За препеченото брашно

  • 4 988
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 407
Здравите мами!Аз приготвям зеленчуковите пюрета сама в къщи  chef !До сега слагах картоф с тиква, морков, тиквичка.Рецептите взимам от една книга "хранене на бебето".Днес си мислих дали да не му направя нещо без картоф ,погледнах в книгата и  там пише че се слага препечено брашно,защото няма картоф.Та чудя се дали  е добре да се слага брашно! newsm78

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 13:55 от Vivi

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 522
На каква възраст е бебето ти? Захранила ли си с глутен? Няма нищо лошо да яде често картофи и тиква, но те в никой случай не са задължителни при всяко хранене. Спокойно можеш да направиш пюре и без тях или без брашно има достатъчно други зеленчуци.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 198
Не съм слагала препечено брашно в пюретата.
Вместо с картофи, може да правиш пюретата и с ориз.

# 3
  • Мнения: 407
На 6 месеца сме, захранихме се със зеленчуково пюре преди месец.Глутен се принудих да дам зареди запек и правих отвара от овесени ядки,понеже не се бяхме захранили още.Иначе не съм давала нищо друго с глутен.

# 4
  • Мнения: 1 032
Едно време когато не е имало разтворими каши са ги приготвяли от препечено брашно. На една колежка дъщеричката имаше сериозни проблеми със стомахчето и на нея й правеха такива каши, защото не я дразнели. Но не знам защо ми се върти в главата, че препеченото брашно запича.

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   В днешно време препеченото брашно се слага за по-добър вкус и сгъстяване.Спокойно можеш да го избегнеш в пюретата, ако искаш.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Бих избягвала готвенето с брашно на тази възраст. Ако искаш да сгъстиш с нещо или да прибавиш повече въглехидрати в пюрето наистина оризът е по-добрият вариянт.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
В детските кухни използват и препечено брашно и ориз за сгъстяване. Но препеченото брашно се слага и за по добър вкус. Става наистина вкусно.

# 8
  • София
  • Мнения: 17 591
Струва ми се странно като идея. Не приготвям пюретата, но... Препечено брашно!? Дали няма да е по-добре да се ориентираш по съдържанието на готовите пюрета, в които няма картоф?

Общи условия

Активация на акаунт