Вредна ли е глюкозата?

  • 3 838
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 550
Момичета, прочетох материалите за вредата от захарта, но знае ли някой каква е ползата/вредата от глюкозата? Поводът да пиша е настояването на лекарката да изчистим жълтеницатаа до 1 месец. Ако не, ще взимат венозна кръв на бебока, за да го изследват. Като си спомня как мина първата ваксинация предпочитам да си спестим това. На косъм съм да посегна към банката с глюкоза, ако тя ще реши проблема. Освен, че ще запълня с глупости полезен обем, който може да поеме кърма има ли някакви други вреди?

# 1
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Имаше една тема назад за глюкозата и там мамите писаха, че жълтеницата и билирубинът се изхвърлят с акото, а не с урината, така че водата и глюкозата не помагат много. Незнам...

# 2
  • Мнения: 4 915
Има теми в Библиотека за жълтеницата.
Моята бебка също имаше доста изявена жълтеница - като патенце беше в личицето.  Grinning  Педиатърката ни изписа глюкозен разтвор по 100 мл/дневно, което за бебето бе невъзможно да изпие, защото се кърмехме на поискване през 2 часа и нямаше кога да й давам и глюкозата. След няколко дни не особено активно упорстване от моя страна престанах да й я давам и само се кърмехме. Окончателно се изчисти към 4тия месец, без да изглежда вяла, сънлива и отпусната от жълтеницата .

Та не знам дали е вредна, но и не съм убедена, че помага особено, щом като билирубинът се изхвърля с акитата.

# 3
  • Мнения: 431
Не знам как е при бебетата, но основнато при лечението на черния дроб при жълтеници и интоксикации е глюкозата. Все си мисля, че ако нямаше файда нямаше да я използват

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз давах вода със захар в първия месец и жълтеница сме имали само около 20 дена.......след това спрях .....не мисля, че съм навредила на бебето много......Аз съм пила вода със захар до първата си година.......

# 5
  • Мнения: 350
Глюкозата не е вредна! Тя е важен метаболитен продукт.
Но вече се спори доколко е полезна при жълтница. Разни школи - разни мнения.....
Ако не е полезна, то поне дава чиста енергия на детето.

На мен ми бяха изписали малки ампули глюкоза от аптеката., могат да се вземат без рецепта.
Давах по 1 ампула на ден  - капвах я върху залъгалката и бебо си я изсмукваше... Simple Smile

Има и големи банки по 1л, но те са за преливане, съдържат и други съставки, макар и в много малки концентрации.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Чак пък вредна.....нали е вода със захар все едно...какво да й е вредното?Но аз лично наистина не я намирам за особено необходима при лечението на жълтеницата.И без нея минава.И наистина вярвам, че заема ценно място в пупата на бебето, което по-добре да се запълни с кърма Wink

Общи условия

Активация на акаунт