Много неприятна тема за аборта

  • 9 060
  • 30
  •   1
Отговори
Здравейте настоящи и бъдещи мами,

Много се извинявам, че поствам тази тема тук, но след като разгледах всички форуми не можах да преценя къде точно и е мястото:(
Аз пиша тук и често чета, но не бих искала да разкривам коя съм...
Имам детенце и в момента съм бременна, моят лекар ми каза, че съм в 5 г.с., тази седмица вече ще стана 6-та. За съжаление имам сериозен личен проблем, който не ми позволява да задържа бебето:( Изключително ми е неприятно това, но няма друг начин, дори нямам избор, бих казала. Както и да е, това няма значение...

Утре ми предстои операция или както се нарича за премахване на "плодното сакче" (по-лесно ми е така да го наричан, поне се успокоявам, като не казвам "бебето" Cry ), имам час в частна клиника, като аборта ще направи моят гинеколог, при който ходя от 2 години... И все пак ме е страх изключително много, въпреки че съм раждала, много ме е страх от това... Не съм спряла да плача, откакто се случи всичко. Странното е, че се пазих и овулацията редовно си следя...

Моля ви, има ли някоя от вас, която е правила подобно нещо? Какво представлява? Колко е опасно? Какво трябва да направя, за да не ми се случи нещо, за да няма някакво усложнение? Много ме е страх, да не кажа, че направо съм се панирала, какви ли неща не си представям... Какво може да ми стане? Лекарят каза, че не е нужно да ме изследват, след като съм в частната клиника и да не се плаша, но аз не мога да се успокоя, дори и малко Cry Cry Cry Затова реших все пак да попитам, ако някой от вас е правил нещо подобно скоро, да ми разкаже какво става, какво се усеща, как трябва да се грижа за себе си, до кога да си почивам, как? Според моя гинеколог било работа за 20мин и после ставам и си тръгвам. Така ли е? А упойката,ако е пълна, опасно ли е?

Моля ви, разкажете ми как е било при вас, ако има и други, които са правили това. Ако има някакви стршни случаи, моля, не ми ги разказвайте, че ще полудея от страх и без това Cry Cry Cry

# 1
  • Мнения: 27 524
Няма от какво да се плашиш толкова много, успокой се. Пълната упойка вече от е най-пречистените, освен това си под упойка десетина минути най-много, самата процедура минава за секунди, вече се правим само с вакуум, няма нито стъргане, нито опасност от кръвоизлив, нито риск за следващо забременяване. Кърви се съвсем мъничко ден-два и това е. Трябва после да пиеш 6 дни широкоспектърен антибиотик, за да не стане възпаление или инфекция и това е. Ще полежиш 3 часа в клиниката и после ставаш и се прибираш, всичко ще е наред, не се плаши  Hug Боли малко след това корем, като при цикъл, но сле доколо час минава. Носи си вода, сокчета и нещо сладко за хапване  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 9 973
първо се успокой!
не съм правила аборт,но наистина е 20 мин.
упойка незнам дали слагат сега,преди не слагаха и е много болезнено
1 седмица е достатъчна за възтановяване-ФИЗИЧЕСКО
Искай местна упойка
при толкова ранна бременност мн.рядко има усложнения и последици
казвам ти го,мой близък приятел е АГ и от него знам тези неща
успех и не бъди черногледа
всичко ще мине и замине

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

     SadМного съжалявам, че ти се налага да преживееш всичко това Sad


 Гинеколога ти е прав за всичко което ти е казал.Упойките които ползват вече са много качествени.След това няма странични реакции като гадене, световъртеж и т.н.Аборта предполагам ще е с вакуум.Засмукват зародиша, не се разкъсва и не остават парчета в матката.За да не получиш усложнения ще трябва да пиеш няколко дни антибиотик.Като излезеш от упойката ще полежиш 2-3ч. и ще те пуснат.Понякога дори жените нямат никакво кървене след това.

   Няма страшни случаи, не мисли такива неща.Беше страшно при мен.Направих спонтанен аборт в Англия.Не ме кюртираха, не ми дадаха антибиотик.Положението беше трагично като се прибрах в БГ.За това се радвай, че имаш добър гинеколког и му се довери!

   Прегръщам те силно, успех!

# 4
  • Мнения: 165
Не се страхувай...Аз преди 2 години направих спонтанен аборт и се наложи да ме изчистят.Бях с пълна упойка и единственото,което си спомням преди до ме хване беше,че анестезиоложката попита лекарката ми дали бременността е била желана.Наистина всичко минава много бързо при мен за час,час и половина и се прибрах вкъщи.Малко боли след това,но ми обясниха,че е от свиването на матката-контрахирала ,така казаха...Хубаво ще е,ако има някой да те придружи за да бъде до теб като излезеш от упойка.Ако те боли повечко помоли и ще ти дадат нещо за болката,на мен не ми беше нужно...
Пак ти казвам не се притеснявай всичко ще мине добре... Hug

# 5
  • Мнения: 469

не съм правила аборт
упойка не знам дали слагат сега,преди не слагаха и е много болезнено
1 седмица е достатъчна за
Искай местна упойка

След като нямаш личен опит, не давай съвети!От къде знаеш,че е болезнено след като не си правила аборт?А пък това за местната упойка е пълна глупост ::

Успокой се ::
Точно както ти е написала Блонди,така е!
Направих спонтанен аборт и се наложи да ме кюртират.Изобщо няма болка.Нито по време,нито след това.
И от много пазене след това няма нужда.Спокойно ще можеш да се грижиш за детето си.
И още нещо за упойката -когато на мен ми я слагаха анестезиолога ми я показа и ми обясни,че хубавата упойка(тази която ми сложиха) е на вид като мляко.Наистина няма странични реакции.Като например гадене и виене на свят.

