Кисело мляко

  • 1 910
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Здравейте мами!
Искам да питам време ли е да въвеждам вече киселото мляко...някакво специално ли тябва да бъде и как се въвежда по малко ли трябва да давам в началото?
Споделете  Praynig

# 1
  • Мнения: 151
И ние сме на вашата възраст и смятам и аз да давам вече кис.мляко.Дава се като другите храни като захранваш - отначало 1-2 лъжички колкото да опита вкуса,на другия ден 2-3-,после 4-5- и така за 1 седмица да заместиш следобедното хранене/вместо каша през ден кис.мляко /После може и бисквита да добавиш.За марка незнам какво да ти кажа аз откакто забременях започнах да подквасвам вкъщи мляко /от крави на наши познати,а не от улични бабички които продават в мръсни шишета/ и сега и на детето ще давам такова мляко.Но ако искаш пробвай Маркели -хубаво е .

# 2
  • Мнения: 151
Забравих да пиша че млякото трябва да е висок процент.

# 3
  • Мнения: 1 432
Не, мялкото не трябва да е висок процент -най-много 2.5 . Това го обясно един на4етен доктор-стомах4ето на детето не можело да се справи с високата мазнинност /боже каква дума  Shocked/ .....особено пък вашите бебета,които са малки още за кисело мляко  Wink
Аз дадох на 1.2 г- Верея 2%

# 4
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Лично аз не бих дала толкова рано кисело мляко. Но съм чувала, че имало Био кисело мляко.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 734
А аз пък навсякъде съм чела,че се дава пълномаслено мляко,защото мазнините са изключително важни за развитието на мозъка...Незнам къде е истината...Аз лично още не съм давала кисело мляко,мисля да я пробвам тези дни.Но на 7 мес. според мен е рано.

# 6
  • Мнения: 5 940
Много е рано за кисело мляко.

# 7
  • Мнения: 147
Аз дадох кисело мляко след годинката. Започнах с домашно подквасено...За марката...май всеки сам избира..., а за мазността - някъде бях чела, че ако е много мазно може да предизвика разстройство.

# 8
  • Мнения: 8 242
На 14м. въведох млечните..
Кисело мляко давам чат-пат за закуска с плодове..
Марката - харесва Бор-Чвор.. 3,6% до 2 г. се дава  Peace ТРЯБВА да е пълномаслено, защото сега растат децата..

# 9
  • Мнения: 629
От това, което съм прочела най-често препоръчват киселото мляко да се въвежда не порано от 10 месеца - 1 годинка. Според мен и малко по-късно да стане не е страшно. А относно маслеността...до 3 годинки се препърчва да е пълномаслено (все пак кърмата ни е такава, нали Simple Smile ). Децата израстват активно и се доразвиват всякакви органи и системи, вкл. и нервната, която пък силно се нуждае от мазнини. Е, не масленост 10 %  Joy, но поне 2-3%.

# 10
  • Мнения: 5 401
Аз въведох кисело мляко когато Каби навърши 1 год. заради АБКМ. Но дори и да нямаше АБКМ, пак щях да му дам след годинка след всичко прочетено в нета!  Naughty По въпроса за масленността - моята педка каза 2% и аз давам от него.

# 11
  • Мнения: 3 718
Дадох кисело мляко около година и месец. Преди това бях въвела сирене и масло от млечните. Според мен е излишно рано да му даваш кисело мляко, нали си суче човечето. Предпочитам да давам Био кисело мляко, но когато не го открия взимам други марки, за които знам (май), че не им добавят много сухо мляко и други "екстри". Бях чувала, че по високата масленост при киселите млека се постига с някакъв процес на добавяне на мазнини, тоест обработка някаква. Не знам дали е вярно, но гледам да давам по нисък процент. 

# 12
  • до канала
  • Мнения: 518
И аз мисля ,че ви е рано за кисело мляко.Лично аз го въведох около годинката.
Но все пак ти си майката и ти решаваш.

# 13
  • Мнения: 279
Аз дадох домашно подквасено на 10м и половина.И аз мисля че ви е ощте рано за кис.мляко
 Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 6 248
Аз лично мисля, че е рано за кисело мляко. Смятам при нас след годинка да дам на сина ми, но какво като марка не знам  newsm78 Иначе маслеността май трябва да е 2- 3.6 % .

А за домашно подквасеното - не е ли малко опасно, поради няколко причини: не знаеш дали кравата не е болна от нещо, не се обработва за бактерии...?  newsm78

Дадох кисело мляко около година и месец. Преди това бях въвела сирене и масло от млечните. Според мен е излишно рано да му даваш кисело мляко, нали си суче човечето. Предпочитам да давам Био кисело мляко, но когато не го открия взимам други марки, за които знам (май), че не им добавят много сухо мляко и други "екстри". Бях чувала, че по високата масленост при киселите млека се постига с някакъв процес на добавяне на мазнини, тоест обработка някаква. Не знам дали е вярно, но гледам да давам по нисък процент. 

Сподели, моля те, кои са тези марки кисели млека, за които знаеш, че не слагат сухо мляко и други екстри. Мисля, че ще е полезно за всички нас  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт