Ендоскопска диагностика

  • 1 497
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте! Не знам дали пускам темата на правилното място, но ми е нужно инфо. Търсих в нета, но не успях да открия нищо. Ще съм благодарна ако ми отговорят хора, които наистина знаят нещо по темата.
Информацията, която търся е за "ендоскопска диагностика" - същност, характеристика и т.н. Всяка информация би ми била полезна. Благодаря предварително  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 2 658
диагностика на какво? Вариантите са много.

# 2
диагностика на какво? Вариантите са много.

Въобще! Същност, задачи, цели, най-общото за нея Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 2 658
аз те питам, на какво защото нещата се извършват по различен начин за различните системи. Много често ендоскопската диагностика се съчетава с ендоскопска манипулация. Както знаеш има много едндоскопски операции-на жлъчка, на простата, на пикочен мехур на стави  и още много други, целта е възможно най-щадящо за организма да се направи диагностика и ако е необходимо и възможно по този начин да се извърши и операцията. При ендоскопски операции на корема или например на става, се правят 2-3 малки разреза, през които се вкарва ендоскопската техника-най-често това е камерата, миниатюрни ножици и т.н, които са необходими за огледа и съответно за изрязването на даден орган или част от него. При простатата и пикочния мехур, се влиза през пикочния канал и с помощта на електрическа бримка, се изрязва каквото е необходимо. Огледа става със специална оптика. Този начин на диагностика и терапич е много щадящ за пациента, защото кръвозагубата е минимална и възстановяването е много бързо. Тази информация е твърде обща и затова, ако те интересува нещо конкретно, поясни.

# 4
 Огледа става със специална оптика.


Интересува ме тази специална оптика. Ако можеш да дадеш повече информация. Благодаря ти много, че ми отговори.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 658
ами те са много различни в зависимост от това за коя система от тялото се ползва.Не мога да ти кажа общи неща. Кажи по-конкретно какво да ти обясня.

# 6
ами те са много различни в зависимост от това за коя система от тялото се ползва.Не мога да ти кажа общи неща. Кажи по-конкретно какво да ти обясня.

Благодаря ти много за отговорите  Hug  Аз сега уча за изпит и търсих в нета за този вид диагностика  понеже лектора не ни е обяснявал тази тема и я нямаме, а учим само от лекциите и за това имах нужда от нещо по-конкретно за ендоскопската диагностика. В общи линии ми стана ясно Simple Smile Няма да те притеснявам, понеже както казваш то за различните системи е различно. Благодаря още веднъж!!!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 658
няма нищо, ако се сетиш нещо конкретно, питай.

Общи условия

Активация на акаунт