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 16:08 от danito78

# 6
  • Мнения: 27 524
не съм правила аборт,но наистина е 20 мин.
упойка незнам дали слагат сега,преди не слагаха и е много болезнено
1 седмица е достатъчна за възтановяване-ФИЗИЧЕСКО
Искай местна упойка

Не съм чувала да не се е слагала упойка преди, винаги се е слагала. Слага се пълна, няма местна. Няма никаква седмица за възстановяване, става до два дни. След това е нормално първите два или три цикъла да ти дойдат в рамките дори на две седмици, третия се нормализири вече като дни и количество. Първите са краткотрайни и оскъдни обикновено. Да не се стряскаш, ако за седмица ти дойде два пъти, нормално е.

# 7
Наистина няма нищо страшно.Вече технологиите са толкова напреднали,че дори няма да усетиш,че са ти правили нещо.(физически естествено,иначи никога няма да забравиш).Съжалявам,че трябва да ти се случи,но понякога съдбата не е на наша страна.

# 8
  • Мнения: 1 680
и през ум да не ти минава да ти сложат месна упойка, само ПЪЛНА.
Наскоро ми махаха киста на ръката с месна и е адски болезнено, а било уж лека манипулация.
Правила съм и спонтанен аборт и ме кюртираха с пълна. Бързо се възстанових, така, че спокойно, два часа след това си бях в къщи и набивах шоколад.

# 9
  • Мнения: 27 524
и през ум да не ти минава да ти сложат месна упойка, само ПЪЛНА.

То никой няма да пита, нито ще се съгласи  Grinning

# 10
  • Мнения: 814
Няма от какво да се плашиш толкова много, успокой се. Пълната упойка вече от е най-пречистените, освен това си под упойка десетина минути най-много, самата процедура минава за секунди, вече се правим само с вакуум, няма нито стъргане, нито опасност от кръвоизлив, нито риск за следващо забременяване. Кърви се съвсем мъничко ден-два и това е. Трябва после да пиеш 6 дни широкоспектърен антибиотик, за да не стане възпаление или инфекция и това е. Ще полежиш 3 часа в клиниката и после ставаш и се прибираш, всичко ще е наред, не се плаши  Hug Боли малко след това корем, като при цикъл, но сле доколо час минава. Носи си вода, сокчета и нещо сладко за хапване  Simple Smile
Да, така е! Само ми е малко странно за изследванията - никакви ли няма да ти правят?
Няма от какво да се притесняваш - само им кажи ако имаш някакви алергии, за да го вземат предвид. Успех !

# 11
  • Мнения: 9 973
Дани и Блонди,аз като селско момиче от Разград,ще ви кажа,че преди кюртрираха без упойка.
Имам личен приятел-АГ и много приятелки минали по този път като ученички и тийнове

сега може да не са така нещата,но  тогава.........

# 12
  • Мнения: 27 524
Дани и Блонди,аз като селско момиче от Разград,ще ви кажа,че преди кюртрираха без упойка.
Имам личен приятел-АГ и много приятелки минали по този път като ученички и тийнове
сега може да не са така нещата,но  тогава.........

Брр, звучи страшно  Sick

Изследвания и на мен не са ми правили, питали са ме само дали имам алергия към нещо.

# 13
  • Мнения: 46 511
Дани и Блонди,аз като селско момиче от Разград,ще ви кажа,че преди кюртрираха без упойка.
Имам личен приятел-АГ и много приятелки минали по този път като ученички и тийнове

сега може да не са така нещата,но  тогава.........

Ако говориш за нелегални аборти, твърде вероятно е, за легалните обаче се съмнявам  Thinking

izplashena, дано всичко мине по вода, съжалявам, че ти се налага ...

# 14
бих искала и аз да напиша това което съм прешивиала на свои гръб......и така беше преди 4 год.(22годишна)получих работна виза за една много далечна държава.........и заминах,запознах се с много хора и колеги и няма и 2 месеца разврах че съм бремена...........нямах здравни,пари,семеиство до мен и т.н...............взимах хапчета за аборт(без лекарско наблюдение) 2 дена и на 3(без да спирам да ходя на работа по 10 часа,може би това е помогнало)получих силен кръвоизлив,разбрах че всичко е приключило имаше силни болки цялото денонощие,на другия ден пак на работа............ Tired Tired Tiredболките утихваха след всеки ден............реших се да отида на доктор след повече от 1 месец...........ниямах никакви усложнения,дадоха ми хапчета за почистване на плацентата до край и това беше............щом имаш доктор до себе си,верни приятелки на които да поплачеш.........знай няма за какво да се безпокоиш..........болките ще доидат и ще отминат...............желая ти всичко най най добро,повече почивки и леко и безболезно  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт