Всеки ден ли къпете бебето?

  • 5 882
  • 173
  •   1
Отговори
  • Мнения: 682
Здравейте, мами. Интересува ме дали къпете бебчето всяка вечер. Ако ли не- колко често. Питам, тъй като сестра ми живее в Швейцария и там педиатрите не препоръчват бебетата да се къпят всеки ден. Докторката и казала, че бебето не се цапа толкова често и 2 пъти в седмицата било напълно достатъчно. Изтъкнала и като довод също, че кожата на бебето се изсушава от водата.

# 1
  • Мнения: 525
Къде всеки ден, къде не...Simple Smile

# 2
  • Мнения: 5 393
Къпехме го всяка вечер, не толкова защото беше мръсен, а защото му харесваше и се успокояваше от водата. Иначе наистина не е наложително къпане всеки ден.

# 3
  • Мнения: 9 973
всеки ден.
кожата се изсушава от сапуна(мисля)
мажем се с олио,лосион или друг препарат за тази цел Peace

# 4
  • Мнения: 27 524
И тук не препоръчват. Къпех го два или три пъти седмично, не по-често.

# 5
  • Мнения: 329
Всеки ден и вече ние като ритуал преди заспиване.
Мажем се с мляко и кожата не се изсушава.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 587
Всяка вечер го къпя и не мисля да спирам. 
Рядко се случва да пропуснем. Peace

# 7
  • Мнения: 208
Къпя моята бебка всяка вечер, като косата през 2 вечери.

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


           Всеки ден го къпех, но не защото наистина беше мръсен Simple Smile


 В някои страни като се родят ги забърсват само с памук, да не говорим за тези различия Wink


 

# 9
  • Мнения: 191
Все още го къпем всеки ден. Косата мием с шампоан веднъж седмично. Докато беше по-малък /до 9-10 месечен/ го мажех целия със зехтин, включително главата след баня. Не се цапат бебета, но се забавляват много и после спят добре  Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 4 406
да, от самото му раждане го къпем всяка вечер

# 11
  • Мнения: 46 477
В България обратно на всякаква логика новороденото го къпят всеки ден, а големите деца, които се потят, цапат и пипат какви ли не боклуци - не  Laughing

И аз в началото я къпех всеки ден, изсуших й кожата и се получиха възпалени участъци  Confused след което педиатърката ми даде същия съвет, какъвто са дали и на сестра ти, оправи се веднага  Grinning

Бебетата са с много чувствителна кожа и само естествения защитен слой я пази, като го отмиеш остава незащитена.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Големия го къпех всеки ден до 6 месеца, после през ден.
Сега малкия го къпя през ден обикновено, дори понякога пропускам два дни. Естествено мия дупе, ръчички и лице всеки ден. Не намерих връзка между добрия сън и банята. Поне при нас не се отразява. Предполагам, че като се постопли ще започна да го къпя всеки ден за негово удоволствие.

# 13
  • Мнения: 545
В началото къпехме Лора всеки ден.Кожата й стана суха,на места направо като лишеи избиха,мажех я всеки ден със зехтин.Спрях зехтина,използвам крем,къпем я през ден и сега кожата й е мека и нежна.

# 14
До 7 мес. го къпахме всеки ден,а сега през ден.Но къпането всеки ден не е защото децата са мръсни,а като закалителна процедура.

Общи условия

Активация на акаунт