебелеенето "спомага" приемането на повече калории, отколкото изгаряш. Дали излишните калории ще са от китайска, френска, италианска или тайландска манджа- все тая. Ако е малка порция китайска храна, без излишно пържене, ненужни сосове и 3 пръста мазнина, не се самобичувай. 

С други думи, мисля че във всеки тип "кухня" има подходящи неща за народа на диета, иска се просто разумен избор и по-малки порции.

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
За дебелеенето "спомага" приемането на повече калории, отколкото изгаряш. Дали излишните калории ще са от китайска, френска, италианска или тайландска манджа- все тая. Ако е малка порция китайска храна, без излишно пържене, ненужни сосове и 3 пръста мазнина, не се самобичувай. 

С други думи, мисля че във всеки тип "кухня" има подходящи неща за народа на диета, иска се просто разумен избор и по-малки порции.

С това съм съгласна.
Аз много обичам китайска храна. Не съм от гнусливите и продължавам да посещавам китайски ресторанти  Mr. Green Всичко с мярка е ок  Peace

Общи условия

Активация на акаунт