Бебетата и телевизията

  • 20 172
  • 42
  •   1
Отговори
Здравейте, споделете опит дали вашите деца като бебета са се заглеждали в телевизора.Моят син е на 4 месеца и търси теревизора с поглед-много му е интересно.Вредно ли е , чели ли сте мнения на специалисти по въпроса?

# 1
  • Мнения: 46 430
Всичко е вредно  Mr. Green

Аз сложих +5.5 на 6 г. , без да съм гледала телевизия, затова моето дете го оставих да гледа, колкото иска, погледа погледа и към 1 г. му омръзна, сега въобще не гледа  Laughing

Проблемът при съвременните телевизори не бил страшен, по-скоро гледането водело до липса на концентрация и др. подобни, но на практика не съм го виждала при дете, само на теория съм го чела  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 005
И ние не спирахме да гледаме рекламите и музикалните програми  Peace Много му беше интересно , но и аз така свършвах по някоя друга работа  Hug

# 3
  • Мнения: 502
Моето дете е на 4 месеца и го усещам, че все търси с поглед телевизора.Моето мнение е, че не трябва толкова рано да започва с гледането на телевизия.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Нормално е да търси телевизора, цветен образ, силна музика и т.н.

 На тази възръст се стараех моето дете да не гледа телевизия.Едва ли не е вредно, на мен бързо ми се насълзяват очите, какво остава за едно бебе.

   И противно на тезата на Никол, сега не обича да се заглежда в телевизора Simple Smile

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 23:21 от Биляна

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Ето какво е мнението на Д-р Антони Ненов, акушер-гинеколог:


  Въпрос: Имаме бебе на 4 месеца; в стаята, в която го гледаме, има телевизор и компютър. Когато те са пуснати, детето обича да гледа. Вредно ли е това?
Райкова, Хасково

Отговор: Да, вредно е. Установено е, че въпреки защитата на мониторите, излъчваните от тях вълни влияят негативно върху функциите на детския мозък.


 От тук

# 6
  • Мнения: 25 441
Аз лично повече бих се притеснявала от зомбирането. Ако гледате телевизор в тъмна стая, нали забелязвате как светлината, която излъчва сменя интензитета си (или както там се казва, сещате се). Точно тази смяна на кадрите ме притеснява дали не влияе по някакъв начин, не толкова електромагнитното излъчване. Второто може да се избегне, когато детето се държи далече от телевизора, но първото?  newsm78
Не знам, може да е глупост това, което написах, но все си мисля, че влияе... А и не съм сигурна за 25-тия кадър, че не се използва.  Thinking

# 7
  • Мнения: 745
такава тема си мислех да пусна скоро.моят син също се заглежда в телевизора.това не е много добре за тази ранна възраст.избягвам да го включвам през деня,но вечер гледаме новини,филми.дори го слагам да лежи с гръб,пък той се извърта и очичкете му пак там!

# 8
  • Мнения: 9 973
ами и ние втори месец все в тв-то зяпаме,но забелязвам,че все повече губи интерес.Оставям го срещу него,но той си търси нещо друго,нещо ново и интересно.Сякъш е разучил ТВ-то newsm78
Е,аз се радвам Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 43 900
Ако ще гледа - поне да е на 100 херцов ТВ, че да няма трептения...
Облъчване си има.
Но ако вие или някой съсед ваш има уаърлес - облъчването е доста пъвече, от на ТВ...
Ако близо до вас има гсм клетка - също.....
От гсм-тата също но по-малко...
 Та - всичко е вредно...

Моя гледа (както и ние самите впрочем поради липса и нежелание за ТВ) на компа....понеже е качествен нямам поне това притеснение...

# 10
  • Мнения: 493
И ние търсим телевизора,много ни харесва да го гледкаме  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 031
Синът ми гледа тв от бебе. В началото му бяха интересни само рекламите.
После започна осезателно да предпочита музикалните канали и рекламите.
Сега се гледа де що дават по телевизията и рекламите.
Но най- много ме притеснява, че когато нещо му е интересно се забива пред самия телевизор, ако има начин да влезе вътре #Crazy Не мога да го отуча от този навик. Наказваме се и ми се казва: "няма повече да правя така" - до следващия път.
Ако някой има работеща идея какво да правя да пише.

# 12
  • Мнения: 454
На моето бебе също му е много интересен телевизорът, но никога не съм му го пускала, за да свърша някаква работа. Всеки сам си решава и аз също смятам, че не е полезно още от бебета да свикват с телевизора. Не съм се задълбочавала с вредите от самото излъчване, защото както вече някой каза, има много по-силни източници на всякакви вълни.

# 13
  • София
  • Мнения: 718
Добре че е ТВ да можем да се нахраним като хората. Преди гледаше само рекламите, обаче сега има нова страст - Бейби ТВ. Като гледам и на него доста бързо му омръзват нещата, така че всичко с времето си.

# 14
  • Мнения: 5 940
Решили сме си проблема изначално, и двамата със съпругът ми не обичаме да гледаме телевизия, та бебчо няма къде да се загледа. Новини, филми, всякаква информация има в Интернет.

Общи условия

Активация на акаунт